FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-04-13 02:17  [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przedstawiać chyba nie trzeba. Model znany, historia oryginału też, więc rozpisywać się niema za bardzo nad czym.

Ode mnie kilka słów o powstaniu i stanie obecnym modelu: sklejony chyba zaraz po wydaniu lub niewiele później. Wielokrotnie zmaltretowany przez współdomowników, jakieś 2 lata temu doczekał się prowizorycznego remontu, waloryzacji suchymi pastelami, plus zacieków z plakatówek i kilku warstw lakieru bezbarwnego, oraz co najważniejsze: przydziału pilota. Takowy został doposażony w roleksa na rękę, okularki al'Lenon, pełne pasy spadochronu siedzeniowego i fotela, mapnik który odkleiwszy się od łapy fruwa teraz gdzieś po kadłubie, słuchawki z okablowaniem, laryngofon, kamizelkę Mae West.

Na temat samej budowy już się niestety nie wypowiem, bo po prostu nie pamiętam co, gdzie i czy w ogóle było nie tak. Z mojego doświadczenia wnioskuję, że musiało być parę krytycznych momentów gdyż z opracowaniami p. Wasiaka zawsze miałem jakieś zgrzyty. Inna inszość, że nigdy nie przepadałem za metodą klejenia na 2 wręgi i specjalnie mi to jakoś nie wychodziło dobrze.

Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

Na zakończenie tej króciutkiej galerii podzielę się jeszcze swoimi refleksjami na temat tego konkretnego malowania Hellcat-a (a może bardziej Gannet-a): gdyby ukazało się na czasie dobre opracowanie, z ładną grafiką, na pewno bym za nabyły. No chyba, że autor opracowania nie przypadł by mi do gustu (są tacy niestety) lub cena okazała by się być zaporową. Drugie moje ulubione malowanie tego samolotu to z czasów służby w US NAVY na USS "Essex" (CV-9) w roku 1943. Jak do tej pory nie udało się żadnemu wydawnictwu zaspokoić mojej "zachciewajki"

Model został przekazany w ramach Giełdy modeli ''używanych'' WSMK2013

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (13-06-20 18:12)

 
01-04-13 10:51  Odp: [GALERIA] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Zbigu właśnie "dawnych wspomnień czar" ;-) Ten i kilka innych, być może służbę wieloletnią u mnie kończą, pod inną "banderę" iść będą. Jakoś tak trzeba by ten fakt uczcić i zachować dla potomności. Może jak bóg da, a partia pozwoli, kiedyś jeszcze raz skleję ten, i kilka innych, modeli. Tylko tym razem pokusił bym się na bogatszą waloryzację niż tylko "upaćkanie". Jak patrzę na swoje stare modele, wiele rzeczy zrobił bym inaczej, zmienił, uplastycznił, poprawił... Ot perspektywa czasu.

O April Prima istnieniu zapomniałem a i jakoś szczególnie mi takowe nie w głowie. Wielkimi krokami zbliża się niezbyt radosna, jak dla mnie, rocznica. Przez innych tak hucznie fetowana, mi przysparzająca tylko zgryzoty i siwych włosów, sensu stricte ;-( Wystarczy, że za oknem właśnie, przyroda płata nam figle ;-) i białe szaleństwo w środku lata funduje ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-04-13 17:02  Odp: [GALERIA] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,coraz częściej wracamy wstecz ,czasu przybywa nie tylko naszym modelom ,jest sporo modeli którym przydał by się lifting wydawniczy,pozdrawiam jeszcze świątecznie Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-04-13 18:12  Odp: [GALERIA] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
AWOT   

Fajny antyk. Chopin, daj znać czy moje opracowanie by cię satysfakcjonowało ;-)

Pozdrawiam.

--

AWOT

 
01-04-13 21:23  Odp: [GALERIA] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Sam bym skleił AWOT twoje opracowanie testowo jeśli o to idzie ?

Post zmieniony (02-04-13 00:24)

 
02-04-13 09:53  Odp: [GALERIA] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

AWOT twoje opracowanie!? Też pytanie ;-) Pewnie, że tak :-)

Paweł/Fisk78 w linkach w pierwszym poście znajdziesz bazę do wykonania takiej figurki. Ostrzegam, że jest to tylko moja nieudolna interpretacja ;-) i trzeba sporo dodać od siebie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-04-13 19:45  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Bardzo fajne wykonanie. Mimo swojego wieku model wygląda bardzo dobrze. Mam do tego samolotu duży sentyment ponieważ był to pierwszy model który mi jakoś względnie wyszedł.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-05-13 14:22  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hetzer dla mnie ten rocznik mM był ogólnie jakiś taki łaskawy i i fortunny w klejeniu. Wszystkie samoloty, które skleiłem w tym roku wydania, miały na tyle wysoką prezencję, że nie było wstyd ich pokazywać innym ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-05-13 14:57  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

AWOT twoje opracowanie!? To był żart czy ,Chopin już sobie go skleja ?

 
02-05-13 16:05  Odp: [Galeria] Ostatni lot... czyli stary Grumman F6F3 Hellcat (mM 4/90)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Paweł/Fisk78 chciał bym go już sobie sklejać. W Rafała opracowaniu i wersji Gannet to moje pobożne życzenie. Jednak nic mi nie wiadomo na temat takiego opracowania i w domyśle był to zapewne żart ze strony AWOT-a.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024