FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-06-12 17:52  [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hej,

od kilku dni dłubię przy pewnym latadle w ramach poprawienia sobie humoru po porażce z Halifaxem i natknąłem się na problem z dociążeniem przodu modelu w celu ustawienia go na kołach (by zadek nie opadał że się tak dosłownie wyrażę). Planowałem wykonanie dociążenia z żelaznej nakrętki, ale ciężar jest lekko zbyt mały a miejsca w segmencie zbyt mało by jeszcze coś tam upchnąć.

Co polecacie na taki zabieg? może ołów? Ale skąd wziąć w takim razie ołów? Czego używacie w takich wypadkach? Model jest całkiem spory bo jest to XP-61 z Orlika.

Pozdrawiam

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
17-06-12 17:57  Odp: [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
donzibi 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

W sklepie wędkarskim:-)Do wyboru od groma.

 
17-06-12 17:58  Odp: [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Użyj śrutu ołowianego używanego w wędkarstwie

 
17-06-12 18:24  Odp: [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Idź do obojętnie którego wulkanizatora i dostaniesz pełno ołowiu w postaci zużytych ciężarków do wyważania. Sklepy wędkarskie raczej nie są wszędzie dostępne, a wulkanizacja prawie w każdym miejscu. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
17-06-12 19:59  Odp: [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Plastelina, modelina?

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
17-06-12 20:08  Odp: [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jeśli zdecydujesz się na ołów to nie klej go Super Glutem ponieważ spotkałem się z takim zjawiskiem że po kilku latach ołów "puszcza" taką jak by mąkę która puchnie i rozsadza model.

--

 
17-06-12 20:18  Odp: [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

...a plastelina jest tłusta i tez ci poplami model

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
17-06-12 20:55  Odp: [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Ja gdy kleilem A-10 MM (dość spory) Wrzuciłem dwie ciężkie kulki z łożyska, zalałem deczko butaprenem i grało jak trzeba :)

 
17-06-12 21:20  Odp: [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
skom25   

A może po prostu... kamyk? Można dobrać wielkość i ciężar, umyć, i zalać np butaprenem:)

 
17-06-12 21:55  Odp: [P] Dociążenie przodu modelu samolotu
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kamień ma ciężar właściwy 2,6 g/cm^3, żelazo 7,9 a ołów 11,3. Wybór jest raczej prosty.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024