FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-12-11 17:54  Pomoc przy budowie modelu budynku
Mawey   

Witam wszystkich,
Postanowiłem się zarejestrować na forum ponieważ mam problem z wykonaniem makiety projektowanego budynku na zajęcia. Musze wykonać makietę w skali 1:200, jednak sporo wymiarów w tej skali jest strasznie małych i nie mam pojęcia z czego mogę takie drobne elementy wykonać. Najgorszymi elementami moim zdaniem są schody które w projekcie mają 15 cm wysokości i listwy elewacyjne które mają 20x10cm, jestem w trakcie modelowania rolet zewnętrznych które są bardzo ważnym elementem elewacji dlatego muszą zostać wykonane. Mam nadzieję, że dużo osób mi doradzi. Jak będzie trzeba to wkleję przykładową wizualizację budynku.

Pozdrawiam
Mawey

 
10-12-11 19:01  Odp: Pomoc przy budowie modelu budynku
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Hejka. Schody to nie problem. W przeliczeniu jeden stopień będzie miał 0,75 mm, czyli wystarczająco dużo ;).
Możesz je zrobić z tekturki, 0,75 mm, jak takiej nie masz, znajdź tekturkę 0,5 mm n na to naklej karton z bloku technicznego i masz odpowiednią grubość stopnia (razem powinno mieć 0.7 mm, pamiętaj, że klej też ma swoją minimalną grubość).
Możesz przygotować sobie paski o długości szerokości schodów, a szerokość powinna być równa dwukrotnej szerokości stopnia, jeśli pod stopniami jest przestrzeń otwarta, jeśli nie, to szersze.
Wylicz szerokość stopnia i z takim przesunięciem przyklejaj kolejne stopnie w górę.
Jeśli masz drukarkę możesz sobie te prostokąty wydrukować z zaznaczoną linią, gdzie ma być przyklejony następny stopień.

Mam nadzieję, że ci to pomogło.

--

Post zmieniony (10-12-11 19:01)

 
10-12-11 19:06  Odp: Pomoc przy budowie modelu budynku
Mawey   

a co z wymiarami rzędu 0,04mm? Takie są ściany działowe, jeśli się nie walnąłem z przeliczaniem skali. Listewki na elewacji to będą długie paski mające 8cmx0,05mmx0,05mm. Nie miałbym z nimi problemu gdyby były częscią sciany, ale one są osobnymi elementami oddalonymi od ściany.

 
10-12-11 19:30  Odp: Pomoc przy budowie modelu budynku
Edekyogi 

 

Ściany działowe o grubości 0,04 mm w skali 1/200, to w realu 8 mm! Jakieś dziwne.
Jeżeli w realu te ścianki mają 8 cm, czyli 80 mm, to w skali 1/200 będą miały 0,4 mm - to wcale nie tak mało.

 
10-12-11 19:40  Odp: Pomoc przy budowie modelu budynku
Mawey   

rzeczywiście mój błąd, tak to jest jak się w nocy nie śpi. A z czego polecacie zrobić listewki elewacyjne, bo na tym jakby mi najbardziej zależy, zapałki są krzywe, a takich cieniutkich listewek z balsy to raczej nie dostane, więc z czego jeszcze można to zrobic 5x5mm maja miec

 
10-12-11 19:53  Odp: Pomoc przy budowie modelu budynku
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

5 x 5 mm to dużo, najlepiej listewki z twardego drewna - buk, brzoza, akacja, grab itp. - zwykły stolarz się kłania albo modelarnia gdzie jest piłka tarczowa.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-12-11 21:29  Odp: Pomoc przy budowie modelu budynku
Adam Łabędzki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Poproszę wizualizację projektu, o której kolega wspomniał.

Post zmieniony (10-12-11 21:44)

 
10-12-11 21:50  Odp: Pomoc przy budowie modelu budynku
Mawey   

Proszę bardzo, widok od frontu budynku
http://images45.fotosik.pl/1263/9f84d0c03257c015.jpg
Widok od wejścia od strony parkingu
http://images38.fotosik.pl/1251/a21402c313656735gen.jpg
Jest to najbardziej aktualna wizualizacja.

 
10-12-11 22:07  Odp: Pomoc przy budowie modelu budynku
Edekyogi 

 

Listewki sosnowe 5x5 mm można zamówić np. tutaj: http://rc.agtom.pl/index.php?route=product/product&product_id=1003

Post zmieniony (10-12-11 22:07)

 
10-12-11 22:48  Odp: Pomoc przy budowie modelu budynku
Mawey   

oo świetnie. Kombinowałem z rożnymi materiałami, myślałem na rzeczami które mogę znależć w moich zasobach, ale szczerze mówiąc nie miałem pojęcia o tak dużym wyborze listewek, jakoś w obi czy innym praktikerze nie mają takiego wyboru listewek, dlatego tez nie jestem zorientowany co do wymiarów, odnośnie balsy tez nie mam pojęcia czy są jakieś listewki, wiem tylko ze są duże płyty tego. Co polecacie do wykonania tego okrągłego trzonu? Pleksi czy może folie wykorzystywane do rzutników? A może poprosić szklarza o wycięcie takich szkiełek?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024