FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-08-10 10:18  [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
Roman   

Witam wszystkich, jestem tutaj nowym użytkownikiem tego forum. Modelarstwem kartonowym zajmuje się od 1970 r z przerwami. Teraz mając więcej czasu ponownie zaczynam budowę modeli. Moja pasja to samoloty. Właśnie chciałbym uzyskać informację , którą wycinankę samolotu ŁOŚ byście polecili i gdzie można kupić wytłoczkę kabiny.

 
08-08-10 10:24  Odp: [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

W tym temacie najwięcej do powiedzenia miałby Jańcio.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-08-10 10:33  Odp: [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Roman-niestety nie ma na rynku owiewki, trzeba samemu tłoczyć.....
Wycinanka jest z Fly Modelu i MM, oba projekty są opracowane dobrze, jedynie jak chcesz sklejać z MM musisz polować raczej na parę egzemplarzy, bo ma duże różnice kolorów.... i jak dla mnie jest za bardzo zielony, ten kolor z fly'a już bardziej przypomina kolor Polish Khaki.

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
08-08-10 10:44  Odp: [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
Roman   

Dzięki ale jak dobrze pamiętam to w MM były aż trzy różne wydania.
Co do owiewki to pomęczę się trochę i zrobię kopyto do wytłoczenia.

 
08-08-10 11:15  Odp: [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Te ostatnie 2005rocznik

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
08-08-10 12:52  Odp: [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
Roman   

OK, mam tą starszą wersję ale kupie tą nowszą.
Ma ktoś może sprawdzony sposób na tłoczenie owiewki?

 
08-08-10 13:46  Odp: [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Do wyboru masz :
- 7 wydań w MM. Ostatnie niestety z dużą wadą , zapewne w każdym numerze kolor khaki miał wiele odcieni. Dosłownie tęcza, od brązu do zieleni.
-3 (lub4) wydania z Fly Model-Gomix w tym dwie różne wersje. Z jednym lub podwójnym statecznikiem. Pierwsze wydania były projektu Grzelczaka , drugie Świerczewskiego.
- o ile pamiętam jest też Łoś w skali 1:50 w KEL
- oraz Łoś w skali 1:50 w barwach rumuńskich . Możesz go kupić u M. Pacyńskiego w formacie pdf. Wszystko na legalu bo to projektant tego modeliku.
Owiewki tłoczył kiedyś Gomix, ale czy są dostępne to musisz popytać bezpośrednio u nich.

A tak poza tym zajrzyj do WSMK ;-)

--


 
08-08-10 16:28  Odp: [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
Roman   

Możesz mi coś napisać o wadzie ostatniego wydania , czy dotyczy to malowania czy dokładności odwzorowania części.
A na priva rozszyfruj mi ten skrót WSMK bo nie kumam

 
08-08-10 17:18  Odp: [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Wada to tak jak napisałem tęczowe polskie khaki.
A jeśli chodzi o WSMK to przewiń stronę do góry i po prawej stronie masz kilka ciekawych ikonek. Jedna z nich to WSMK. :-)

Nie wiem czy warto też się pytać , które wydanie jest najlepsze. Pewnie ilu modelarzy tyle zdań. Każdy czegoś innego oczekuje od modelu, każdemu co innego się podoba itd.
Zapewne te najnowsze są najlepsze, ale znam kolegę który twierdzi że najlepsze były te stare MM. ;-)

--


 
08-08-10 17:46  Odp: [Pytanie] Budowa samolotu PZL ŁOŚ
Roman   

Dzięki. Właśnie nabyłem dwa wydania z FLY MODEL porównam z MM i biorę się za budowę.

Post zmieniony (08-08-10 19:10)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024