FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-01-07 20:21  [galeria] Nakajima Ki-44 Shoki (Toyo) w oparciu o wycinankę z GPM-u
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po latach prób i eksperymentów postanowiłem wrócić do tego, co jak się okazało, najbardziej lubię, czyli do awiacji w skali 1:50. Pozwalam sobie zaprezentować plon długiego grudniowego łykendu i kilku krótkich styczniowych.

Nakajima Ki-44 Shoki (Toyo) w oparciu o wycinankę z GPM-u





Modele są oczywiście wszystkomające, czyli osobne powierzchnie sterowe, kompletne silniki (uwielbiam gwiazdowe, HA!), pełne wyposażenie kabin (z którego widać raptem fotel pilota, hm).

--

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
19-01-07 20:43  Re: [galeria] Trzy maleńkie latadełka
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Znaczy się - pełna walorka :) A czym malujesz te cacuszka?

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
20-01-07 14:21  Re: [galeria] Trzy maleńkie latadełka
PzL 

 

No widze Adasiu, ze sie przerzuciłeś na "latadła" i to tez w małej skali. Powiem, że jest na czym oko zawiesic, a jak tam Twoje kołowe cudeńka??

--
Wędkujący ---> modelarz, modelujący---> wędkarz ;-)

 
21-01-07 12:17  Re: [galeria] Trzy maleńkie latadełka
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czym maluję? Różnie. Pactra, Humbrol, farba do płotów... Moje doświadczenie w dziedzinie malowania jest póki co, tak minimalne, że nie mam kompleksów na punkcie marki i numeru farby.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
21-01-07 14:26  Re: [galeria] Trzy maleńkie latadełka
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No bardzo ładnie!
Mnie tylko zastanawia, czy jest jakiś temat w kartoniarstwie, który Cię nie interesuje:)

--

 
21-01-07 14:31  Re: [galeria] Trzy maleńkie latadełka
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

1:50 powiadasz...
Znaczy się przeskalowałeś ręcznie , czy komputerowo?
Modele malowane w całości?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-01-07 17:33  Re: [galeria] Trzy maleńkie latadełka
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przeskalowane w zasadzie komputerowo, z tym, że trochę elementów trzeba było i tak dorobić-przerobić, na przykład wszelkie klapki i inne fistamenta, które w wycinance były nadrukowane. Malowane w całości.
A w modelarstwie zawsze najbardziej mnie kręciło formowanie papieru i tworzenie brył przestrzennych z arkuszy płaskich, a nie konkretnie jakieś samoloty, okręty, czy czołgi. Aczkolwiek, nie ukrywam, że samoloty w skali 1:50 pociągają mnie najbardziej, chociażby ze względu na mniejsze problemy "magazynowania obiektów sklejonych".

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
07-06-10 12:45  Odp: [galeria] Trzy maleńkie latadełka
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wątek do "rozbicia" na oddzielne galerie.

edit: Załatwione.
1. [galeria] PZL P.11c w oparciu o Małego Modelarza
2. [galeria] FIAT CR.42 w oparciu o wycinankę Answera

--

 
07-06-10 13:15  Odp: [galeria] Nakajima Ki-44 Shoki (Toyo) w oparciu o wycinankę z GPM-u
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Szykowne te Twoje pięćdziesiątki ! :) Nie myślałeś o przeskalowywaniu na kolorowym ksero ? Widziałem efekty wydruku takich eksperymentów - technologia druku poszła tak do przodu, że nie widać różnicy pomiędzy oryginalną wycinanką a zmniejszoną kopią jeśli chodzi o jakość. Koszt też nie zabójczy, bo ok 2-2,5 PLN za stronę.

pozdrawiam,
randar

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024