FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-09-10 19:20  [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Witajcie, to moja pierwsza relacja na tym forum, więc warto się przywitać na początku. Mam na imię Mariusz. Kleję od nie dawna, ten model będzie moim 4 tym.
Jak już wiecie na matę trafił Me 110 C1 z wydawnictwa Mały Modelarz. Autorem projektu jest Pan Andrzej Maciejczak. Niestety nie mogę znaleźć ukończonej relacji z budowy tego modelu, więc niejako będę przecierał szlak (chyba, że ktoś wie gdzie jest takowa relacja, jeśli tak to proszę śmiało zalinkować).
Co by tradycji stało się zadość, okładeczka modelu:


Na początek impregnacja kartonu lakierem w "szpraju" firmy Craft. Strona zadrukowana spryskana dwukrotnie, niezadrukowana raz. Żona mnie chciała wygonić z domu za to, że suszyłem arkusze w salonie (deszcz lał i nie miałem gdzie):-)



Czyniąc przygotowania do składania początkowych segmentów wyciąłem pierwsze pięć poszyć, wyretuszowałem (akryle Revell).



Następnie zająłem się wręgami wycinając je, pasując (po 10 razy) szlifując. Przyjąłem też trochę inną metodę klejenia segmentów. Robiłem to zawsze w ten sposób, że oklejałem połowę poszycia na jednej i drugiej wrędze, następnie "zamykałem ją. Tym razem postanowiłem skleić poszycie i dopiero pasować wręgi. Metoda dość utrudniona przy tym modelu ponieważ na górnej stronie kadłuba nie ma znacznika osi. Posługuje się tylko dolnym szwem.
Pierwsze dwa segmenty zostały już sklejone ze sobą. "Nosek" pozwolił mi trochę poćwiczyć z listkami, których jak do tej pory unikałem jak ognia. W rzeczywistości wygląda to troszkę lepiej niż na zdjęciach. Reszta segmentów jest na sucho ustawiona.



Na koniec wykonałem wręgę zawierającą tablicę i jej lekkie uplastycznienia.

 
05-09-10 19:39  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Pokaz jakieś, chociaz pogladowe zdjecia pierwszych trzech modeli jakie skleiles :)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
05-09-10 19:54  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Odnosząc się do prośby kolegi air_22 przedstawiam to, co udało mi się ostatnio ulepić.



i można powiedzieć, że pierwszym modelem który kleiłem (pierwszy pierwszy nie bardzo nadaję się do pokazania:) )

 
05-09-10 20:04  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
grzegorz   

Witam jak to są twoje pierwsze modele to masz talent !!!!

 
05-09-10 20:11  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Hoho mocne słowa....dzięki ale daleko mi do talentu...

Teraz mała aktualizacja postępów prac przy mesiu. Skleiłem ze sobą pierwsze segmenty, dodałem lufy karabinów i wykonałem kabinę pilota. Wszystko pasuje jak należy. Tak jak radził kolega z innego forum w swojej zaczętej relacji tego modelu, sugeruje wklejenie fotela pilota na końcu (sprzecznie z instrukcją budowy kabiny). Ja również szczerze polecam zastosowanie się do tej rady. Na panele boczne dodałem 4 "dźwignie" na lewym panelu. Nurtuje mnie jedno pytanie, co zrobić z ta białą stroną od góry (ciężko to nazwać). Pomalować to, zostawić? Sami oceńcie...


CDN...

 
05-09-10 20:21  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Powodzenia w budowie, wiem co mówię. ;-)
Ja użyłem zapasu koloru, zresztą w tym modelu będziesz sięgał po ten zapas parę razy, zwłaszcza przy połączeniu skrzydła do kadłuba.

--


 
05-09-10 20:26  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Ja to zamalowałem , w galerii MM masz mój model sklejony .

Ładne te Twoje samolociki.

Pozdrawiam : )

--

 
05-09-10 20:36  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

stanisław.z tak widziałem twoją galerię, jeszcze przed rozpoczęciem budowy modelu.Tylko tak się zastanawiam czy to jest błąd w opracowaniu, czy to tak ma zostać (wątpie), czy to własnie malować tak jak Stanisław?
Raduss to mnie pocieszyłeś bo już myślałem, że po ostatnim Jaku-3 ten model pójdzie w miarę gładko :)

 
05-09-10 21:28  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Zielony- to błąd w opracowaniu.

 
05-09-10 21:33  Odp: [Relacja][Początkujący] Messerschmitt Bf 110 C1 - MM 1-2-3/2008
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Też życzę powodzenia i duuużo cierpliwości ;-)).

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024