FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-05-13 19:29  [R/G] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Zapraszam do relacji z budowy kolejnego dziadka z Małego Modelarza, model dostałem od kolegi i był już co nie co zaczęty. Troszkę trwało ja doprowadziłem go do tego stanu jaki jest na zdjęciach, obecnie model ma już retusz.



Pozdrawiam Michał.

Post zmieniony (31-05-13 07:38)

 
06-05-13 19:43  Odp: [R] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Uważaj !!! ak ci wyjdzie uformowanie profilu skrzydła i przedniej części kadłuba to wyjdzie pięknie - inaczej kaszana - zależy W jakim kierunku włókna papieru na arkuszu ci się trafiły. no i farba łatwo się ściera - mam go w planach - kiedyś zrobiłem . opracowanie ładne i nawet druk jak na tamte roczniki dość ładny

 
25-05-13 14:30  Odp: [R] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Ostatnio miałem czas tylko dla staruszka. Zrobiłem skrzydło, jak na tamte czasy to powiem że jest trochę skomplikowane. Jedyny mankament to źle rozrysowana górna lotka na prawym płacie, a tak po za tym model dalej dobrze się skleja.



Pozdrawiam Michał.

 
26-05-13 11:42  Odp: [R] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wielkie brawa za temat - polski ptak! Kibicuję bo to moje "klimaty". Idzie dobrze a jak farba gdzieś tam się zetrze - proponuję retusz zwykłą kredką.

 
28-05-13 22:04  Odp: [R] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Walka z kadłubem trwa, aktualnie bawię się z przednią częścią kadłuba co nie jest takie proste.



Pozdrawiam Michał.

 
29-05-13 06:50  Odp: [R] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
I dalej z robotą, teraz to już mam z górki.



Pozdrawiam.

 
30-05-13 08:03  Odp: [R] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Płaty już osadzone.



Pozdrawiam Michał.

 
31-05-13 07:37  Odp: [R] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Melduję o zakończeniu kolejnego modelu, ogólnie model fajny i przyjemny w sklejaniu, czasami nawet troszkę skomplikowany. Mam wrażenie że troszkę tylko szablony podwozia są nie do końca takie jak trzeba, ale i tak model miał z założenia być klejony w standardzie. Zapraszam do skromnej galerii.



Pozdrawiam Michał.

 
31-05-13 07:52  Odp: [R/G] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Samolocik skończony - gratuluję ! Jest dobrze ale będę szczery - sądzę, że "szybkie" tempo budowy odbiło się na staranności wykończenia. Szkoda, że nie zrobiłeś oddzielnych lotek płatów tak jak statecznika poziomu. Jeśli to możliwe popraw krzywizny (wygięcia) goleni. Powodzenia przy budowie kolejnych modeli.
Pozdrawiam

 
31-05-13 08:10  Odp: [R/G] RWD-8 Mały Modelarz 9/83
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Po takim stareńkim MM-em zbyt wiele oczekiwać nie można ale Ryszard ma rację - mniej pośpiechu więcej staranności. Sam mam ochotę na RWD-8 ale takiego:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024