FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-04-12 10:02  [R/G] [FREE] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Poniżej relacja z budowy takiego oto wózka torowego .
Ponieważ z tego zdjęcia niewiele mogłem odczytać napisałem do Jarocina do Parowozowni - gdzie ten wózek stacjonuje - i dzięki uprzejmości osób tam pracujących dostałem kilka zdjęć wraz z podstawowymi wymiarami.
Model jest zaprojektowany w skali 1:25, na początek kleję wersję testową czarno-białą do pomalowania na koniec.
Początek prac to rama nośna - powstała w jeden wieczór:


Następne na warsztat biorę podłogę i zestawy kołowe.
Pozdrawiam
Adam

--

Post zmieniony (09-05-12 06:42)

 
25-04-12 14:32  Odp: [R] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
oGest 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Super temacik, ciekawy element do dioramy z parowozem. Spotkałem się kiedyś z takim określeniem jak "platforma warsztatowa", różniła się nie znacznie od tej zaprezentowanej na zdjęciu, ale służyła pewnie do tego samego. :)

Pozdrawiam
Michał.

--
http://ladowarka-hswl34.blogspot.com/

 
25-04-12 15:16  Odp: [R] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
kuno01 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam i mam takie pytanko do projektanta tego wózka jakiego programu używasz do projektowania modeli kartonowych ????

 
25-04-12 15:41  Odp: [R] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
oGest - z rozmowy z pracownikiem parowozowni dowiedziałem się że jest to konstrukcja jednostkowa - "samoróbka"
kuno01 - modele rysuję w Corelu.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
25-04-12 15:57  Odp: [R] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
oGest 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No całkiem możliwe, w sumie ulepszona i obniżona wersja takiego wózka jak poniżej.
Kiedyś znalazłem, ale niestety źródła nie pamiętam..


--
http://ladowarka-hswl34.blogspot.com/

 
25-04-12 16:16  Odp: [R] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

pewnie tutaj: http://www.saf.cz/pl/asortyment/pneumatyczne-komory-do-srutowania/wozki-zawozace/
A przynajmniej tak google-images zeznaje :)

 
26-04-12 20:02  Odp: [R] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Wózek gotowy.
Postaram się do końca tygodnia model pomalować i dodać jakąś małą dioramę - wówczas wstawię galerię końcową.
Model łatwy z niewielką ilością części, ale może być ciekawym, choć małym, dodatkiem do modelu parowozu czy wagonu.
Zapraszam do galerii:

Pozdrawiam
Adam

Mała dodatkowa uwaga: w wersji ostatecznej koła mają prawidłowe wymiary (są nieco większe niż w surówce)
--

Post zmieniony (26-04-12 21:45)

 
27-04-12 07:36  Odp: [R] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
Jari 

 

Adamie a ja zapytam z inne beczki ;) wiesz coś na temat umieszczenia przyczepek w Szufladkach?

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
27-04-12 07:56  Odp: [R] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Jari wiem :-)
Należy się skontaktować z Konradusem, ale co zrobić gdy nie odpowiada na maile i pytanie w testach?
Można tez zapytać się na forum głównym przy okazji jakieś relacji, ale tutaj tez musiałaby pojawić się jakakolwiek reakcja ze strony Szefostwa.
A skoro brak takowej - to nijak do szufladek wstawić nie da :-( a chciałbym bardzo.
Ale głowa do góry - model wagoniku będzie już niedługo za free do pobrania na jednej ze stron kolejowych - podam link jak już będzie wszystko dograne.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
30-04-12 19:49  Odp: [R] Wózek torowy 1:25 Projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Czas na galerię końcową.
Model pomalowałem tak, aby wyglądał na baaardzo używany - jest brudny, porysowany i lekko pordzewiały.
Poukładałem też na nim kilka rzeczy, aby go trochę urozmaicić, bo sam wygląda jak przerośnięta deskorolka ;-)

Sam wózek jakoś samotnie wygląda, więc zmajstrowałem małą podstawkę pokazującą jakiś kawałek toru wychodzący spomiędzy betonowych płyt:

I na koniec wszystko razem:

Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024