FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
21-11-10 11:08  [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Pora zacząć kolejną relację tym razem jest to drugie podejście do CV-9 tym razem z MM '2004, poprzedni z 1995 poszedł na dno.
W modelu zamierzam skorzystać z materiałów ze strony http://waspcv7.republika.pl oraz posiłkując się relacją, zdjęciami http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=46&t=4802&hilit=essex&start=20 wykonać fragmenty wnętrza hangarów, oraz 2 opuszczone windy.
Na razie tylko szkielet oraz dolne pokłady: rufowy i dziobowy


I tutaj mam pytanie może macie jakiś pomysł aby wykonać "żaluzje".
Tak wyglądają w wycinance:

A tak na "Yorktownie":

Myślałem nad wycięciem i po prostu wklejeniem "trochę" podniesionych do góry , ale może jest jakiś inny sposób?

--

Post zmieniony (26-12-10 19:46)

 
22-11-10 10:08  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Masz we mnie wiernego kibica Twojej relacji.
Jeśli chodzi o żaluzję, to można ją zrobić lekko lub zupełnie podniesioną, ale wówczas fragment wnętrza hangaru raczej nie wystarczy.
Sądząc po Twoich galeriach, lubisz dłubać przy modelach i nie boisz się wyzwań, więc z czystym sumieniem proponuję podnieść wszystkie żaluzje i, nie idąc na kompromisy, wykonać w miarę kompletne wnętrze hangaru. Pomocna będzie książka "Anatomy of the ship - USS Intrepid".
Zresztą, jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, to może będę mógł Ci pomóc. W domowym zaciszu przygotowuję się do kolejnego po pokładzie lotniczym service packa do USS Essex :)

 
22-11-10 20:01  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

A co tym razem "kombinujesz" czyżby wnętrze hangarów? Bo pokład oraz samolociki bardzo dobrze wyglądają. Zresztą widać to na modelu Highlandera. Więc jak mogę liczyć na pomoc to przednie żaluzje zostaną po części otwarte a już pozostałe będą otwarte.

 
22-11-10 23:10  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

To co kombinuję to właśnie wnętrze hangaru. Niedługo zmontuję w tym celu szkielet testowy, bo projekt wymaga pracy ma "żywym modelu".
A wracając do Twojego. Przepraszam, nie wpatrzyłem się dość uważnie w szkielet i chyba niepotrzebnie Cię namawiam na hangar. Na tym etapie za dużo miałbyś do przerabiania. Trzeba by ciąć większość wręg, a te masz już przyklejone. Może byłby sens powalczyć z materią w okolicy drugiej windy - tej na burcie, tam można by otworzyć co nieco, ale i tak bez cięcia wręg się nie obejdzie... Potrzebny będzie też "sufit", wymagać to będzie nieco pracy z pokładem lotniczym od spodu.

 
26-12-10 19:54  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Trochę do przodu, powoli...
Dziób: Rufa:
I hangar z na razie tylko z jednym samolotem:


Jakoś zdjęć... no cóż ostatnio Słońca było jak na lekarstwo ;/

Origami jak tam prace nad modelu testowym?

Post zmieniony (26-12-10 19:55)

 
28-12-10 19:13  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Coś jest nie tak z owiewką Helldivera. Nie powinna być taka kanciasta.
Na pierwszy rzut oka widać też braki retuszu, choć nie mnie to oceniać, bo sam mam z tym czasem problemy.

Podpatruje nadal i kibicuję, bo pracy przed Tobą dużo.
A moje czekają na lepszy czas, a właściwie na bardziej metodyczne zabranie się do nich. Mam wrażenie, że staram się robić zbyt wiele rzeczy jednocześnie.

 
28-12-10 20:25  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

hej, co do owiewki - to jest ona za bardzo przesunięta do przodu, retusz na Helldiverze nie był wcale robiony. Może jeszcze po "przerwie świątecznej" Helldiver będzie miał towarzysza - Hellcata albo Avengera ze złożonymi skrzydłami. A żaluzje - hmm aparat wyłapuje wszystko ;/ no ale cóż. i to jest 4 czy 5 model z retuszem - więc jeszcze kuleje

 
14-01-11 18:13  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Mam nadzieję, że to nie jest koniec tej relacji.

 
14-01-11 20:45  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie :) tylko praca, oraz zbliżająca się Sesja na uczelni.... i dalej nie trzeba komentować...

 
16-01-11 10:41  Odp: [Relacja] USS Essex CV-9 MM 10-11-12/2004
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

W takim razie czekam :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024