FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
21-05-03 11:37  [nowość] P-39 AH
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Własśnie przed momentem kupiłem Airacobrę AH. Cena jak było obiecane 14 zł. Jeżeli chodzi o model jako projekt, to jest śliczny, tak jak to zresztą było widać na zdjęciach. Niestety sporo rzeczy mi się nie podoba. Po pierwsze elementy wydrukowano także na ostatniej stronie okładki, ale niestety na jej zewnętrznej stronie. Z 7 egzemplarzy miałem problem z wybraniem jednego możliwie czystego. Kiosk to niestety nie sklep modelarski i nikt na to nie zwraca uwagi ;-(
Kolory - nie wiem czy to zabieg celowy, ale zielony wygląda dziwnie i bardzo nierównomiernie, to samo zresztą szary. A do tego na zielonym prawie nie widać czarnych lini podziału i nitów. A najgorszą rzeczą jest jasna krecha biegnąca przez skrzydła, wyglądająca jak zgięcie papieru ;-(
Podsumowując model jest bardzo dobry, ale są zastrzeżenia co do grafiki. Wolałbym zapłacić tyle ile za Mustanga, a mieć model na lepszym edytorsko poziomie.
Zresztą może marudzę, bo porównując z innymi wydawnictwami nie jest źle, ale AH nas tak rozpieścił... chociaż ta krecha... ehhh...
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
21-05-03 12:25  Re: [nowość] P-39 AH
Robert   

Też go dzisiaj widziałem w kiosku. Oglądałem dokładnie dwa egzemplarze i też mi się w obu coś kolorystyka nie podobała. Jakiś taki przetarty czy coś takiego. Może to celowy zabieg??. Warto dodać że w zeszycie jest też poprawiona część do Hellcata (ten dolny element z przesuniętymi śladami okopceń). Poza tą kolorystyką model prezentuje się świetnie.Ja go jednak w kisoku nie kupiłem, zobaczę w sklepie modelaraskim. Może ten kolor to tylko nieudolność kioskarzy, którzy nie mają pojęcia co sprzedają i jak należy sie z tym obchodzić.

Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
21-05-03 13:36  Re: [nowość] P-39 AH
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kupiłem. Obejrzałem. Model śliczny pod względem opracowania. Wszystkie uwagi KF-a są jednak jak najbardziej uzasadnione, niestety. Musiałem obejrzeć kilka sztuk w trzech kioskach, zanim wybrałem czysty model... Gdyby nie te ślady eksploatacji! Model byłby śliczny.

Panie Haliński! Dlaczego Pan na siłę uszczęśliwia modelarzy w ten sposób?

Przecież to żaden problem dla każdego kto chce zrobić to samemu na sklejonym modelu! Już wcześniej ukazało się śliczne opracowanie Ki-61 Hien, który po sklejeniu traci straszliwie, bo liczne ślady eksploatacji zasmuciły całe malowanie. Model wygląda jak sklejony ze starego MM. Podobnie będzie z P-39. Ech... A tak już niewiele brakowało do szczęścia!

MacGregor

 
21-05-03 17:37  Re: [nowość] P-39 AH
Jendruś 

 

Kupiłem w kiosku w Warszawie....krecha we wszystkich egzemplarzach....nie były powyginane na szczęście;)....malowanie wysoce waloryzowane brudem....no i ...DODANA NA OSTATNIEJ STRONIE POPRAWKA DO HELLCATA -slady po spalinach :-)

najlepiej przykleja mi się wszystko do palców: ))

 
22-05-03 00:01  Re: [nowość] P-39 AH
kwinto   

OBEJRZAŁEM i kupiłem
w/g mnie jedyny mankament to czesci na ostatniej stronie
na szczescie Pani w moim kiosku zna moje upodobania i odklada mi egzemplarze bez skazy
jestem zadowolony
kwinto

 
22-05-03 06:28  Re: [nowość] P-39 AH
Soulfly   

Tez kupilem :)) Specjalnie wcześniej wstałem żeby zdążyć przed autobusem :)) Brałem pierwszy lepszy z brzegu i jest ok. Tez mam kreche na skrzydle. Szkoda tylko, że nie jest na papierze kredowym jak poprzedni Mustang.

 
22-05-03 07:52  Re: [nowość] P-39 AH
Drewal   

Widzialem dzisiaj najnowszy model AH.
Uwaga KF'a co do lini jest jak najbardziej trafna, na zielonym kolorze niczego nie widac, ale to chyba koszt jaki ponosimy, a ktory pozwolil zbic cene.
McGregor ma racje, dlaczego na sile robi sie waloryzacje, model wyglada jakby byl kilkukrotnie przetarty papierem sciernym, ew jakby rok stal na polce i zbieral kurz, te odpryski i przetarcia na powloce samolotu wcale nie wygladaj jak odpryski i przetarcia. Szkoda, moze gdyby byla wydrukowana na kredzie wygladalaby lepiej, jednak na tym papierze waloryzacja jest liczona na minus.

 
22-05-03 10:28  Re: [nowość] P-39 AH
Zielony   

Tak w temacie papieru kredowego - jakoś nie moge się przekonać do stosowania papieru kredowego w modelarstwie kartonowym, wprawdzie dopiero raczkuję w kartonie, ale postanowiłem zaeksperymetować , żeby mieć podstawe do zabierania głosu wydrukowałem sobie jakiś prosty model samochodu ściągniętego z netu na kredzie i makabra - widać każdy ślad paluchów, papier się łamie przy retuszowaniu mazgaje takie, że sobie dałem siana...
Być może źle dobrałem papier (podciągnełem ojcu pare arkuszy o gramaturze zbliżonej do bloku technicznego), a fabrycznie wykonane modele na kredzie są napewno lepszej jakości, ale jakoś mam wątpliwości - może koledzy większym stażem w kartonie mają swoje sposoby na kredę, jak póki co będę robił na zwykłym papierze, a jak będę chciał mieć "błyszczący" model to go pociągnę lakierem.
MACIEK

 
22-05-03 20:57  Re: [nowość] P-39 AH
Kacper   

Ja też nie lubię kredowego, ale sens jego stosowania najlepiej obrazuje P-51 Orlika. Na normalnym papierze efekt byłby gorszy. W każdym razie cieszę się w duchu, że Aircobra nie jest kredowana.
Pozdrawiam,
Kacper

 
22-05-03 22:37  Re: [nowość] P-39 AH
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

przeczytalem, pojechalem, kupiłem.........no i do d***. krecha na skrzydle jak byk. kolor( niby to oliwkowy) wygląda tak jakby w drukarni zabrakło farby, nitów nei widac, linii podziału blach nie widać, nie widać nic. ogólnie wydaje m si eze model wydano w stylu troche na "odwal się", co nam modelarzom wybitnie nie sluży.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024