FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-02-13 20:46  [Relacja/Galeria] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
Zapałka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich serdecznie!!
Nazywam się Tomasz pochodzę z dalekiej opolszczyzny :) natomiast w Rzeszowie osiadłem jakieś 11 lat temu zaczynając studia.
Dzięki namowie kolegi TRH postanowiłem rozpocząć moją przygodę z modelami kartonowymi i dzięki temu mogę również poprowadzić moją pierwszą relację z budowy tegoż pierwszego modelu.
Będąc ostatnio na spotkaniu rzeszowskich modelarzy znajomy przyniósł kilka zestawów modeli kartonowych, dla ścisłości jego własnego autorstwa, z których to wybrałem zestaw dla mnie najprostszy tj.: Bitwa o Anglię 1940 wydawnictwa WAK. Zeszyt zawiera 4 modele samolotów walczących w największej bitwie powietrznej II Wojny Światowej:



Mój wybór jako pierwszego modelu padł na samolot Hawker Hurricane Mk.1 z numerem bocznym P3120, pilotowanego przez Zdzisława Henneberga z polskiego 303 Dywizjonu.
Myślę, że tyle tytułem wstępu i pora przejść do pokazania czegoś co się zdarzyło. A oto pierwsze poczynione kroki w budowie modelu. Zapraszam do relacji i zachęcam nie tylko do oglądania ale również wypowiadania się.


Mała przymiarka ...

... i już gotowe...

Kolejny etap to poszycie kabiny. Wstępnie nałożyłem poszycie i delikatnie ścisnąłem gumkami żeby uformować papier.

Nie wiem czy się tak praktykuje czy też nie, ale stwierdziłem iż może to pomóc w kolejnym etapie podczas klejenia. No i oto efekt końcowy:

Jak może ktoś zauważył popełniłem mały błąd:

Mianowicie podczas wklejania kabiny pilota delikatnie, nie żeby specjalnie, przekrzywiłem ją . To co wtedy nie wyglądało tak poważnie gdyż było to bardzo delikatne, jednak jeszcze podczas dopasowywania poszycie wszystko wyszło na jaw. Jedynie, w moim mniemaniu, co mogłem zrobić to podretuszować zewnętrzną część kokpitu i przyklejenie poszycia.
Teraz po przyklejeniu zastanawiam się nad odcięciem wystającej części w celu zrównania z poszyciem.
I tym miłym akcentem pragnę serdecznie zaprosić jeszcze raz do śledzenia moich poczynań, co jeszcze bardziej będzie mnie mobilizować do systematycznego działania mającego na celu ukończenia modelu.

--

Post zmieniony (17-09-13 17:48)

 
20-02-13 20:56  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Witam PIWKO-wicza. Ten mały błąd będzie niewidoczny jak wkleisz kopułkę kabiny.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-02-13 21:20  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
Zapałka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zastanawiałem się czy aby przypadkiem nie zrobić jej uchylonej, znaczy odsłoniętej, wówczas może być to widać. Jednak zanim będę robił kopułkę minie trochę czasu, żeby się zastanowić. Tak więc na razie zostawię jak jest :)

--
Pozdrawiam
Zapałka
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

Hawker Hurricane Mk.1
-----------------------
PIWKO

 
20-02-13 22:11  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Otwarta owiewka kabiny? Można... ale pomyśl, czy masz ochotę w tej skali "odkurzać" później tą otwartą kabinę. No, chyba, że planujesz schować model "pod szkło" - wtedy automatem problem kurzu praktycznie znika. ;-)
Dobra - siadam na powrót na swoim miejscu na widowni i nie przeszkadzam. :-) Trzymaj dalej poziom sklejania jaki pokazałeś, a doczekamy przyjemnego dla oka Huraganka. :-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
21-02-13 09:55  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Proszę się przesunąć i zrobic dla mnie miejsce na widowni. Modelik w mojej skali i wykonanie zapowiada się całkiem całkiem.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
21-02-13 10:31  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Chyba nie widziałem jeszcze relacji z budowy tego modelu. Tym bardziej jestem zaciekawiony.
Używanie gumek do sklejania segmentów...No nie wiem...
Wydaje mi się,że wystarczy dobrze ukształtować element,a klej ma to tylko utrwalić. Jeśli coś jeszcze sprężynuje , to znaczy,że jest jeszcze za mało uformowane...
Poza tym przy nakładaniu gumki można przypadkiem wgnieść poszycie- a to już wygląda fatalnie...
Czekam na postępy budowy modelu!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-02-13 21:09  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
Zapałka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Odnośnie owiewki to i racja. Tylko na początku pomyślałem, że zrobię ją przeszkloną, no bo jak wnętrze zrobiłem to szkoda zasłaniać. No to jak oszklenie będzie to czemu nie otworzyć :) hehe ale to takie moje gdybanie :P. Na razie temat owiewki "zaparkuje" i wrócę jak przyjdzie jej kolej.
Gumki ... hehe no nie jest to najlepszy pomysł. Robiłem teraz kolejne poszycia i faktycznie jak dobrze się uformuje przed sklejeniem to nie ma problemu.
Bardzo się cieszę, że moja relacja/model znalazła swoich widzów :) ...
Dobra tyle tego gadania i czas pokazać kolejne postępy w klejeniu ... i oto one...



No i na dziś tyle klejenia. Myślę, że jutro pokaże kolejny etap ....
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam
Zapałka
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

Hawker Hurricane Mk.1
-----------------------
PIWKO

 
23-02-13 22:14  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
Zapałka 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jak powiedziałem tak też robię i pojawiam się aby pokazać kolejne dokonania w budowie ...



... może nie jest idealna ale nie chwaląc się zadowolony jestem z tej kopułki :) tym bardziej, że trochę czasu mi pochłonęła.
Do przodu już nie ma gdzie iść więc kolejny krok w budowie trzeba zrobić w tył :) ...



Dotychczasowa budowa nie obyła się bez drobnych problemów, ale mimo to od samego początku niesamowicie przyjemnie skleja mi się ten model ... do zobaczyska w kolejnym etapie.

--
Pozdrawiam
Zapałka
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

Hawker Hurricane Mk.1
-----------------------
PIWKO

 
24-02-13 12:50  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo widoczna jest kreska łączenia segmentów za kabiną pilota.Wiem,że w tej skali to trudne do dobrego wykonania. Ale można było zlikwidować czarną kreskę granicy segmentu w obrębie jasnej litery kodowej.W tej chwili wzmacnia to widoczność podziału segmentów...
Druga sprawa - głębia ostrości na Twoich fotkach. Jest z tym kłopot, bo robisz je ze zbyt małej odległości od obiektu...Robią się z tego powodu dodatkowe zniekształcenia,tzw."przerysowania" pierwszego planu.
Moja rada - rób zdjęcia z większej odległości, a później wykadruj zdjęcie jak Ci wygodniej.
Ale ogólnie mówiąc - powstaje ciekawy samolocik.Kleisz czysto - to mi się podoba!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-02-13 19:15  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk.1 - wyd. WAK
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Jak ja tą relacje przeoczyłem do tej pory! Wybacz panie kolego moje zaniedbanie i karygodne zachowanie. Ma się rozumieć że jako główny prowoder zasiadam w pierwszym rzędzie ... no może trochę dalej bo pierwszy rząd już pewnie dawno zajęty. A sam model wychodzi bardzo zacnie, zwłaszcza że pierwszy.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024