FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-03-13 08:50  [R] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
timver 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam Wszystkich,
Do Suki przymierzałem się od dawna i wreszcie jest.



W sumie mam już jeden prawie skończony, ale nie zbyt mi wyszedł więc kupiłem drugi :D dla porównania wstawię kilka zdjęć tego pierwszego po ukończeniu.
Oto co do tej pory zmajstrowałem w nowym podejściu



Jak widać na zdjęciach potrzebny będzie niewielki retusz, w trakcie budowy go stosuję ale po złączeniu elementów jeszcze poprawię. Dodam tylko, że jestem studentem i nie mam za wiele czasu na zabawę z papierem, ale będę robił co w mojej mocy...

Liczę na rady i opinie, za które będę wdzięczny :D

Post zmieniony (01-04-13 18:19)

 
31-03-13 10:03  Odp: [R/G] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć będę tu zaglądał ponieważ samolot się podoba. Chciałem zwrócić uwagę jak zaczynamy relacje to piszemy [R],a później jak dodamy galerie gotowego modelu dodajemy [G].

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
31-03-13 10:34  Odp: [R/G] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
timver 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W przyszłości będę się stosował.

 
01-04-13 14:31  Odp: [R/G] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

"Przyszłość" już dzisiaj nastała, a Ty dalej wszystkich olewasz i masz w 3D. A tak świątecznie to chyba nie wypada i warto poprawić jeżeli kolega zwrócił Ci grzecznie uwagę.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
01-04-13 21:44  Odp: [R] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
biket26   

Udało mi się skleić ten model, choć bez podwozia - w wersji "W powietrzu" ;). Model kleiło się bez większych problemów, ale uważaj z zachowaniem osi symetrii za kabiną, bo ten model nie ma podłużnicy która wyznaczałaby prostopadłe ustawienie wręg. Poza tym myślę, że jest to najładniejsze opracowanie SU-27 jakie jest dostępne obecnie (Włączając nowość z Orlika). Dużo uzbrojenia, ładne malowanie, może ewentualnie zainstalować fotel z miga-29 z designu.Aha i nie pisz że dodasz retusz po klejeniu elementów, bo to się nie uda. Musisz zrobić dobry retusz przed sklejeniem elementów. Inaczej każda próba poprawki może tylko pogorszyć efekt. maluj oklejki pod kolor poszycia. Białe przebicia będzie widać z daleka.
Powodzenia. Będę sobie cichutko śledził twoje postępy w budowie.
Pozdrawiam.
Piotr

--
Każdy modelarz jest nałogowcem. Lecz nie każdy nałogowiec jest modelarzem :*)

Ukończone: GPM W-3WA Sokół 0516

W planie: MIG-15, MIG-21, MIG-23, MIG-31, SU-7, SU-9, SU-30, SU-34,SU-39, SU-47, F-14, F-15, F-16, F-18, F-18 SUPER HORNET, F-22, F117, C-130,LECLERC, BWP-2, HUMMER, ABRAMS, CHALLENGER, MERKAVA :)

 
01-04-13 22:34  Odp: [R] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
timver 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Piotrze za radę. Co do osi symetrii to jestem nastawiony optymistycznie, bo w poprzednim modelu (to samo wydanie) wyszło ładnie.
Dziś, póki jeszcze weekend zrobiłem kabinę, bez fotela i drążka. Był problem z dopasowaniem jej do wręgi 5 i w końcu jest nie w niej ale na styk. Miałem również problem z częścią 6a bo po jej obu stronach zabrakło mi jej troszkę więc podkleiłem brystolem i pomalowałem na niebiesko, wyszło tak sobie, ale po dodaniu owiewki nie będzie raczej widać. Ogólnie jestem zadowolony, oto efekt:

Też zastanawiam się czy nie zrobić go w locie (mam sporo pomysłów) i czas najwyższy się decydować i robić ewentualnie ludzika...

Post zmieniony (01-04-13 22:36)

 
01-04-13 23:08  Odp: [R] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Nie wiem po co pomalowałeś na części nr 5 białe blaszki po bokach na niebiesko... One są takie białe naprawdę.

Pozdrawiam i oglądam.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
01-04-13 23:25  Odp: [R] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
timver 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fiemat napisał:
Nie wiem po co pomalowałeś na części nr 5 białe blaszki po bokach na niebiesko... One są takie białe naprawdę.

Błąd z mojej strony, nie zastanowiłem się nad tym...

 
27-09-13 21:44  Odp: [R] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
timver 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć wszystkim
Pod dłuższej nieobecności powracam z nowymi zdjęciami. Jak dotąd klei się całkiem przyjemnie bez żadnych niedopasowań. W poprzednim modelu niezbyt poradziłem sobie z początkiem poszycia silników na górnej części poszycia, teraz po prostu wyciąłem kawałki części 14 i potem ładnie spasowałem.
Oto efekt:


Symetria wydaje mi się odpowiednio zachowana także jestem zadowolony:


Jutro wstawię kilka nowych zdjęć.

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do kibicowania mi :D

--

 
24-10-13 09:14  Odp: [R] Su-27 Flanker MM 4-5-6/2003
timver 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam... :D
miało być "jutro" a jest dziś, oto co mam do pokazania:
od góry prezentuje się całkiem nieźle, boli mnie ta plama po kleju ale mam za swoje (brak cierpliwości)



z dołu jest gorzej niestety, pytałem o to fiemat'a i też miał problem z częściami 16 i 17, mi nie udało się temu zapobiec ale jakoś zamaskowałem kawałkami z innej "suki"



postaram się dodawać zdjęcia na czas, w weekend dojdą skrzydła i stateczniki pionowe :D

Pozdrawiam, Tomasz.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024