FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-11-13 11:27  [dyskusja] Mustang Mk.I WAK 1/2013
Tomek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam,

idą święta więc zacząłem sobie przeglądać modele, które fajnie byłoby kupić (dostać :) )
Zainteresował mnie Mustang wydany przez WAK w nr 1 2003.
Czy ktoś robił tego ptaka i jest jakaś skończona relacja z budowy? Mnie nie udało się znaleźć żadnej skończonej relacji...
Czy model jest sklejalny, dobry dla początkujących, bez niespodzianek ?
Czy kolorystyka ok, czy różna w zależności od modelu/arkusza :) ?

Pozdrawiam,
Tomek

--

Post zmieniony (21-11-13 21:46)

 
21-11-13 12:05  Odp: [dyskusja] Mustang Mk.I WAK 1/2003
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

O ile wiem, to wydanie z MPModel jest tym samym opracowaniem, tylko w innym malowaniu. Relacje masz tutaj: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=248074&t=248074#reply_248074

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-11-13 15:24  Odp: [dyskusja] Mustang Mk.I WAK 1/2003
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Model kleiłem testowo przed wydaniem. W zasadzie opracowanie bez błędów i nie sprawiające kłopotów przy sklejaniu. To, co wymagało poprawy zostało przed wydaniem modelu poprawione. Zdjęcia sklejonej przeze mnie surówki ( jeszcze w malowaniu bez waloryzacji ) są dostępne na stronie wydawcy i na tym forum w wątku z zapowiedzią.

--
http://messer.cba.pl

 
21-11-13 18:21  Odp: [dyskusja] Mustang Mk.I WAK 1/2003
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Cześć,

właśnie buduję model tego Mustanga choć nie miałem go w planach.
Przyznaję, że byłem do niego nastawiony negatywnie, ale jak się okazało to całkiem przyjemnie się go skleja i właściwie bez większych niespodzianek.
Pomijające instrukcję. Model miał wykonać mój kuzyn jako pierwszy samolot i poddał się po przejrzeniu wycinanki. Stwierdził, że nie wie jak go skleić i na pierwszy model latadła wybrał Me-109 z KK.

Przy klejeniu trzeba uważać na wręgę G, z tego co pamiętam coś było z nią nie tak, ale szybko można się uporać z problemem.
W skrzydłach z częściami 16 D i E mam wrażenie, że są za wysokie. Na sucho pasowało, ale po sklejeniu wyszły mi na jednym skrzydle krowie żebra, na drugim skróciłem ich wysokość i wszystko się już zgadzało.
Przy wnękach podwozia od strony natarcia proponuję wyrzucić listki i kleić na styk, ale co kto lubi;)
(Choć te powyższe uwagi mogą wynikać z moich błędów przy klejeniu)

Model na 4

Foty (przepraszam za bałagan w tle, galerię zrobię poprawnie):


Pozdrawiam,
W.
--
W stoczni: HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%) | ORP Błyskawica [WAK] (15%)
Oblatane: Fokker D.VII [WAK] | PZL.23 Karaś [MM] | PZL P.7a [Ans] | Hawker Hurricane [Hal] | PZL P.11C [MM] | DKD-III [WAK] | Spitfire Mk. Vb [MM] | Me-109 G-5 [KK] | Me-109 G-6 [MM] | F-14 Tomcat [MM]
Zwodowane: ORP PIORUN [MM]

W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty.
Tadeusz Konwicki
--

Post zmieniony (21-11-13 19:40)

 
21-11-13 18:36  Odp: [dyskusja] Mustang Mk.I WAK 1/2003
:)   

Moje modele tak projektuję by były po prostu... proste. To mają być modele dla początkujących i głownie niedzielnych sklejaczy. Jeśli ktoś oczekuje w nich fotel z odciśniętymi śladami po jajkach pilota - to w nich tego nie znajdzie. Mają po prostu się sklejać po niewielkim nakładzie czasu i pracy. Takie jest ich założenie.

 
21-11-13 20:19  Odp: [dyskusja] Mustang Mk.I WAK 1/2003
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
Po pierwsze popraw tytuł - numer 1/2013 nie 1/2003. Tak jak napisał Rafael są to dokładnie te same projekty. Różnica oprócz malowania to podwieszenia: MPM ma dodatkowe zbiorniki paliwa oraz bazooki. Ten z WAK nie ma żadnych podwieszeń.

--
pozdrawiam!

 
21-11-13 21:51  Odp: [dyskusja] Mustang Mk.I WAK 1/2013
Tomek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Tytuł poprawiony.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chyba się zdecyduje na ten model.
Przekonały mnie Twoje zdjęcia Wottek (Fajnie Ci ten model wychodzi, a krowich żeber nie sposób się dopatrzeć !)
Szukam modelu prostego żeby potrenować zanim zabiorę się za trudniejsze projekty.

Pozdrawiam,
Tomek

--

Post zmieniony (21-11-13 21:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024