FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-10-09 01:35  [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
DRAF MODEL 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Pierwsza z zaplanowanych na ten rok nowość w Wydawnictwie Draf Model. Tym razem jest to amerykański statek tylnokołowy o napędzie parowym z dorzecza Misisipi "WESTERN RIVER" w skali 1:100.

Model kartonowy o stosunkowo łatwej konstrukcji, ale dość pracochłonny w wykonaniu. Prace ułatwią trzydziści trzy bardzo czytelne rysunki montażowe obrazujące wszystkie etapy budowy modelu wykonane w technice 3D. Elementy modelu zostały rozmieszczone na 12 arkuszach wysokiej jakości kartonu. Elementy jednolite drukowane są bez rastra co ułatwi retusz cześci. Dodatkowo do modelu dołączone są flagi wydrukowane dwustronnie na fakturowanym papierze. Model jest drukowany tradycyjnie - offsetowo, tak więc nie będzie problemu z rozmazywaniem czy łuszczeniem się druku.

Opracownnie modelu: Rafał Drzymulski
Ilustracja na okładce: Grzegorz Nawrocki
Cena detaliczna modelu 25 zł.

Do modelu dostępne są trzy zestawy waloryzujące zawierające elementy szkieletu kadłuba i nadbudówki (zestaw 1), drobne detale wyposażenia (zestaw 2) oraz grawerowane laserem pokłady i ściany nadbudówek przeznaczone do malowania (zestaw 3). Zestaw 3 zawiera wszystkie elementy wycięte i grawerowane laserem jakie są przewidziane do tego modelu.

Poniżej kilka przykładowych zdjęć modelu prototypowego.
Życzę miłego sklejania!



 
24-10-09 08:19  Odp: [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
Prof. Volta   

Dla mnie bomba! Temat wspaniały. Odmiana w produkcji wojennej. Utracony czar przeszłości i "Przemineło z wiatrem". Dobra skala. Ładna okładka i dobry rysownik. A jaka długość modelu w tej skali?



Post zmieniony (24-10-09 08:21)

 
24-10-09 09:58  Odp: [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ja już jestem "stara konserwa", ale mając przed oczami widok modelu z MM (bodajże to był rocznik '72) to ten model pomimo laserowej techniki "trąci" wycinanką z Misia. Ale to tylko moje osobiste doznania ;-) Może to tylko efekt "prototypu"???

[edit] Nawet jest galeria http://www.konradus.com/forum/read.php?f=116&i=6&t=6 i nie mówię tu o przerysowanym modelu Romana ;-)
--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (24-10-09 10:01)

 
24-10-09 10:09  Odp: [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
kari   

... temat ok, ale na zamieszczonych fotkach "WR" prezentuje się jakoś "łyso"; brakuje wielu drobnych elementów wyposażenia pokładu z charakterystycznymi żurawiami oraz trapem dziobowym na czele.
... noooo chyba, że jest to tylko niekompletna surówka mająca pokazać ogólny zarys konstrukcji ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
24-10-09 11:06  Odp: [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

A ja mam pytanie do wydawnictwa - na stronie nie znalazłem informacji na temat kosztów wysyłki. Można prosić o informację? Jeżeli są gdzieś podane, a ja nie zauważyłem, to z góry przepraszam...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
24-10-09 11:33  Odp: [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

kari napisał:
<...prezentuje się jakoś "łyso"...

Właśnie mam podobne odczucia. Wręcz nazwał bym to, że ten model nie ma "ducha" epoki czy czegoś tam. Ale bardzo mi się spodobał model w wykonaniu Romana.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
24-10-09 14:36  Odp: [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
DRAF MODEL 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Odpowiadając na pytania:
1. Wymiary modelu:
- długość (nie licząc wystającego trapu) - 360mm
- szerokość 70,6mm
- wysokość całkowita 161,6mm

2. Odnośnie podobieństw do modelu z "Małego Modelarza" - w sumie nie ma co się dziwić. Oba modele przecież przedstawiają tę samą jednostkę. Trudno, aby wyglądały inaczej.

3. Konstrukcja modelu nie ma nic wspólnego z modelem z "Małego Modelarza" oprócz tematu i skali. Model został opracowany od podstaw.

4. Nie napisałem tu na forum, ale napisałem to w galerii na swojej stronie dlatego prostuję: zdjęcia tu przedstawione prezentują nieukończony model prototypowy. Brakuje w nim jeszcze olinowania ruchomego, bomów ładunkowych, dzwonu, flag, trapu, oraz drobnego wyposażenia pokładu dziobowego jak kotwice, kabestan, itp. Budowa modelu utknęła, gdyż nie dysponuję na razie odpowiednim materiałem do wykonania olinowania ruchomego. A nie chciałem przyklejać elementów, które prawdopodobnie bym uszkodził montując olinowanie. Jak skończę budowę modelu, to oczywiście wstawię zdjęcia gotowego modelu. Oczywiście wszystkie wymienione elementy w wycinance się znajdują.

5. Jeszcze pytanie "kari'ego" o koszty wysyłki:
- przesyłki po przedpłacie na konto lub kartą kredytową:
- jeśli wartość zamówienia nie przekroczy 50 zł to koszt pakowania i wysyłki wynosi 7 zł
- jeśli zamówienie będzie większe od 50 zł to wysyłka jest gratis
- przesyłki pobraniowe:
- wartość zamówienia do 50 zł - koszt wysyłki 13 zł
- zamówienie od 50 do 80 zł - koszt wysyłki 6 zł
- zamówienie powyżej 80 zł - wysyłka gratis.

Model i akcesoria oczywiście są już dostępne w wydawnictwie.

Poniżej przedstawiam zdjęcia zawartości zeszytu:

































--

 
24-10-09 19:12  Odp: [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

no model bardzo fajny, cena też w porządku, zapewne go kupię=)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
25-10-09 10:45  Odp: [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Liczyłem na jakieś wznowienie MM, a tu takie cóś :-))
Trzeba zamawiać ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
25-10-09 16:31  Odp: [NOWOŚĆ] w Draf Model WESTERN RIVER w skali 1:100
ribik   

Szkoda, że nie zrobili o dwukrotnie większych gabarytach, ale no właśnie, cena wyższa, warunki lokalowe, ale ja bym kupił właśnie większy model. A tego też kupię.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024