FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-08-05 17:49  [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Serdecznie witam! Jestem raczej nowicjuszem w towarzystwie, choć parę razy komentowałem lub pytałem o to i owo na szacownym forum. Moje pierwsze modele kartonowe powstały w latach 80. były to najpierw Ił 2 z MM, potem Ła 7 z Alfy. W sumie przez parę lat trochę tego zrobiłem, po czym wypadła mi kilkunastoletnia przerwa. Dwa lata temu na rozgrzewkę wziąłem się za Ki-61 Hien od Halińskiego i - co chyba nie jeden z Nas przeżył - nastąpiła REAKTYWACJA.
Buffalo z Modelcardu jest raczej rzadkim modelem. Na Allegro widziałem go zaledwie kilka razy. Przyznam, że wielokrotnie na niego "polowałem". Samo opracowanie autorstwa Jacka Słowika znajduję na poziomie, do którego autor już nas przyzwyczaił. Najbardziej chyba znany Jego model - Wildcat - znacznie mu ustępuje. Standardowa skala - 1:33. W mojej subiektywnej ocenie opracowanie to jest dużo lepsze od alternatywnego z Kartonowego Arsenału. Klasyczny układ segmentów (bez sklejek), bardzo ładnie i dokładnie odwzorowane i opracowane podwozie (element dość istotny dla tego modelu).Oczywiście sklejalność i dopasowanie podobnie. Jeśli chodzi o malowanie, model przedstawiono w barwach z 1941 roku z lotniskowca USS Lexington. Grafika jest bardzo dobra, choć w tym wypadku fragmenty srebrzyste (czyli większość) mają nieco przytłumiony połysk (model wykreślono na kartonie matowym). Całość, pomimo wielu zalet sprawia wrażenie, iż samolot po wykonaniu będzie się prezentował dość cukierkowo, jednak wybór malowania to kwestia subiektywna. Sam wolę Buffalo w barwach brytyjskich.
Stan zaawansowania prac oceniam na 40%. wykonałem poszczególne segmenty, skrzydła, wnęki podwozia. Jak dotąd - sama przyjemność (zdjęcia zamieszczę nieco później). Tak jak Wildcat, Buffalo J.Słowika cierpi na kilka przypadłości, które postaram się zminimalizować. Chodzi o wykonanie makiety silnika, ruchomuch lotek i waloryzację wnętrza kabiny.
Na dziś to już wszystko - CDN.

 
19-08-05 17:51  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Czekam na fotki z wieeeeeeeeelką niecierpliwością! :-)

Buka :-]

 
19-08-05 18:15  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!

Zdjątka! Zdjątka! Jak ja lubię tego latającego grubaska (hm..."puszystego" chciałem powiedzieć... :)))

Pozdrawiam.

Blog

Sklepik

 
19-08-05 22:24  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kilka zdjęć. Przepraszam za złą jakość, fotki są z kamery.
Poszczególnych segmentów nie kleiłem jeszcze ze sobą, stąd widoczne szpary. Kabinę, wbrew niektórym zasadom zostawiłem na później.
CDN

 
20-08-05 10:41  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Fajnie, że trochę udoskonalisz model, lotki widzę już rozpracowane :-) Zapowiada się śliczny modelik! To bardzo fajny samolocik ten Buffalo :-) Malowanie w modelu może i będzie wyglądać cukierkowo, ale ono takie było. Gdyby model został wydany teraz, to może by było trochę stonowane...



Życzę powodzenia i będę Ci kibicował! :-)

Buka :-]

 
20-08-05 23:38  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kurcze pieczone!!!
Jak dobrze, że ten model został przypomniany Misiu!!!
W swoim czasie była to perełka w wydawnictwie ModelCARD - opracowanie Jacka Słowika porażało precyzją kreski i jakością opracowania (ręcznego!). Wystarczyłoby dziś tylko wznowić ten model, a nie ustępowałby w niczym najnowszym opracowaniom...

Może MODELIK pokusi się o reedycję??? Byłbym jednym z pierwszych klientów.

MacGregor

 
21-08-05 10:04  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiitaj MacGregor, o ile mogę się tak zwracać. Kontynuując wątek, bardzo się dziwię, że model ten został "zapomniany" w twórczości J. Słowika i pozostaje w cieniu kilku innych (choć równie doskonałych). W ciągu ostatnich 4 lat trafiłem tylko na jedno malutkie zdjęcie prezentujące go po wykonaniu. Zamieszczono je w którymś z Kartonowych Fanów (z czasów gdy czasopismo to wydawano jeszcze w formacie A4).
PS
Tworzę makietę silnika.

 
21-08-05 10:16  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Witaj .... i powodzenia w budowie ! :)


 
21-08-05 10:49  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
mcrec   

Bardzo ładny!!!Malowanie ,moim zdaniem ładniejsze niż tego z AH.
Kiedyś czytałem powieść B.Arcta ''Cena życia'' ...Tam właśnie bohater książki latał na Buffalo .Choć opinia o jego własnościach jako myśliwca była ....hm , no nienajciekawsza ,to zawsze budził sympatię.

 
21-08-05 16:58  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
TAGEZ222   

Witam
Powodzenia w budowie ,bardzo miło sklejający się model
Skleiłem go zaraz po wydaniu i stoi do dzisiaj, fakt że jest lakierowany.

Karton na wieki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024