FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-02-14 21:18  [R/G] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam w kolejnej relacji. Mam nadzieję ze model tego dwupłata wyjdzie mi przyzwoicie i będę zadowolony z efektu. Zapraszam na zdjęcia.
Najpierw okładka:

I jakieś zdjęcia z budowy:

Liczę na jakieś wskazówki z waszej strony co do klejenia modelu. Będę starał się w miarę często aktualizować relację. Zapraszam do komentowania.

--

Post zmieniony (13-03-14 17:31)

 
03-02-14 21:39  Odp: [R] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Fajny samolot w ciekawym malowaniu wybrałeś. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-02-14 21:46  Odp: [R] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No-jaki ładny początek relacji! ;-)
Drobne uwagi:
Lepiej robić zdjęcia na jednolitym tle - łatwiej złapać ostrość.
W paru miejscach widać troszkę postrzępione krawędzie kartonu - warto temu poświęcić więcej uwagi przy wycinaniu ( narzędzia!).
Także samo formowanie elementów poszycia mogłoby być staranniejsze - teraz środek pokazanego segmentu sprężynuje i ma tendencję do przekroju bardziej okrągłego - a popatrz jaki kształt mają wręgi...
Ale poza tym fajnie - temat nieoklepany ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-02-14 17:34  Odp: [R] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

dziękuję za miłe komentarze.
Mariusz staram się jak najlepiej wycinać lecz jeszcze najlepiej mi to nie wychodzi. zdjęcia robiłem na takim tle bo musze kupić kartkę brystolu a2 i będą lepsze zdjęcia.
A dzisiaj kolejne fotki. Nie jestem zadowolony z łączeń segmentów, ale staram się je robić coraz lepiej.


--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
04-02-14 18:09  Odp: [R] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

jak jest konstrukcja na "dwie wręgi" to zawsze sąsiednie szlifuj razem - ładnie sie wtedy schodzą. Jeśli mimo wszystko wychodzą nierówności a robiłeś na tekturze piwnej postaraj się je "postukać" po sklejeniu segmentów ze sobą. Ja wykorzystuje płaska końcówkę grubego noża modelarskiego, ale można tez małym młoteczkiem czy czymś podobnym. Ważne aby spód był oparty na równym stałym podłożu (np. stół) i nie za mocno aby nie zdeformować całości a tylko wyrównać brzegi.
A przy okazji - zacznij delikatnie retuszować krawędzie już w trakcie klejenia, bo nie zawsze będzie później dojście.
Powodzenia !

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
04-02-14 18:40  Odp: [R] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dziękuje za podanie metody, wykorzystam ją przy kolejnym modelu bo tutaj juź prawie kadłub skończony. Nie wiem czemu ale na zdjęciach widać jakby nie było retuszu ;/ a retusz jest robiony odrazu po wycięciu.

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
13-03-14 17:32  Odp: [R/G] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam. Nadeszła chwila że model został skończony. Został mi tylko do przyklejenia kołpak koła (czy jak to się tam zwie) bo zgubiłem go i mam juz druknięte ze skanu. Od razu mówię że śmigło jest zle zrobione lecz na razie nie chcę go ruszać bo jest przyklejone na sg. Macie fotki.

Czekam na krytykę.

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
13-03-14 18:02  Odp: [R/G] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Okej ja zacznę. :)

Hej chłopcze zmień serwis do ładowania zdjęć. http://postimg.cc/ prosty w obsłudze jak świński ogon.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
13-03-14 18:19  Odp: [R/G] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na photobuckecie mi jest lepiej. Można wrzucać fotki z telefonu więc zostne przy tym.

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
13-03-14 20:10  Odp: [R/G] Thomas-Morse S4C Scout WAK 3/2006
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Bardzo sympatyczny modelik, ale nad krawędziami natarcia mogłeś trochę więcej popracować.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024