FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-08-09 20:50  [Galeria] Rheintochter R1 & R3 i Rheinbote (1:25)
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Tak się złożyło, że w czasie urlopu przebywałem w okolicach Łeby - odwiedziłem więc były niemiecki poligon rakietowy i pokłosiem tej wizyty są trzy modeliki w skali 1:25.
Dwa z nich to przeciwlotnicze rakiety Rheintochter R1 (doświadczalna) i R3 (bojowa), trzeci zaś to rakieta balistyczna Rheinbote.
Niestety nie znalazłem wystarczających materiałów aby zrobić wyrzutnie - jakby ktoś dysponował czymś konkretnym to proszę na prv.
/Zdjęcia przedstawiają modele surówek więc nie kusiłem się o retusz/








--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
24-08-09 13:38  Odp: [Galeria] Rheintochter R1 & R3 i Rheinbote (1:25)
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Ech ludzie, ludzie... tak to narzekacie, że tylko same Messerschmitty i Spity ciągle wydają, ale jak ktoś pokaże coś innego lub mało znanego to każdy tylko buzie na kłódkę i się gapi. Nawet zwykłego "Dziękuję" nikt nie napisze bo po co, ale "koncert życzeń", to aż puchnie co byście chcieli. Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie.
fitter: wprawdzie rakiety to nie moja tematyka, ale dziękuję Ci za ciekawy i mało znany temat i za to, że podczas urlopu Ci się chciało chcieć. :-)
Co do "Córek Renu" to o ile dobrze pamiętam było coś w NTW (rysunki rakiet o ile pamiętam były, ale czy wyrzutni...zobaczę). Jeśli nie masz tego numeru NTW to poszukam u siebie, zeskanuję i Ci podeślę.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
24-08-09 16:28  Odp: [Galeria] Rheintochter R1 & R3 i Rheinbote (1:25)
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Krzychu - dzięki za dobre słowo, bo już myślałem, że temat przemknie niezauważony lub będzie narzekanie, że pierwszy września a tu takie... ;)
Nie mam NTW więc jakbyś miał chwilę i poszukał byłbym wdzięczny.
Co do samych modeli - są prościutkie i dobre dla początkujących. Same części wchodzą na dwa arkusze A4 (R3 nawet na jeden). W klasie "Rakiety" stanowiły by jakieś urozmaicenie na konkursach. Tylko czy to się kalkuluje komuś wydać...

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
24-08-09 17:07  Odp: [Galeria] Rheintochter R1 & R3 i Rheinbote (1:25)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Przepraszam fitter że wtrącę się w Twój wątek ale chciałem pokazać parę fotek które zachęcą forumowiczów do odwiedzenia tego miejsca bo naprawdę warto:



Pozdrawiam!

--
Pozdrawiam!

 
24-08-09 17:21  Odp: [Galeria] Rheintochter R1 & R3 i Rheinbote (1:25)
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Warto jeszcze dodać, że w latach 70-tych ubiegłego wieku w Rąbce były prowadzone doświadczenia z polskimi rakietami meteorologicznymi typu "Meteor". Po nich to została wyrzutnia widoczna na pierwszym miejscu pod R3.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
27-08-09 14:23  Odp: [Galeria] Rheintochter R1 & R3 i Rheinbote (1:25)
Grzesio   

Co do "Córek Renu" to o ile dobrze pamiętam było coś w NTW (rysunki rakiet o ile pamiętam były, ale czy wyrzutni...zobaczę). Jeśli nie masz tego numeru NTW to poszukam u siebie, zeskanuję i Ci podeślę.

O ile o tym samym myślimy, to był to dwuczęściowy artykuł "Rakiety i radary" Marka Rysia w NTW 5 i 7/1999 - były rysunki samych rakiet, żywcem przerysowane z planów autorstwa Justo Mirandy i posiadające przez to wiele kardynalnych błędów.

Powyższy model R 3 sporządzony został niezbyt, niestety, fortunnie, na podstawie dość schematycznego przedstawienia pocisku - w rzeczywistości byłby on raczej bardziej masywny.
Dla porównania - model tunelowy R 3 badany przez AVA Goettingen w początku 1945 wyglądał tak:



Wykorzystywana w Łebie wyrzutnia R 1 była zbudowana w oparciu o łoże armaty przeciwlotniczej 8,8 cm Flak 41, której zespół podniesieniowy zastąpiono belkową prowadnicą pocisku - raczej skomplikowane do zrobienia w modelu (w stosunku do komplikacji samej rakiety :) ).

Pzdr

Grzesiu



Post zmieniony (28-08-09 09:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024