FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
13-09-07 20:40  [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!

Będzie to moja pierwsza relacja z budowy modelu. Do tej pory kleiłem letadła..ale patrząc na te Wasze cuda to ja nie mam się czym tu pochwalić:-P. Po trzech latach przerwy wróciłem do kartonu i będe próbował swoich sił we wszystkim co ma koła:-P.
Na początek Nyska "Erka" z Modelika...mam nadzieje,że ją skończę bo model klei się przyjemnie i bez większych problemów(dużo pomaga relacja Pulpetta - Pozdrawiam!)..

Lepie to coś od dwóch miesięcy z powodu braku czasu, ok.3h pracy w tygodniu...i tak oto powstała rama i płyta podłogowa:




--

 
13-09-07 20:48  Re: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jedziemy dalej...niedawno ukończyłem(w 99%) silnik. Oglądając relację z budowy Krazów postanowiłem powalczyć z waloryzacją(pierwszy raz w mojej krótkiej karierze modelarza). Bardzo Was proszę o uwagi dotyczące moich zmagań, szczególnie te krytyczne, co spaprałem i jak tego unikać...Śledząc Wasze relacje na tym forum mam nadzieje, że wiele się tu nauczę..




Na razie to tyle...może jutro uda mi się coś wrzucić.
Pozdrawiam!

--

 
13-09-07 21:06  Re: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Silnik ma trochę błędów.Otóż kable zapłonowe powinny dochodzić wyżej do głowicy silnika a nie do kadłuba.Po drugiej stronie kolektor wydechowy"przeplatał" się z kolektorem ssącym nad którym był gażnik i filtr powietrza.Oczywiście oba kolektory były mocowane do głowicy.Pompa wody wraz z wiatrakiem też powinny znajdować się wyżej. A poza rym całkiem nieżle
Pozdrawiam

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
14-09-07 16:16  Re: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeżeli chodzi o kable zapłonowe to tak było w instrukcji budowy.Znalazłem także zdjęcie tego silnika, które według mnie zgadza się z tym co w instrucji http://www.allegro.pl/item244715625_silnik_s21_zuk_nysa_tarpan_warszawa.html
No pompa rzeczywicie za nisko:-P....ale już musi tak zostać,mój błąd.
Pozdrawiam!

--

 
20-09-07 23:26  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


--------------------------------------------------------------------------------

Witam!
Budowa pomału do przodu.Duża ilość dyżurów ogranicza niestety czas pracy przy modelu.Skończyłem silnik:


Powstał także most,resory i przednia ławka zawieszenia:





Aktualnie męcze koła...zobaczymy jak wyjdą:-P

Narazie tyle.Pozdrawiam!

--

 
10-10-07 23:41  [Relacja] Nysa 522 Ambulans
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam! Udało mi się trochę podłubać przy Nysce..oto efekty:





Całe podwozie pomalowałem gęstą farbą aby wyglądało jak konserwacja:-)..jak wyszło oceńcie sami!
Pozdrawiam!

--



Post zmieniony (10-10-07 23:43)

 
15-10-07 21:30  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szanowni Koledzy!!

Wstawiam fotki mojego "prototypu" układu wydechowego..Mam do Was wielką prośbę, oceńcie jak to wygląda,czy rury nie są za cienkie i źle powyginane???? Czy może tak zostać? ( to na zdjęciu jest przyłożone "na sucho")
pozdrawiam!


po ewentualnym przyklejeniu będzie to dużo dokładniej ułożone..i postaram się zrobić jakąś walorkę podwozia pastelami

--

 
15-10-07 22:06  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Świetnie wychodzi ta Nyska:) Będę tu zaglądał, bo przywiozłem z Porąbki "Milicje";) i zamierzam ją zlepić;) Twoja relacja będzie mi pomocna;) Czy koła będą miały jakiś bieżnik czy takie zostaną?

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
17-10-07 22:17  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!
Zachęcony oglądaniem relacji z Krazów, kupiłem dziś suche pastele i oto efekty mojej pierwszej w historii próby waloryzacji:
(zdjęcia robione w opcji makro,bez lampy)


(makro z lampą...)


Pozdrawiam!

--

 
17-10-07 22:23  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Hayabusa!

Bieżnika juz raczej nie zrobię, próbowałem coś tam rzeźbić ale za późno bo 3 koła już przyklejone. Razi trochę w oczy ale musi tak już zostać...w następnym modelu(możliwe,że poldek karetka) będzie bieżnik:-P! Ciesze się że Ci się podoba,dzięki za miłe słowo!
Pozdrawiam!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024