FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-12-10 13:52  [pytanie] M2 Browning / Hummer FlyModel nr 98
vanhasen 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu walczę z Hummerem z FlyModela, jednak z racji tego że działko na dachu FlyModel'owego HUMVEE jakoś mi nie spasowało kombinuję z konwersją tego opracowania do standardowej konfiguracji M1025. Tu napotykam mały dylemat... Jak wyrzeźbić działko M50, które chcę umieścić na podstawowej obrotnicy?
W związku z tym bardzo proszę o radę bardziej doświadczonych kolegów - w jakim innym modelu znajdę przyzwoicie opracowaną M2-tkę 50cal? Posiadam w mojej kolekcji Shermana (GPM) i Abramsa (Fly). W skrajnym przypadku biorę pod uwagę budowę od podstaw...
Z resztą - otwarty jestem na wszelkie sugestie co warto zrobić z dachem Hummera po wywalieniu orginalnego paskudztwa (Bushmastera). W końcu obrotnicę można zrobić wymienną ;)
Z góry dziękuję.

--

Post zmieniony (10-12-10 14:01)

Post zmieniony (15-12-10 13:10)

 
10-12-10 14:05  Odp: M2 Browning - pytanie
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej vanhasen.
Nie znam tego opracowania, powiedz co konkretnie potrzebujesz to poszukam zdjęć z moich wyjazdów do Iraku i Afganistanu gdzie miałem styczność z tymi pojazdami. Może coś się znajdzie.

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 
10-12-10 14:12  Odp: M2 Browning - pytanie
vanhasen 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Samo opracowanie to nr 98 Fly Modela.
Dążę do tego by wyglądał jak egzemplarz przedstawiony tu:
http://www.primeportal.net/trucks/egor_kalmykov/m1025
Czyli bez dodatkowego opancerzenia, do tego z wszystkim co się da ruchomym, trochę pobrudzony i uzbrojony w M2. Czyli z czymś takim na dachu:
http://www.flickr.com/photos/27044274@N06/3160840153
W sumie to do konwersji skłonił mnie film - Helikopter w Ogniu.
Wieczorem zamieszczę fotki na jakim etapie prac jestem.

(Mam cichą nadzieję że można na forum wklejać tak brutalnie linki...)

--

 
10-12-10 14:39  Odp: [pytanie] M2 Browning
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Linki wstawiamy w "ptaszkach" <link> zaczynając od http://... Poprawiłem Twoje linki, ale na przyszłość tego pilnuj:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
10-12-10 21:56  Odp: [pytanie] M2 Browning
vanhasen 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Zgodnie z obietnicą wrzucam fotki. Jakość marna, ale może wystarczy żeby pokazać o co mi chodzi. Obiecuję poprawę jak zakończę prace.
Na chwilę obecną model jest z grubsza pomalowany, ale jeszcze dużo roboty przede mną...




 
11-12-10 15:08  Odp: [pytanie] M2 Browning
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

witam!
Też kiedyś robiłem ten model i nie należy on do łatwych ale widzę,że koledze wyszedł extra razem z malowaniem.Czekam na dalsze fotki z pracy.

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
15-12-10 12:57  Odp: [pytanie] M2 Browning
vanhasen 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam ponownie.
Udało mi się w końcu poddjąć tą ciężką decyzję i wymęczyłem M2-kę. Opierałem się na opracowaniu z Shermana, żeby złapać wymiary.
W modelu wciąż brakuje sporo detali: świateł, anteny, radiostacji, zawieszenie nie jest wyregulowane (wydaje mi się że za wysoko stoi). Malowanie także nie jest zakończone.
Nie będę Was już katować fotkami z komórki, dlatego voila: stan po malowaniu kamo:



I stan na teraz:










Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024