FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-08-10 14:51  [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich forumowiczów jest to moja pierwsza relacja na forum więc się przedstawię, mam na imię Marcin mieszkam we Wrocławiu i mam 24 lata. Jest to mój pierwszy model po latach przerwy z modelarstwem. Wybór padł na brytyjski krążownik "Sheffield" z wydawnictwa Modelik. A więc co udało się dotychczas skleić:

Na początek okładka




Cały szkielet podkleiłem na karton 2mm i wyciąłem nożykiem



szkielet skleiłem wikolem



następnie zapiankowałem całość, mam zamiar całą część podwodną pokryć szpachlą a następnie pomalować lakierem, burty natomiast zostaną z kartonu.



w międzyczasie gdy pianka jeszcze pracuje w piwnicy powoli powstaje dziobowa nadbudówka








Piętra są na razie połączone na sucho, całość retuszuję Pactrą, model nie będzie waloryzowany moim celem jest nauczyć się kleić czysto i do końca.

Na razie tyle, pozdrawiam

--

Post zmieniony (05-08-10 16:41)

 
05-08-10 16:01  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

No ja zasiadam w pierwszym rzędzie bo bardzo mnie interesuje ten model, z prostego powodu. Mieszkam aktualnie w Sheffield :) Mam jedno pytanko. Dlaczego podkleiłeś szkielet na 2mm tak było w opisie czy po prostu tak chciałeś go wzmocnić??

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
05-08-10 16:07  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Lobo szkielet podkleiłem kartonem 2mm ponieważ tak zaleca autor opracowania.

 
05-08-10 17:42  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Tomuel 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to po sklejeniu szkieletu (a niedługo kadłuba) będzie miał plus-minus 70 cm, albo nawet więcej.
Toć to w końcu krążownik...

--
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sklejając modele uczymy się cierpliwości.

GG 32255439
Twój 1% dla 380 000 Polaków!

 
05-08-10 17:46  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

90 cm dokładnie :)

 
05-08-10 17:55  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Tomuel 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bez potrzeby autor by nie zalecał tego podklejania dwu-milimetrowej grubości kartonem.
Zamysł jest oczywisty.

--
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sklejając modele uczymy się cierpliwości.

GG 32255439
Twój 1% dla 380 000 Polaków!

 
05-08-10 19:05  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Bury
Zycze powodzenia przy budowie tego ladnego krazownika,kiedys byla relacja z jego budowy w wykonaniu SYJKA.Pozdrawiam Krzysztof.
P.S WIKOL......do sklejania szkieletu !?...........masz odwage,ale moze 2mm kartonu nie poskreca.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
06-08-10 11:52  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej, arkusze podklejałem klejem w sprayu, a powycinane części łączyłem wikolem. Generalnie kadłub jest prosty.

Pozdrawiam

 
07-08-10 17:20  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich, budowa nadbudówki dziobowej powoli idzie do przodu, na ukończeniu nadbudówka dowodzenia - niestety niedokładność i błędy zmusiły mnie do zamalowania niektórych elementów. Tak to wygląda na chwilę obecną:







Model jak dotąd klei się świetnie wszystkie błędy wynikają z mojej winy :cry:

Pozdrawiam :D

 
16-08-10 18:59  Odp: [Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik (początkujący )
Bury 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich zainteresowanych moją relacją :-)

Po krótkim czasie mała aktualizacja - nadbudówka dziobowa dorobiła się kilku detali :



"druciki" wyszły tragicznie ale już nie będę odrywał tej poręczy.

Następnie postanowiłem już wyszpachlować kadłub - do tego posłużyła mi szpachlówka samochodowa, papier ścierny i ręce które już opadają na sam widok nierówności ( przyznam że są ale prawie nie widoczne , i już chyba tego lepiej nie zrobię tylko coś spierniczę )




No i na koniec ( nie mogłem się powstrzymać żeby się zmotywować ) pokłady jeszcze nie wycięte i przyłożona na sucho nadbudówka:



Następnie w planach mam malowanie części podwodnej ( na razie brak kasy na zakup odpowiedniego koloru, podkładu i lakieru ) więc zapewne dalej będę dłubał przy nadbudówce.

To tyle na dziś pozdrawiam :-D

--
W stoczni:HMS "Sheffield"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024