FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-03-11 23:50  [R] Messerschmitt Bf 109T-2 od Hala
Brodek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To w zasadzie pierwszy mój czynny udział na forum, więc serdecznie wszystkich witam:)
Relacja ta jest może trochę spóźniona... Model zacząłem zaraz po tym jak się ukazał i prace są dość zaawansowane, ale dopiero teraz zdecydowałem się podzielić jej wynikami.
Przy budowie praktycznie nie miałem żadnych problemów od strony projektowej. W kilku miejscach sam nieźle spaprałem, ale na szczęście udało się wszystko ładnie dopasować i nie widać tych błędów. No, narazie tyle gadania zapraszam do oglądnięcia zdjęć:)

Na początek kabina pilota




Następnie przyszedł czas na kadłub.
Tutaj właśnie zepsułem okropnie dopasowanie szkieletu dzioba do kabiny pilota. Już myślałem, że nic z tego nie wyjdzie bo szczelina miała prawie 2mm, ale postanowiłem dalej budować i w efekcie poszycie, po dokładnym dopasowaniu, siadło jakby tak miało być :P
Druga sprawa, która spaprałem to te wloty po prawej stronie kadłuba. Dopiero po ich wycięciu pomyślałem, że lepiej by wyglądało jakby były tylko lekko wciśnięte do środka.



Przy budowie ogona nie miałem najmniejszych problemów. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to długość tych "podpórek" stateczników poziomych. U mnie były trochę za krótkie, ale po małej kombinacji spasowały idealnie.



Skrzydła, a w zasadzie skrzydło okazało się granicą moich możliwości. Wg mnie wyszło bardzo dobrze, ale ile się nad tym nagłowiłem to moje:)



Później postanowiłem trochę odpocząć od skrzydeł... Zabrałem się więc za uzupełnienie elementów kadłuba i oto efekt:)



I tak to narazie wyglada



Model oczywiście podlega jeszcze lekkiemu retuszowi, ale postanowiłem zostawić to na koniec budowy.
Aha, pragnę jeszcze zaznaczyć, że to mój pierwszy model po wieloletniej przerwie w klejeniu, a także pierwszy, w którym zastosowałem poważniejszy retusz (nie tylko markerem :P ). Zastosowałem także kilka nowych technik, których wcześniej nie znałem (potęga internetu:) Można więc powiedzieć, że ten model to moja podróż w nieznane:)

Zapraszam do oceny i konstruktywnej krytyki :)

--

Post zmieniony (31-03-11 11:45)

 
30-03-11 23:53  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109T-2 od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

No mi się bardzo podoba....ją opisy :)

A kiedy będzie wizualizacja relacji? :P

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
30-03-11 23:58  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109T-2 od Hala
Brodek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No właśnie coś źle podlinkowałem, już to naprawiam :)

--Edit: mam nadzieje, że teraz już jest ok

Post zmieniony (31-03-11 00:14)

 
31-03-11 09:00  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109T-2 od Hala
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

W zasadzie to jest dobrze, ale kilka uwag na przyszłość mam:

Otwory na okaptowaniu silnika nie powinny być wycięte tylko wgięte do środka albo na zewnątrz, to zależy które , no ale to już "po ptakach" :-) w necie jest mnóstwo zdjęć "Meśka"
Ster kierunku i stateczniki też trochę za płytko wpuszczone, stąd szpary na ich końcówkach.

No i te linki do fotek:
mogę prosić o takie linkowanie:
adres głównego obrazka http://images39.fotosik.pl/761/a1a683a6f8c13e7d.jpg
i adres miniaturki http://images39.fotosik.pl/761/a1a683a6f8c13e7dm.jpg
u ciebie adres obrazka to http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1a683a6f8c13e7d.html
Cały patent, to odwołanie się bezpośrednio do fotki, a nie do strony z nią i oglądanie reklam i innych duperel.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
31-03-11 09:13  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109T-2 od Hala
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Podoba mi się, sam chcę go niedługo skleić, więc chętnie popatrzę :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
31-03-11 19:18  Odp: [R] Messerschmitt Bf 109T-2 od Hala
Brodek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

zetpt: otwory w obudowie silnika to mój błąd. Byłem tak zachwycony jakością opracowania i testowaniem nowych technik, że specjalnie się nie zastanawiałem no i stało się...
Co do stateczników, to w pionowym popełniłem błąd wstawiając "dodatkową" część, która była w wycinance, więc byćmoże stąd ta szpara. Co do stateczników poziomych to skleiłem tak jak miało być i dopasowałem tak, żeby wyglądało "naturalnie" na tyle na ile się da. Jakby je wkleić głębiej, tak jak mówisz, całość wyglądałaby conajmniej dziwnie a szpary byłyby chyba nawet większe:P
Linki zgodnie z zaleceniem są poprawione :)
stachooo: zachęcam bo klei się go wspaniale:) Myślę jednak, że budowa nie będzie się specjalnie różniła od budowy 109e-7 trop, którego masz już w kolekcji:)

--
Czarne i białe nie istnieje - wszystko jest szare

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024