FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-02-13 09:24  [R/G] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam w kolejnej relacji
Tym razem pod nóż poszedł transporter opancerzony BTR-60PB w skali 1:25 z wydawnictwa Świat z Kartonu. Model projektu pana Andrzeja Maciejczaka. Pierwszy raz sklejam model drukowany cyfrowo. Ciekaw jestem jak taki wydruk będzie się sprawował podczas kształtowania części. Na razie jedyne zastrzeżenia mam do instrukcji, bo nie przemawiają do mnie zdjęcia z klejenia surówki i strzałki z numerami części widocznych na fotce. Jest kilka rysunków, ale zdecydowanie za mało.
Model przedstawia BTR-a w malowaniu stołecznej policji.
Na początek okładeczka



Dla zachowania zasad "prawidłowo poprowadzonej" relacji zdjęcie podklejonych wręg



I sklejony szkielecik, tak na początek



Pozdrawiam

--

Post zmieniony (20-11-13 10:57)

 
01-02-13 20:45  Odp: [R] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie mam wglądu w instrukcję modelu, ale dlaczego na miejscu przyklejenia cz. 19 (biały prostokąt) jest wręga? I czy te wręgi nie mają być przypadkiem dociągnięte do końca dolnego usztywnienia bocznego? Podejrzewam że tam ma być naklejona skosowania ściana - wtedy na dolnej części powinno być zaznaczone miejsce jej przyklejenia jako długa linia. Z drugiej jednak strony zostaje za dużo miejsca.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
01-02-13 22:16  Odp: [R] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Wszystko jest zrobione zgodnie z instrukcją. Czesc 19 jak i czesc 17 (przez którą tez przechodzi wrega) są odpowiedni wyprofilowane. Ściana boczna ma na dole taki "parapet", który pokryje tą płaszczyznę
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
13-03-13 08:06  Odp: [R] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

No to witam ponownie.
Słów kilka na temat sklejalności modelu, pasowania części i t p....
O święta masakro....
To tak ogólnie, a teraz bardziej szczegółowo:
- pomylona numeracja części, zarówno w instrukcji, jak na arkuszach, dotyczy to części 9, 10, 11, 12.
- Na podłodze i ściankach narysowane miejsca mocowania części - nie pokrywają się ( poniżej na fotkach)



- cz 17 L,P nie da się nakleic tak, zeby pokrywały położone pod nimi niezadrukowane miejsce
- cz 18 L,P - żeby dało sie je w ogóle wkleić - trzeba było wyciąć połowę dołu, poza tym są za wąskie
- instrukcja ze zdjęć to po prostu masakra (ten punkt będę wstawiał często)



Ogólnie rzecz biorąc na dana chwilę ten model to jest zmasakrowanie kartonu, na którym został wydrukowany. Odnoszę wrażenie, że zarówno projektant jak i tester doszli do wniosku, że nie ma się co przejmować dokładnością wnętrza, ponieważ i tak go nie będzie widać po oklejeniu poszyciem. I szczerze ja również mam taką nadzieję, bo jak będzie widać te błędy, to będzie lipa totalna.
Na pewien czas odkładam BTR-a do pudełka i wracam do Wz34, żeby się odstresować.
Mam zamiar z czasem BTR-a skończyć.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
13-03-13 09:24  Odp: [R] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spal go i weź się za porządny model :-)

--
Pozdrawiam!
Michał

 
13-03-13 09:31  Odp: [R] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Ale jak Revan mowil co będzie to go obsiedli.. Działam na niekorzyść wydawcy:) Druk laserowy sprawy nie ułatwia.. Podpatruję dalej z zaciekawieniem:)))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
13-03-13 09:49  Odp: [R] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Nazwisko pana autora mówi samo za siebie, więc do takich kwiatków trzeba się przyzwyczaić. No ale w sumie nie ma co się dziwić, skoro pan projektant nie potrafi nawet poprawnie obsługiwać Corela, o czym miałem okazję przekonać się oglądając sławetnego He-111 z MM'a.

Post zmieniony (13-03-13 09:53)

 
13-03-13 10:04  Odp: [R] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie przerywać. Kleić dalej. Pozdrawiam i powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-03-13 12:09  Odp: [R] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
-BARTEK-   

Wiem że to trudne, ja też odłozyłem na półkę jeden model w którym póki co mało która część pasuje...
W Twoim przypadku, po odpowiedniej przerwie, kontynuowałbym budowę, szkoda kasy wydanej na model...

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
13-03-13 14:24  Odp: [R] BTR-60PB - Świat z Kartonu - skala 1:25
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Napisz do wydawnictwa reklamację- wydaje się pieniądze za coś co jest źle opracowane.. Nie powinno tak być wg. mnie.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024