FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-08-13 10:38  [N] Podstawki + gablotki
Izmod   

Witam wszystkich szanownych forumowiczów, wprawdzie we Wrocławiu na zlocie miałem już podstawki w swej ofercie to dopiero teraz wrzucam je na stronkę.

Tak więc chciałbym pochwalić się swym wyrobem. Podstawki wykonuję z drewna dębowego pierwszej klasy o grubości 20mm. Cenowo według mojego rozeznania są one tańsze od wyrobów konkurencji.
Wszystko robie sam w swoim warsztacie, więc jestem podatny na jakiekolwiek sugestie dotyczące rozmiaru czy koloru. Istnieje możliwość wykonania podstawki w innym materiale.

W mojej ofercie znajdują się również gablotki z podstawkami. Gablotki wykonuję z pleksi o grubości 2mm, przycinane do rozmiarów są przy pomocy lasera więc kanty są równe i gładkie. Sposób na klejenie pleksi odkryłem po wielu kosztownych próbach, nie będzie więc plam czy zacieków :)
W podstawce frezuję rowek o szerokości 2mm, w który wpuszczam gablotkę. Trzyma się ona sztywno i jej wyciągnięcie wymaga użycia delikatnej siły.
Tutaj LINK do sklepu.
No i parę zdjęć:



Jeszcze ważna informacja, do końca tego tygodnia (18.08) ma miejsce mała promocja, przy zakupie dwóch podstawek druga o 50% tańsza :)

Mam nadzieję, że mój pomysł się spodoba,

Pozdrawiam
Piotrek

 
13-08-13 12:04  Odp: [N] Podstawki + gablotki
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Fajnie, że wreszcie w Opolu, na miejscu będzie gdzie kupić gablotki :D
Mam pytanie, czy istnieje możliwość zamówienia samej gabloty, bez podstawy, w rozmiarze jaki zaproponuje zamawiający? I jaki byłby wtedy stosunek ceny samej takiej gablotki, względem kompletu gablota+podstawka?

Post zmieniony (13-08-13 12:05)

 
13-08-13 12:10  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Izmod   

Oczywiście, mogę tak zrobić :) a co do ceny dokładnie podałbym jeśli znałbym rozmiary. Orientacyjnie:
cena podst + gablotka - cena podstawki o podobnych rozmiarach jaką strona podaje.

 
14-08-13 11:34  Odp: [N] Podstawki + gablotki
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Super! Bardzo fajnie zorganizowany dizajn sklepu :)

 
15-08-13 11:00  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Wszedłem do sklepu ( nie miałem go w zakładkach ) i przyjemnie sie zdziwiłem, sporo potrzebnych dupereli w jednym miejscu , ceny nie wygórowane. Szkoda tylko ,że nie ma farb Decorfin , tektury piwnej, szpachli w sparyu :). Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
19-08-13 15:26  Odp: [N] Podstawki + gablotki
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest szansa wykonać gablotkę powyżej metra długości? Wówczas to już byłaby raczej gablota.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
19-08-13 15:41  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

IJN Łukasz duże gabloty pod wymiar robi firma we Wrocławiu. Ja za swoją do Yamato zapłaciłem 140 zł a jej wymiary to 145x35x31cm. Jak będziesz chciał to podam Ci nr tel.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
19-08-13 15:59  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Witku, a jak wygląda taka duża gablota i w jakiej postaci producent ją wysyła (aby się po drodze nie rozpadła)? Rozumiem że pleksi?

 
19-08-13 17:04  Odp: [N] Podstawki + gablotki
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witku każda informacja jest dla mnie cenna. Via e-mail poproszę.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
19-08-13 22:12  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Odbiór osobisty ale wielu modelarzy podróżuje po kraju i można się dogadać. Ja podstawkę pod plexi zrobiłem z płyty meblowej z Castoramy i poprzykręcałem z boków kątowniki amelinowe tak że plexa wchodzi miedzy płytę a kątownik.;-)
Namiary wyśle na e-mail.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024