FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-01-03 12:56  [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Rozmawialiśmy sobie z Kemotem o planach stoczniowych na przyszłość i padł wtedy pomysł o wspólnym (czytaj równoległym) wykonaniu jednostek bliźniaczych, albo w jakiś sposób ze soba związanych losami, historią. Napomknąłem o moich problemach z Bismarckiem, Kemot wspomniał coś o Princu Eugenie... No i po dokoptowaniu jeszcze dwóch wariatów powstał szalony pomysł:
Równoległa budowa czterech liniowców biorących udział w bitwie w Cieśninie Duńskiej:
Saburo: Bismarck
Kemot: Princ Eugen
Frytek: HMS Prince of Wales
Michu: HMS Hood.
Może powstanie z tego jeden z ciekawszych wątków na forum?...
W finale całego przedsięwzięcia ponowne spotkanie czterech jednostek na jakiejś wystawie (mam nadzieję że nie dojdzie do bitwy :-).
Na razie jest to pomysł - realizacja za jakis czas. Każdy ma jeszcze pare rzeczy do skończenia, a zależy mi aby połozenie stepki pod okrety odbyło się mniej więcej w jednakowym czasie. To tyle na poczatek. Będziemy informować co dalej :-) Oczywiście jakieś zdjęcia powinny się z czasem ukazać (porównanie wież altylerii... kadlubów, danych taktyczno-technicznych) i co tam jeszce przyjdzie do głowy.
Trzymajcie kciuki, to może się uda :-)
A! No i co o tym sadzicie?

 
30-01-03 13:03  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Potwierdzam swoją gotowość do projektu i wspólnej wystawy. Moj Bismarck będzie z malowaniem jakie miał już po bitwie - w swoich ostatnich dniach życia (z Halińskiego) - ale to szczegół...
Myślę, że aby podnieść atmosferę przedsięwzięcia założylibyśmy też wątek dotyczący relacji z budowy ze zdjęciami i uwagami - podobnie jak Jeta zrobił z Yamato.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
30-01-03 13:07  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

REWELACJA!!! Ja też myślałem wcześniej o takim projekcie ale zabrakło mi odwagi aby wypowiedzieć się o tym głośno. Mam nadzieję że wasz projekt nie "uschnie" w trakcie realizacji. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
PS. Ja myślałem o bitwie na drugiej półkuli - Midway, Pearl Harbor, Morze Koralowe, Leyte i tak mógłbym wymieniać bez końca..... ;-))))))

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
30-01-03 13:18  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

no coz, wracam do domku i analizuje Prinz Eugena. Co moge o nim (modelu) juz napisać:

Ciężki krążownik "Prinz Eugen"
Wydawnictwo "Jaro"
Skala 1:200
długość: 106.3cm
szerokość 10.9cm
ilość części 1685 - o zgrozo!!!
ilość drutów 188

Ale moj okrecik i tak bedzie najmniejszy...

pzdr
Kemot

 
30-01-03 13:39  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pomysł wyśmienity! kreatywny! Oryginalny!
Ale....... przecież można jeszcze rozszeżyć projekt! I dodać inne okręty........ lub inne rejony działań........ np. lotniskowce wraz z eskortą z bitwy o Midway....... a obok wystawa samolotów pokładowych bioracych udział w wlakach! Kolejne serie........ pojazdy,,,,,,,,,, tu jest duże pole do popisu! 2 armie naprzeciw siebie....................... :)

W każdym badz razie! powodzenia przy pracy nad okrętami! i jeszcze raz gratuluje dobrego pomysłu!
Sądze ze juz za jakis tydzien..... ten post bedzie sie wolno otwierał......... i bedzie bardzo bardzo długi!

Pozdrawiam!
Michał

 
30-01-03 13:53  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Można kontynuować ten wątek i zrobić więcej ważnych okrętów całej operacji Rainubung,
a więc: Ark Royal, Rodney, King George V, Dorsetshire (może wystarczy...).
To by już było super - muzeum, a nie wystawa ale czemu nie - potrzebni są tylko chętni i opracowania, które można by skleić.
To samo się tyczy innych teatrów działań wojennych.
Koledzy, kiedy kładziemy stępki ?

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
30-01-03 13:58  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Hola Hola mości panowie :-) Zaraz znowu bedzie burza w szklance wody. Zróbmy najpierw to co sobie zaplanowaliśmy, a modeli innych nikt kleić nie broni.
Proponuję start projektu za ok. dwa miesiące. Uzgodnimy to jeszcze na priv.

 
30-01-03 18:42  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mój Prince of Wales ma cały szkielet sklejony. Na dniach dam go na forum. Powoli sklejam dalej....

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
30-01-03 19:15  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
talib 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ja myslalem aby stworzyc cos takiego ale na ladzie, ale w koncu doszlem do wniosku ze komu by sie chcialo sklejac setki tak9ich samych pojazdow, itp. ale pomysl bardzo dobry

i zeslal nas pan na ziemie abysmy siali zamet i zniszczenie

 
08-03-03 14:04  Re: [projekt] bitwa w Cieśninie Dunskiej
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

może pojawi się jakaś relajacja z przebiegu budowy okrętów?!

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024