FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-04-13 12:11  [G] Avia S-99 z wydawnictwa ''Model Kartonowy
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 31



Witam po dłuższej przerwie - jakoś nędznie idzie mi w tym roku szkolnym mobilizowanie młodzieży do działania na polu "najpiękniejszego hobby na świecie" więc z radością pokazuję z ogromnym trudem zbudowany przez Krystiana Hazelmajera ucznia kl IV model Avi S-199 wydawnictwa ''Model Kartonowy". Wiem - model nie jest sklejony w sposób idealny ale liczą się chęci młodego człowieka i jego zaangażowanie w wykonywaną pracę. Przy budowie modelu Krystian miał wzloty i upadki jednak ku jego zaskoczeniu i radości udało mu się go skończyć. W tym miejscu pragnę prości o zwracanie uwagi bardziej na wzloty w pracy młodego modelarza niż na upadki ;-).
Z modelarskim pozdrowieniem M.Wiśniewski

--

Post zmieniony (12-04-13 11:12)

 
11-04-13 12:47  Odp: [G] Avia S-199 z wydawnictwa ''Model Kartonowy"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jakie upadki? Mówić o nich można po n-tym modelu. Widzę same plusy - kabina przeszklona, kółka, że nie wspomnę o innych "drobiazgach".
Szczere gratulacje za piękny model i... "tak trzymać"!
Pozdrawiam

 
11-04-13 13:20  Odp: [G] Avia S-199 z wydawnictwa ''Model Kartonowy"
-BARTEK-   

Bardzo fajny Messer, znaczy AVIA ;)

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
11-04-13 21:54  Odp: [G] Avia S-199 z wydawnictwa ''Model Kartonowy"
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Poza trochę wymęczonym kołpakiem i retuszem full-standart (czyli bez :P) ja tu widzę wogóle poprawnie złożony model :O Zwróciłem uwagę na krawędzie natarcia płatów - żadnych załamań (a karton swoje lata ma), niejeden modelarz by się takich nie powstydził. Krowie żebra też jakoś nie rzucają się w oczy (pewnie ich nie ma, ale makro ujawniło by prawdę niczym archiwum tajnych akt :D).
Będą z chłopaka ludzie, tj. modelarze :D

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
11-04-13 22:04  Odp: [G] Avia S-199 z wydawnictwa ''Model Kartonowy"
JoBox   

Ależ to Avia S-99, nie S-199 :)

--

 
11-04-13 22:18  Odp: [G] Avia S-199 z wydawnictwa ''Model Kartonowy"
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A po czym to interpretujesz??? Czy to jest 99 czy 199? :-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
11-04-13 23:25  Odp: [G] Avia S-199 z wydawnictwa ''Model Kartonowy"
JoBox   

Po mojej pamięci ;) O ile pamiętam to w samym opisie modelu było podane że jest to Avia S-99. Poza tym S-99 miała typowy przód Me-109 G lub K (silnik Daimler Benz) a S-199 miała zmniejszony przekrój pierwszego segmentu kadłuba, tuż za kołpakiem śmigła o mniejszej średnicy niż przy silniku DB (wynikało to z zastosowania po wojnie silnika Jumo). S-199 autorstwa p. Pawła Mistewicza została wydana w "Modelarzu Kartonowym" nr 1/2008 i na okładce widać wyraźnie różnicę przodu kadłuba w porównaniu z modelem autorstwa p. Zbyryta, którego dotyczy niniejszy wpis :)

 
11-04-13 23:29  Odp: [G] Avia S-199 z wydawnictwa ''Model Kartonowy"
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No faktycznie, nawet nie powiększałem zdjęć. Myślałem, że to Pawła model. A nie chce mi się wygrzebywać z szafy tego modelu, ale tak mi coś lata pod sufitem, że to faktycznie S-99. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-04-13 10:11  Odp: [G] Avia S-99 z wydawnictwa ''Model Kartonowy
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 31

Witam oczywiście-prostuje jest to Avia S-99 (nauczycielom także trafiają się literówki) Model Kartonowy nr 2 wydawnictwo Alfa 1984r. Za zamieszanie przepraszam.

Post zmieniony (12-04-13 11:11)

 
13-04-13 01:39  Odp: [G] Avia S-99 z wydawnictwa ''Model Kartonowy
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Calkiem dobrze wyszedl-gratulacje dla IV klasisty :)

Sam meczylem ten model bedac w VI lub VII klasie i o ile dobrze pamietam mialem klopoty z silnikiem i poprawnym wzniosem skrzydel.Kilka lat pozniej zrobilem ten model ponownie i wyszli duzo lepiej.

Podobna jazde mialem tez z ME109E z MM.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024