FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
13-12-12 15:50  [R/KONIEC] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam serdecznie kolegów w nietypowej jak dla mnie relacji.Co prawda okrojonej,ale zawsze coś jest do pokazania.Przez dwa miesiące nie miałam dostępu do internetu,więc model będzie w totalnym standardzie.Musiałam się czymś zająć,bo mnie głupawka zaczynała ogarniać.Jak sami wiecie,nie jestem specjalistką od maszyn podniebnych,ale jestem fanką wszelkich bombowców.Także proszę mocno nie bić............. :)
Oto okładka tego kolosa

Kupiłam oszklenie,ale to jest zupełnie do.......................Pasuje tylko owiewka kabiny,i nos.Oszklenie kabiny ma charakterystyczne uwypuklenia po bokach,których nie jestem w stanie wykonać sama :( Wręgi 2A i 2B są za małe,trzeba okleić paskami

Kopułka tylnego strzelca wyszła makabrycznie

Szkielet skrzydeł jest nawet solidnie zaprojektowany,ale wolałam powklejać wzmocnienia z tektury 1mm.Teraz mam pewność,że mi się poszycie nie zapadnie.Zresztą wzmocnienia powklejałam,gdzie się tylko dało.Szczególnej uwagi wymaga segment ogonowy.To jest długi element,a trzyma się tylko na dwóch wręgach.Do jednej z nich montujemy dżwigar stateczników.



Luk bombowy ma ponad 30cm,i trzeba go wkleić w jednym kawałku uuuuuuuuuufffff

Podstawa pod górną kopułkę strzelca.Zrobienie tutaj oszklenia będzie naprawdę trudne

Samolot będzie w locie,więc nie ma wyciętych komór na podwozie.Te błyszczące się plamy,to klej,który zniknie po nałożeniu lakieru.Teraz już będę robić relację "na gorąco".

--

Post zmieniony (07-07-13 21:57)

 
13-12-12 16:00  Odp: [R] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mrowko, to jest to najnowsze opracowanie Lancastera? Bo w "zoltym" byly dwa wydania, o ile sie nie myle...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
13-12-12 16:03  Odp: [R] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda niezwykle "bombowo", oszklenie kabin czyściutko wklejone - jakim klejem i sposobem?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-12-12 16:08  Odp: [R] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Mrówka. Powiem Ci, że bardzo ładnie i czysto sklejasz. Patrzę też, że dorobek modelarski na forum masz liczny, co na prezentowanych wyżej zdjęciach widać. Precyzja i doświadczenie ;-) Będę śledzić z niecierpliwością

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
13-12-12 16:33  Odp: [R] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Wygląda wspaniale, będę śledził z zainteresowaniem. Dołączam się do pytania o ramki, czyściutkie.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-12-12 17:23  Odp: [R] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dziękuję za ciepłe słowo Panowie.
Czy to jest najnowsze opracowanie?Chyba tak,bo z roku 2007[nie wiem czy były póżniejsze].Model opracował P.Grzegorz Świerczewski.
Oszklenie kleiłam takim hiszpańskim klejem firmy CEYS.W biało-niebiesko-czarnej tubce transparentny.W Polsce odpowiednikiem pewnie będzie klej szewski,też transparentny.
Ramki klejone w najprostszy sposób.Klej nakładany wykałaczką kawałek po kawałku.To,co wylazło daje się bardzo łatwo usunąć.
Panie ZbiG-Pan zaniżasz drastycznie swoje umiejętności.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
13-12-12 18:34  Odp: [R] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

mrówka napisała:
Panie ZbiG-Pan zaniżasz drastycznie swoje umiejętności.

Co prawda to prawda. :-)

Dzięki za metodę klejenia oszklenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-12-12 19:00  Odp: [R] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
Panda   

Ładnie wychodzi, niecierpliwie czekam na efekt końcowy, bo zapowiada się bardzo dobrze.

 
13-12-12 20:49  Odp: [R] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mrówko - rewelacja! Potwierdzasz tym samym, że i samolot złozyć potrafisz :) zatem Halifax z MM jest niesklejalny w standardzie :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
13-12-12 21:05  Odp: [R] Lancaster B MK.I (FLY MODEL NR.9)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

ZbiG masz niewątpliwie model jeszcze z Fly Model...

... natomiast mrówka ma wersje z Gomix Fly Model.
Przysiadam się również na grzędzie i będę "kwakał" z zachwytu. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024