FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
17-05-10 12:36  [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Czesc wszystkim jak napisalem w temacie jestem tutaj nowy ale tak czy inaczej czesto ostatnio tutaj przesiadywalem ogladajac wasze kosmiczne relacje...no i postanowilem wrzucic tez cos od siebie. OSTRZEGAM ze nie robilem nic z kartonem od jakis 10 lat a i pewnie wiecej wiec ostatnio jak bylem totalnym malolatem ALE wiadomo ze stara milosc.... i takie tam!! Przypadek zadecydowal ze jest to Focke-Wulf ale i tak zawsze mi sie podobal wiec poprzenie 6 miesiecy(bo tyle go tworzylem) bylo calkiem calkiem przyjemne. pozatym zaczalem przegladac fora i nie raz spadalem z fotela widzac wasze relacje!!! reasumujac popelnilem robiac ten model cala mase bledow ale mam nadzieje ze kolejny bedzie juz przynajmniej w 5% podobny do waszych no i planuje kupic nawet farby a jak na razie to PROSZE...o jakies rady czego powinienem unikac przy kolejnych modelach - z niecierpliwoscia czekam na wasze komentarze
No i kilka fotek:





i jeszcze jedno mam nadzieje ze nie przynudzam ALE jak zasechl klej na tej czesci co chyba zakrywa karabinki to plakalem-bynajmniej nie ze szczescie-ale slowo daje pomimo tego ze byla to mala czesc to bylo to ciezko spasowac a i skille tez wtedy byly slabsze



 
17-05-10 16:01  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Cześć, witaj na forum:)

To trudny model i fajnie, że udało Ci się skleić go do końca. Następnym razem spróbuj retuszować, to uczyni model bardziej atrakcyjnym:)
Zdjęcia... nie rób ich na tle laptopa i wersalki, raczej nie pod światło;]
Udało Ci się zrobić klapy:) Ja przy nich poległem:]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
17-05-10 17:17  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

miechaelson... Jeśli pokazując ten model spodziewałeś się oklasków, ochów, achów, czy poklepywań po plecach to... No cóż- nie otrzymasz ich... Sam pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ta bardzo Twoja Foka odstaje poziomem od większości prac pokazywanych na tym forum, więc nie będę się nad tym rozwodził... I nie chodzi mi tutaj o to, żeby zrobic z tego forum drugi Kartonwork, czy tym bardziej zniechęcic Cię do modelarstwa- bo to bardzo chwalebne, że wracasz do tego pięknego hobby. Chodzi o to, żebyś się na drugi raz zastanowił, czy sklejasz już na takim poziomie, żeby się pochwalic jakością, a nie bylejakością prac...

Jeżeli czytasz regularnie to forum, przeglądasz relacje forumowiczów, to wzorując się na nich w swoim warsztacie sam bez większych trudów dojdziesz do pewnych wniosków, które pomogą Ci w trudnych początkach. I jeżeli "nawet" planujesz kupic farby- to je kup- a nie pisz o tym. Wszystko jedno, czy to będą Humbrole, Pactry, czy zwyczajne akwarelki, które tez w modelarstwie kartonowym świetnie się sprawdzają...

I jeśli chcesz traktowac resztę forumowiczów poważnie- po pierwsze- popraw kody do Fotobuketa, żeby zdjęcia wyświetlały się jako zdjęcia a nie jako linki, po drugie- popraw tekst, który napisałeś, bo w niektórych zdaniach to co piszesz niestety pozostaje trudną do rozwiązania zagadką...

pozdrawiam i życzę sukcesów w przyszłości
elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
17-05-10 20:51  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Kolego elessar.telc, bylejakość to Ty właśnie pokazałeś swoim wpisem. Na naszym forum nigdy nie było, nie ma i nie będzie określonego poziomu umiejętności klejenia, który uprawnia do prezentowania modeli. Każdy ma prawo pokazywać tu swoje galerie, od bardzo początkującego po mistrza. W końcu po to istnieje to forum, aby jedni mogli się uczyć od drugich.

--
pozdrawiam
Piotr


 
17-05-10 20:52  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

elessar.telc...

komentarzem do Twojego wpisu niech będą słowa naszego Kolegi Rajkuba, które pozwolę sobie tu zacytować.

"To Forum nie jest dla wybranych. Jest dla każdego kto lubi się bawić w przerabianie płaskiego papieru na trójwymiarowy model. Jednemu to wychodzi lepiej, drugiemu gorzej.
Wszyscy się tutaj wzajemnie uczymy i jest to miejsce dla każdego, kto podziela tę pasję.
To nie jest galeria modeli doskonałych, to klub, w którym spotykają się pasjonaci.
Są relacje z wykonywania modeli na bardzo wysokim poziomie i są relacje z budowy modeli średnich, a czasami nawet słabych. Ale te relacje z jednej strony maja służyć nauce, a z drugiej być po prostu sposobem na okazanie radości z tego, że coś sam stworzyłem i chcę tą radością podzielić się z innymi."

k.

 
17-05-10 21:08  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Konradus, bardzo ładnie i mądrze napisałeś.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
17-05-10 22:47  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Nie spodziewalem sie ze padniecie na widok mojego modelu bo tak jak napisalem glownie chodzilo mi o to zeby uzyskac jakas pomoc od osob ktore robia to zdecydowanie lepiej. Skoro to ma byc zabawa i swietne hobby(chyba ze nie) to mysle ze mozna na cos takiego liczyc?!?!?! Stachooo wielkie dzieki za rady-wlasnie czegos takiego oczekiwalem...

 
17-05-10 23:56  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
mario1970   

Się odezwę , a co.

1. To, że sklejasz , wróciłeś do sklejania po x latach ci się chwali nawet bardzo . Modelarstwo to wspaniała pasja niezależnie czy robisz modele z kartonu drewna , plastiku. Za powrót do modelarstwa masz wielki plus.

2. Kwestia samego wykonania twojego modelu. Nie zamierzam Cię oszukiwać . Jest to jeden ze słabszych modeli pokazywanych na tym forum. I jeszcze wiele pracy Cię czeka by było lepiej i mam nadzieję , że będzie lepiej, i za x czasu nie zobaczę kolejnego modelu sklejonego podobnie. Forumowicze znają moje "potyczki" z Moromenem i wiedzą o co chodzi. Jak chcesz możesz je znaleźć i je przeczytać. Nie mam zamiaru ich przytaczać. Na tym forum nie ma działu dla początkujących więc twoja galeria będzie stała obok najlepszych modeli z wszystkimi tego konsekwencjami.

3. Skoro jest to twoja pierwsza galeria to chcę, żebyś zrozumiał jedną rzecz. Skoro decydujesz się coś pokazać na forum musisz być przygotowany, że ktoś, to co pokazujesz oceni i nie zawsze będą to oceny pozytywne. Twój model mocno odstaje poziomem od średniej modeli na tym forum i myślę masz tego świadomość i co za tym idzie musisz być przygotowany na krytykę. Raz mniejszą raz większą. Podjąłeś ryzyko pokazania, ktoś inny to ocenił. Twoje prawo zamieszczania galerii , jego prawo oceniania twojej . Byleś tylko z tego co piszą wyciągał wnioski. Doświadczenia pokazują , że więcej można nauczyć się od tych co ganią niż od tych co chwalą. Inną sprawą jest, że odrobina samokrytyki zawsze się przyda.

--



 
18-05-10 00:14  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Mario....wlasnie tego sie sodziewalem ze ktos mi powie prosto z mostu co moge poprawic w miare latwo(szybko) bo wiem ze do wielu spraw potrzeba niestety tak jak piszesz X a nawet wiecej lat i 10 razy tyle modeli na koncie. Jestem otwarty na wszelka krytyke bo wiem i tak tez napisalem ze nie jest to nawet 5% tego co zobaczylem tutaj-mozna by rzec ze jestescie dla mnie pewnym wzorem!

 
18-05-10 00:18  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witaj na forum ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024