FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-02-12 17:33  [Relacja\Galeria]F4B Phantom
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam w mojej nowej relacji.
Tym razem do krojenia poszedł model wydawnictwa GPM F4B Phantom "Mig Killer" w skali 1:33. Planuję robić model bez żadnych super dodatków, znaczy się w standardzie, tak jak Pan Projektant przykazał (choć to wcale nie jest takie proste, bo zarówno instrukcja, jak i ponumerowanie części pozostawiają wiele do życzenia).
Na dżem dobry fotka okładki i podklejonych wręg ;-)



Specjalnie dla zajmujących "pierwsze rzędy" specjalna promocja: dwa wygodne fotele :mrgreen:



I dalsze postępy, "rozmontowany" dziób, gdzie z czasem zamontowany zostanie radar i który będzie w wersji otwartej oraz wstępne zamontowanie fotela w kabinie.



I tyle na teraz
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (26-10-12 14:35)

 
12-02-12 17:53  Odp: [Relacja]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Stare modele GPM i to jeszcze w standardzie. To lubię najbardziej, będę uważnie oglądał relację. Jak możesz pisz jak najwięcej o opracowaniu.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
12-02-12 18:53  Odp: [Relacja]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Pulpeto
no,no ciekawego mysliwca wzioles sobie na warsztat trzymam kciuki aby ladnie wyszedl i abys byl zadowolony z efektu koncowego !!!!............ja kleilem kiedys ta "szara " wersje tego mysliwca,tez z GPM........i musze powiedziec,ze bylem rozczarowany,ale na roznych Forach mozna zobaczyc obie wersje ladnie sklejone......czyli sie da!.Pozdrawiam Krzysztof.

 
18-02-12 19:27  Odp: [Relacja]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Ciąg dalszy mojej ciężkiej walki z Phantomikiem.
Był pierwszy moment, że chciałem go ciepnąć w pudło i zabrać się za coś nowego, ale mi troche przeszło i kleję go dalej, choć na zdjęciach widać, że niektóre elementy wyszły mi po prostu do bani.
Dodam jeszcze, że rysunki nie pokazują montażu niektórych elementów, jak np. wnęka podwozia przedniego i trzeba sie sporo domyślać.
Ale koniec z biadoleniem, czas na fotki
Pierwsza pokazuje ciasnotę jaką mieli piloci, bo mimo, że samolot wielgachny, to miejsca na nogi nie zawiele ;-)



A na dwóch następnych rzucik z jednego i drugiego boku i babole w moim wykonaniu



Windus - o opracowaniu napisze na razie tyle, że model w porządku, ale instrukcja do bani
OGGO- mam nadzieję, że wytrwam w klejeniu tego modelu, i że bedzie cieszył nie tylko moje oko

I tyle na dziś
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
19-02-12 08:40  Odp: [Relacja]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Elementy poszycia faktycznie trochę wymęczone, ale dobrze, że nie cisnąłeś go w karton, jedziesz dalej :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
19-02-12 09:20  Odp: [Relacja]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pulpeto przecież nie jest źle, tragedii nie ma. Drobne niedociągnięcia znikną w "tłumie". Najważniejsze to "jechać" dalej. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-02-12 22:18  Odp: [Relacja]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Rozumiem Cię pulpetto kiedyś kleiłem Me 262 i trzeba było się domyślać co i jak... W przeciwieństwie do Ciebie nie wytrzymałem. Chociaż jak już pisałem mam sentyment do tego wydawnictwa.
Dawaj, dawaj bardzo ciekawi mnie ten model.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-03-12 20:44  Odp: [Relacja]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Co by nie było, że się obijam...
Ciąg dalszy następuje. Dalej buduje się kadłub samolocika. Na fotkach widać go z góry i z dołu. Można też zauważyć 25 różnych odcieni kolorów, ale cóż trzeba kleić dalej. Zobaczymy jak będzie wyglądał na koniec.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
11-03-12 20:57  Odp: [Relacja]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam ponownie
Co by pilotowi żelu z fryzury nie zwiało, trzeba kabinkę "zamknąć".
Owiewka kupiona gotowa w dawnych czasach, czekała, czekała i się doczekała. Na pierwszej fotce oklejona owiewka, przed wycięciem. Następnie zamontowana do kadłuba.



I mały rzucik na całość



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
12-03-12 17:17  Odp: [Relacja]F4B Phantom "Mig Killer" - GPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Butaprenem przykleiłeś do owiewki ramki?
A czym owiewkę do modelu?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024