FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
21-08-12 18:54  [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Od jutra, to jest 22 sierpnia do sprzedaży trafia najnowszy, czternasty numer "Kartonowej Kolekcji" (3/2012), w którym opublikowałem model niemieckiego samolotu myśliwskiego z 1918 roku Fokker E.V (nowe opracowanie). Model nie należy do trudnych i pracochłonnych w montażu, dzięki czemu budowany w standardzie nie powinien sprawić większych problemów w trakcie budowy. Skala to oczywiście 1:33, autor Paweł Mistewicz. Całość opracowania to 4 arkusze kartonu offsetowego z częściami, szczegółowa, opisowo-rysunkowa instrukcja montażu, tradycyjnie rys historyczny oraz dodatkowo krótki artykuł o Stefanie Stecu i zdjęcia muzealnych Fokkerów D.VII (słynnego starszego brata Fokkera E.V). Ilość miejsca na arkuszach pozwoliła na zaproponowanie (do wyboru) czterech wersji oznakowania modelu - dwóch niemieckich i dwóch polskich. Są to:
1. Fokker E.V 152/18 z Jasta 6, sierpień 1918 r. w charakterystycznym czarno-białym oznakowaniu.
2. Fokker E.V 154/18 z Jasta 6 w oznakowaniu jak wyżej.
3. Fokker E.V 187/18 (CWL 00.1) z 7 Eskadry Wywiadowcze (póżniej myśliwskiej), Lwów, lato 1919 r. Osobista maszyna por. Stefana Steca.
4. Fokker E.V 190/18 (CWL 00.4) z 19 EM, lato 1920 r. Samolot por. Juliana Jasińskiego.
Podstawowe informacje na temat modelu.
Wymiary (rozpiętość x długość) - 301 x 274 mm. Liczba części kartonowych: 235 szt + 57 dla pozostałych wersji oznakowania. Model waloryzowany graficznie. Lotki alternatywnie jako dzielone, stery dzielone w standardzie.
Cena detaliczna tego numeru to 21,00 zł. U wydawcy jak zwykle dostępne są elementy cięte laserem do tego modelu w cenie 8,00 zł. Inne dodatki dostępne w sprzedaży wysyłkowej to: żywiczne opony kół w cenie 7 zł (producent GPM) oraz kartonowy, wycinany laserem karabin maszynowy Spandau w cenie 8 zł (komplet zawiera dwa karabiny). Tradycyjnie "Kartonową Kolekcję" będzie można nabyć w Empikach, sklepach modelarskich i sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Pozostałe informacje na stronie "Kartonowej Kolekcji".
Na zdjęciach poniżej okładka, warianty oznakowania i fotki modelu roboczego. Pozdrawiam





--
http://www.kartonowa.pl

 
21-08-12 18:59  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

To czwarte malowanie w szachownice - czadowe! :-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
21-08-12 19:12  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Locutus88 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Najnowszy i w dodatku full wypasiony Fokker !!! Musze go miec !!! xD

--
"Nie po to umieramy aby pyłem zostać, ale śmiać się i żyć, nie myśleć, jaka czeka jutro chłosta..."

 
21-08-12 20:07  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Latająca brzytwa...Mniam!
Świetnie,że opracowanie nowe - na pierwszy rzut oka widać to po osłonie silnika.
No i tyle wersji malowania do wyboru...Brawo!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-08-12 20:14  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

No i problem na którą się zdecydować ;). Chyba że kilka egzemplarzy się kupi, minimum muszę kupić 2 ;)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-08-12 20:38  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ten z MM był genialny, ten tutaj pewnie posiada jedynie poprawki i udoskonalenia poprzedniego wydania. Minimum dwa do zakupienia i sklejania :) Wersja z szachownicowanym ogonem, obowiązkowa.

--

 
21-08-12 20:46  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ta ostatnia wersja też mi się podobuje.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-08-12 21:48  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A ja wczoraj ułożyłem sobie na "kupce" wszystkie Twoje szmatopłaty.... Jakieś fluidy czy co??? ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-08-12 10:50  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
tyg   

Świetna wiadomość! Kiedyś nawet pisałem, że warto by ten projekt odświeżyć, no i doczekałem się dwóch fajnych, polskich malowań! W samą porę, bo sklejonego z MM właśnie przejął mi 4-letni syn i trochę "sponiewierał" w trakcie zabawy:)
Na powakacyjny warsztat trafią więc obydwa polskie fokkery.
Pozdrawiam
tyg

 
22-08-12 11:22  Odp: [NOWOŚĆ] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja nr 14
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

No wreszcie! :-)

Co do ostatniego malowania, kiedyś badałem tą kwestię. Jest chyba jedyne zdjęcie tego egzemplarza (bez skrzydeł - chyba że pojawiły się jakieś nowe informacje), z którego widać, że przemalowana lozenga różni się barwami od szachownicy, zatem raczej na pewno nie była tego samego koloru. Dotyczy to w szczególności jaśniejszych pól (białych w modelu), które są wyraźnie ciemniejsze od białych pól w szachownicy.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024