FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-07-12 13:30  [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam, poszukuje na forum relacji z wykonania modelu B-25J wydanego przez Orlika i niestety nie ma takowej. Mam w planach zakup i ewentualne sklejenie tego modelu ale czytając Wasze opinie na temat samego projektu, które są na tyle negatywne, że mam ochotę całkiem przestać kleić i nigdy do tego nie wracać. Jeśli ten projekt jest na tyle tragiczny jak to jest opisane w tych opiniach to czy moglibyście mi polecić ew odsprzedać model który będzie się kleiło z przyjemnością - chodzi głównie o nowe wydania z pełnym wyposażeniem. Chcę wrócić do modelarstwa po długiej przerwie i właśnie z tym konkretnym modelem samolotu. I od razu napisze, że przeglądałem GOOGLE i sklepy internetowe a na nich znalazłem tylko modele Orlika B-25J i PBJ-1H .

--

 
10-07-12 13:34  Odp: [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

<http://www.kartonmodellbau.net/pics/gebaut/Flugzeuge%20bis%201945/B-25%20Mitchell%20Orlik%2051/B-25%20Mitchell%20Orlik%2051.htm >

To jest jedyna relacja jaką znalazłem w Sieci i nie jestem zachwycony tym co prezentuje ten Kanciasty model.

 
10-07-12 13:37  Odp: [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Na tym nie mam ale na innych są:






--

Post zmieniony (10-07-12 13:38)

 
10-07-12 14:05  Odp: [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Coś Kolego niezbyt uważnie szukacie. Google - hasło "relacje z budowy modelu B-25" i już masz.

 
10-07-12 14:12  Odp: [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kolego :) znalazłem już i ten Model Orlika nie podoba mi się kolejna recenzja ze złą opinią -
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=15192&postdays=0&postorder=asc&start=0

Dlatego powielę prośbę w znalezieniu dobrego modelu tego samolotu innego projektanta.

--

 
10-07-12 14:51  Odp: [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja myślę,że model z Orlika jest bardzo dobry,tylko trzeba mieć trochę umiejętności,aby go skleić.Skoro Hiszpanie potrafią to zrobić,to czemuż Ty nie mógłbyś tego dokonać.Tu jest link do relacji.Co prawda w języku Servantesa,ale od czego jest tłumacz Google?
http://maquetasenpapel.mforos.com/1195019/8496949-b-25-j-mitchell-orlik-1-33/

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

---------------
Tak ze zwykłej ciekawości "uruchomiłem" podany przez Ciebie link.
W przyszłości proszę Ciebie i wszystkich kolegów wstawiających linki do wstawiania ich w formie "czynnej".
...aby oszczędzić pracy moderatorom ;-)
Pozdrawiam, MARIUSZ

 
10-07-12 14:59  Odp: [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

O ile mi jest wiadomo to prócz wspomnianego wydania B-25 w Orliku był bodajże dwukrotnie wydawany przez Gomix/Fly i w M/M. To wszystko co u nas pokazało się na rynku w tym temacie.
PS- Spróbuj odwrotnie: wyszukaj relacje z budowy modelu pod każdym względem super, takowy zakup i sklejaj.
Dopisek: dokładnie przejrzałem relacje z budowy /Kartonwork/. Na zdj. wygląda wspaniale - czyli można.

Post zmieniony (10-07-12 15:10)

 
10-07-12 15:20  Odp: [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Po co te ironizowanie Panie Ryszardzie. Widziałem Model z Gomixu, mam z MM a Orlik mi nie odpowiada. Temat zamknięty. Pytałem w miarę uprzejmie o ten konkretny model na Forum o Modelarstwie, ludzi którzy mają doświadczenie a Pan za przeproszeniem się czepia. Jestem studentem i moje finanse nie pozwalają mi na wiele a nawet i na nic dlatego przed zakupem chciałem poznać fachową opinię na temat modelu a nie sposobu szukania informacji przeze mnie. To tyle

--

 
10-07-12 15:56  Odp: [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeżeli w czymkolwiek uraziłem do bardzo przepraszam. Proszę mi wierzyć /lub nie/ ale nie mam nigdy /tym bardziej na ogólnodostępnym forum/ celu kogokolwiek obrażać, czy ironizować. Prywatnie: nieraz przy wyborze modelu wpierw kieruję się relacjami z budowy, a jeżeli w trakcie klejenia występują trudności /złe spasowanie, łamliwy stary karton itp.itd./ to po ich pokonaniu jest większa satysfakcja gdy widzi się efekt finalny.
PS- a to że wspomniałem o dokładnym przeszukiwaniu w internecie to chyba nie ironia czy tez "czepianie". Jeszcze raz przepraszam Kolegę, ale chyba żle zostałem zrozumiany.

 
10-07-12 16:05  Odp: [Szukam] B-25 Relacje i opinie.
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nie ma problemu możliwe, że właśnie nie zrozumieliśmy się. Poprzeglądam fora i zobaczę co jest godnego, amerykańskiego z dwoma silnikami gwiazdowymi z okresu II wojny światowej. Nie czuje się urazony :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024