FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-09-12 11:39  [R]M2 Bradley z Modelika
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich sklejaczy kartonu, zostałem zarażony bardzo poważną chorobą jaką jest modelarstwo kartonowe.
Kilka słów o sobie; mam 31 lat, mieszkam w małej miejscowości pod Toruniem jakim jest Golub-Dobrzyń w woj. Kuj-pom (może kiedyś będzie do sklejenia z kartonu nasz piękny zamek) mam 5 letniego syna Szymona dla którego chciałbym być wzorem do naśladowania. W lutym tego roku byliśmy razem na wystawie modelarskiej w Rypinie (mamy rzut beretem) i coś we mnie trafiło, że też chcę sklejać takie piękne modele. Pierwszy model jaki ulepiłem nie był świadomym wyborem, kupiłem go naprędce aby móc cokolwiek kleić. Włożyłem w niego wiele pracy ale pewnych błędów się nie ustrzegłem, ale pozwolił mi zdobyć jakieś doświadczenie na początek. Był to De Havilland Mosquito Mk. II NF - i teraz wiem że nie będę raczej lepił skrzydeł, jestem facetem twardo stąpającym po ziemi i ciągnie mnie do gąsienic i wszystkiego co pełza po naszej planecie.

Kolejny wybór to M2 Bradley z Modelika, który dostałem na urodziny (oczywiście wybór świadomy bo chciałem to dostać) na początku swojej przygody będę się podpierał tą oto relacją
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=171672&t=169104#reply_171672
ale jak dojdę do końca tej relacji będę musiał sobie radzić sam więc liczę bardzo na waszą pomoc zwłaszcza Kordiana i Mrówy których to relację są dla mnie inspiracją.

Okładka

Dokupiłem również laserowo cięte wręgi i koła oraz gąsienice.

Oto efekty mojej dotychczasowej pracy ( na razie bez jakichkolwiek problemów skada się wszystko jak klocki lego )







Model będzie malowany zarówno wnętrze jak i skorupa z okresu "Pustynnej Burzy"
Do modelu planuję jeszcze zakupić śruby z Draft Modelu i inne rzeczy które wyjdą w trakcie sklejania.
Pozdrawiam
Marcin.

Post zmieniony (29-09-12 13:36)

 
29-09-12 13:38  Odp: [R]M2 Bradley z Modelika
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Marcin do dzieła.Draf Model ma drogie takie rzeczy,jak śruby,nakrętki,i tym podobne.Zajrzyj do sklepu ORLIKA.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
29-09-12 14:32  Odp: [R]M2 Bradley z Modelika
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mrówko, z tego co mi wiadomo po przejrzeniu znacznej części oferty laserów w sklepie Orlik, to akcesoria te są właśnie produkcji Draf Model. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
29-09-12 15:36  Odp: [R]M2 Bradley z Modelika
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam imiennika i "sąsiada" (to ja w Rypinie organizuję tą modelarską imprezkę) O ilę sobie przypominam to chyba nawet zamieniliśmy pare słów na konkursie . Tak jest! gasienice to jedyny i właściwy wybór. Powodzenia w budowie, nienajłatwiejszego modelu. Musisz zdążyć do 23 lutego, żeby pokazać go u nas na konkursie!!
Pozdrawiam
Marcin

 
29-09-12 18:41  Odp: [R]M2 Bradley z Modelika
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to powodzenia w budowie. Będę kibicował.

Ps. Cały Golub jest ładnym miastem, zdarzało mi się w nim bywać (pierwszy raz w latach 70-tych).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-10-12 07:42  Odp: [R]M2 Bradley z Modelika
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich tydzień mnie nie było a już mnie wywaliło na drugą stronę.
Troszeczkę dłubałem przy modelu wcale nie próżnowałem.
Oto co udało mi się ulepić.

Pociski kierowane ppanc. TOW


Przerobiłem trochę pojemnik na wodę


Uplastyczniłem trochę podłogę jeszcze nie pomalowana (trochę nie ostre zdjęcie innego nie będzie bo podłoga już pomalowana)


Oto ona aha i jeszcze podłubałem trochę przy drzwiach wierzy (zostały uplastycznione i trochę zmienione żeby przypominały te z oryginału.
Kilka zdjęć.






Mam nadzieję że jak na przedszkolaka w dziedzinie modelarstwa nie jest tak źle. Jeżeli jest coś do poprawy bardzo proszę o konstruktywną krytykę.
Pozdrawiam Marcin.

 
07-10-12 09:51  Odp: [R]M2 Bradley z Modelika
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witaj:-)
Na razie jest bardzo dobrze, działaj spokojnie dalej:-) Byle bez pośpiechu i czysto:-)
Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-10-12 21:12  Odp: [R]M2 Bradley z Modelika
bronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witaj,
Cieszę się że moja relacja może być pomocna w budowie tego pełzacza.
Z drugiej strony to muszę się ostro zabrać do dalszej pracy bo mnie przegonisz i skończysz Bradley'a wcześniej niż ja. Tak więc myślę że czas na kolejną aktualizację z mojej strony.
Co do Twojego modelu to bardzo fajnie Ci to wychodzi :)

Powodzenia i obyś nie miał tak długiej przerwy jak ja


--

Post zmieniony (07-10-12 21:13)

 
08-10-12 08:52  Odp: [R]M2 Bradley z Modelika
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzięki za słowa uznania panowie. Mimo tego że raczkuję w świecie modelarstwa mam nadzieję że jakoś powolutku mi to wychodzi.

bronek chyba żebym cię prześcignął to raczej nie grozi, trochę jeszcze podłubie w bebechach tego bradleya, a ty się bierz do roboty to będzie się dalej na kim wzorować.

Pozdrawiam
Marcin.

 
08-10-12 15:18  Odp: [R]M2 Bradley z Modelika
vanhasen 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Hej, sklejałem protoplastę tego modelu z Model Cardu.
Moja rada - jak dojdziesz do zawieszenia wzmocnij jakoś wahacze. Mój model po drugim roku stania na półce nie trzyma geometrii :(
Trzymam kciuki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024