FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
21-02-09 23:39  [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich serdecznie w mojej pierwszej relacji na tym forum i nie tylko. Do modelarstwa wróciłem po bardzo długiej przerwie i niestety nie mogę pochwalić się żadnym dorobkiem. Prezentowana tu relacja toczy się od jakieś czasu na sąsiednim forum.
Ponieważ długo było by pisać o tym co już zrobiłem oto link do tej relacji i kilka fotek z tego co już mam:

http://www.papermodels.pl/topics1/sdkfz-252-z-gpm-u-pierwsza-relacja-vt2249.htm





Koła nośne. Wykonałem tylko jedno a następnie powieliłem w żywicy.



I opony (jak na razie tylko jedna) Też mam plan ją odlać z żywicy ale nie jestem pewien czy to się uda. Poza tym nie jestem z niej zadowolony i musze się zebrać i zrobić ją jeszcze raz.



Mam nadzieje że wybaczycie mi tą skrótowość, od tej pory relacja będzie toczyła się w normalnym moim czyli obiektywnie w żółwim tempie.

A oto kolejna odsłona:

Tym razem padło na zawieszenie kół przednich. Jak dla mnie był to dość kłopotliwy element modelu i tu mój mały apel do wydawcy. Poza rysunkiem aksonometrycznym (trochę nieudanym moim zdaniem) przydał by się jakiś rzut i widoki z boku i przodu. Pomogło by to lepiej zlokalizować w przestrzeni niektóre części. No ale dość czepiania się innych, nadszedł czas pokazać własne błędy.
Zacząłem od poskładania większości elementów.



Ponieważ miałem niewiele materiałów zdecydowałem się wykonać ten fragment wycinanki w standardzie poza małymi zmianami. Od podstaw wg zdjęcia wykonałem części 57. W cz. 49b, która jest prostopadłościanem wykonałem zagłębienia tak jak na zdjęciu poniżej. (fragment w żółtym kółku) Zrezygnowałem też z części 49c i zastąpiłem je paskami kartonu, bo w rzeczywistości są to jakieś gumowe albo stalowe obejmy albo coś w tym stylu. (czerwone kółko)





A tak wygląda to wszystko po złożeniu do kupy:





Przed złożeniem bałem się że będzie to wszystko wyglądało na mocno uproszczone ale po złożeniu tego do kupy jestem zadowolony z efektu. Martwię się jeszcze czy nie wyjdą mi jakieś paprochy po malowaniu ale nie powinno być tego sporo bo wszystko zalałem SG i dokładnie szlifowałem a to co zostanie albo usunie się skalpelem albo z racji brudzenia potraktuje jako grudki ziemi.

Pozdrawiam, Darek

Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

Post zmieniony (21-02-09 23:40)

 
01-03-09 01:35  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam, dłubę w tej chwili przedział silnika i natknąłem się na mały problem. Po wykonaniu przegrody pojawiła się wielka dziura. Nie wiem czy tak powinno być czy to zamknąć. Może ktoś z Was wie coś więcej na ten temat.

 
02-03-09 11:27  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A będzie to można zobaczyć w gotowym modelu...?
Wątpię...
Chyba tylko przy użyciu giętkiego , cienkiego endoskopu. ;-)

Zatem machnij ręką i jedź dalej!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-03-09 20:44  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz, wbrew pozorą to troche będzie widać



no ale nie ma co się doktoryzować. Nie udało mi się znaleźć materiałów na ten temat więc zamkne to poprostu pionowym kawałkiem tekturki. Mam nadzieje że pozostałe elementy silnika to zakryją. Silnik natomiast to jeszcze inna bajka. Mam tak mało materiałów na jego temat (tu podziękowania dla Kierownika) że pewnie bardziej wyjdzie z tego silniczek smerfomobilu niż maybach :/

Ps. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak pomamagają mi linki do zdjęć tego stwora w innej wersji, które kiedyś mi dałeś ;)

Pozdrawiam
Darek

 
10-03-09 11:41  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja również mam zamiar wrócić do modelarstwa i tak samo jak ty nie mogę niestety się pochwalić jeszcze żadnym (godnym pochwały) modelem :) Podobnie jak w twoim przypadku kleję 252 więc będziemy mogli ze swoich relacji powyciągać błędy czy porady. Choć patrząc na twoje tępo to raczej tylko ja w takim układzie skorzystam hehe

Potem, gdy będę miał więcej czasu to prześledzę dokładniej to co zamieściłeś :)
Trzymaj się i życzę dobrej zabawy przy tym wspaniałym modelu

ps. miałem gdzieś zestaw kilkudziesięciu fotek tego modelu które udało mi się wyszperać na internecie, postaram się go zlokalizować i na pewno ci go podeśle (ponad 100 zdjęć)
http://rapidshare.com/files/207508898/Sd.Kfz.252.rar.html
--

Pozdrawiam serdecznie


Post zmieniony (10-03-09 12:52)

 
10-03-09 22:23  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Krzysiek, to co tu pokazałem to efekt półrocznej pracy więc tak szybko nie kleje. Teraz utknąłem prz ysilniku bo robie go zupełnie od nowa a materiałów nawet nie na lekarstwo :/ Za zdjęcia dziękuje, mam mniej więcej to samo, niestety ciężko znależć coś o tym garbusie.
Suma sumarum, odwieszaj swoją relacje. Zacząłeś od drugiego końca (przyczepki) więc jak spotkamy się w połowie to będziemy mieli cały model ;)

Pozdrawiam

 
10-03-09 23:21  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>Suma sumarum, odwieszaj swoją relacje. Zacząłeś od drugiego końca (przyczepki) więc jak spotkamy się w połowie to będziemy mieli cały model ;)
Hehe dobry pomysł. Na razie mam trochę problemów w życiu prywatnym więc wcale tak szybko nie wezmę się za to hobby ;/ Muszę przeznaczyć trochę funduszy na poprawę moich warunków pracy bo jak do tej pory kleiłem dosyć że tak powiem amatorsko i mało profesjonalnie. Myślę za za tydzień dwa moje relacja powinna zostać odwieszona :P

Nie głupim pomysłem by było gdybyś przesłał mi wszystkie swoje fotki, uzupełnił bym tym sposobem moją kolekcję :)

--
Pozdrawiam serdecznie

 
11-03-09 00:33  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Krzysiek, ja korzystam z tych zdjęć:

http://vincesgallery.smugmug.com/gallery/322739_jciLr#12825721_T6kYx

http://vincesgallery.smugmug.com/gallery/1019521_5LquP#47240391_3SHU5

Dostałem je na tym forum od Mariusza. To inna wersja ale dużo detali jest takich samych. :)

 
13-04-09 18:37  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Ostatnio pojawiło się tyle pancerki że postanowiłem odgrzać i swoją relacje. Obecnie walczę z silnikiem, niestety mam mało materiałów na jego temat więc nie jestem pewien jak bardzo to co robię mija się z rzeczywistością.

A oto zdjęcia:

Blok silnika



pozostałe części silnika jakie udało mi się wydłubać




a także silnik wstawiony na swoje miejsce jeszcze na sucho. Nie przejmujcie się tym gałgankiem, który dynda na taśmie klejącej i wygląda jak pokrywa przedziału silnikowego. On służy mi tylko do sprawdzania czy silnik się mieści i nie znajdzie się w modelu.



Wszystko jest jeszcze dalekie od końca ale postanowiłem zrobić sobie prezent świteczny i podbić relacje do góry.

Pozdrawiam.

 
14-04-09 08:14  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czekałem cierpliwie na ciąg dalszy relacji i w końcu się doczekałem :)

Naprawdę szkoda że w internecie jest tak mało zdjęć jednostki napędowej - pełne odzwierciedlenie komory silnika naprawdę świetnie by wyglądało.

Darek_M, świetnie jedziesz z budową tego pięknego bądź co bądź pojazdu. Ta relacja pomoże mi w budowie mojego odpowiednika. Życzę Ci żebyś takie "świąteczne prezenty" zamieszczał co tygodniowo :)

--
Pozdrawiam serdecznie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024