FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-04-09 10:31  [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w nowej relacji. Po zmaganiach z dunkerque postanowiłem wziąć coś (wydaje mi się) prostszego. Model ten kupiłem w 97 roku, wiec jak widać jest wiekowy, ale uważam ze mimo to, dzięki p. Halińskiemu jego jakość nadal mogła by być wzorcem dla nie których i dzisiaj. Projektantem modelu jest Paweł Mistewicz. Model wydany jest na papierze kredowym co na pewno nie ułatwi formowania części ale za to przy odpowiednim ostrożnym podejściu gwarantuje piękny wygląd modelu, tym bardziej że jak widać na zdjęciach jest w kolorze aluminium.



Z uwagi na to ze nie znalazłem na żadnym forum relacji z budowy tego samolotu, uważam ze dla wielu temat ten będzie ciekawy.
Budowe modelu rozpocząłem tradycyjnie od podklejenia i powycinania wszystkich wręg. Następnie zabrałem się za sklejanie tego wszystkiego w całość.

 
26-04-09 10:47  Odp: [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

OO co się stał masz dość okrętów;)Ciekawa relacja z uwagi na to że kiedyś miałem ten model ale go nie robiłem więc będę cię wspierał,model nie jest łatwy ale ma fajne malowanie jak ci się jeszcze uda uplastycznić kilka elementów to naprawdę niezłe cacko z niego będzie.Powodzenia;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
03-05-09 17:30  Odp: [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Konradoo - nie mam dość okrętów, ale okręty robi się przeważnie długo, a ja między jednym a drugim chcę zrobić taki jakiś "przerywnik", uplastyczniać raczej go nie będę.
Troszkę kabiny pokażę, chociaż na zdjeciach dopiero widać ze muszę poprawić retusz, chyba ze spróbuje zrobić zdjęcia przy innym świetle, bo jakoś gołym okiem wygląda to inaczej, może tez dla tego ze papier jest błyszczący a farbka matowa, a optyka aparatu jest mniej doskonała niż ludzkie oko? Poeksperymentujemy.

Najpierw zdjęcia z retuszem "nie za bardzo"

 
06-05-09 09:22  Odp: [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Poddaje się z tym modelem, nie jestem zadowolony z efektu moich dotychczasowych prac przy nim, i nie będę go robił „mimo wszystko”, ponieważ nie sprawia mi to przyjemności. W swoim życiu zrobiłem jeden samolot i przy nim już w tedy stwierdziłem ze nigdy więcej. Nie mam po prostu reki do tego typu modeli. Zrobiłem przez kilka lat kilka pojazdów, pancerki i pływadeł, niektóre pokazałem na forum innych już nie ma, ale te modele wyszły mi o niebo lepiej, niż jaki kol wiek samolot. Przeglądając forum zauważyłem ze większość z Was specjalizuje się w danym rodzaju modeli, i zrozumiałem ze naprawdę nie da się być w miarę dobrym, (bo do dobrym to mi jeszcze dużo brakuje) we wszystkich rodzajach modelarstwa kartonowego. Ja zostanę przy wszystkim, co pływa i jeździ, i niech tak zostanie.
Proszę moderatora o zamknięcie i usunięcie tego tematu.

 
06-05-09 10:02  Odp: [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

zimer myślę ,że jak na jeden z pierwszych modeli samolotów to błąd popełniłeś wybierając ten model. Jest to już prawie, kolekcjonerskie wydanie. Osobiście twierdzę ,że modele wydane u Hala przed 2000 rokiem obarczone są pewnymi błędami. Sam Pan Haliński w rozmowie z modelarzami na konkursie w Lublinie mówił,że dziwi się modelarzom ,że biorą się za te wszystkie stare wydania. Szanuję twoja decyzję, ale tylko doradzę ,że warto by spróbować samolot jakiś łatwiejszy i ogólnie wiadomy, że da się go pięknie skleić bez problemów. Zastanów się bo z tego co widzę to i tu też ładnie ci szło więc nie ma co narzekać. Jednak decyzja należy do ciebie.

Pozdrawiam.

--

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (06-05-09 18:20)

 
06-05-09 14:51  Odp: [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

A tak się fajnie zapowiadało :(
Ale nie martw się, póżniej będzie lepiej.
A na pierwszy model samolotu raziłbym jakiegoś ściągniętego z neta, wtedy jak coś nie wyjdzie to się ściągnie i wydrukuje jeszcze raz. A więc niemal żadnych kosztów :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
06-05-09 15:50  Odp: [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

cytat Moromen:
"wydrukuje jeszcze raz. A więc niemal żadnych kosztów :)"
Koszty są i to większe, niż byś kupił...

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
06-05-09 16:36  Odp: [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Dla niektórych nie ma kosztów, przecież za tusz zapłacą rodzice. ;-)
Zimer nie łam się tylko klej dalej. Ja lubię czasami wracać do modeli starszych z lat 90. To nostalgia za normalnymi, nieprzekombinowanymi i łatwymi modelami, które można skleić w parę dni, a nie miesięcy.
--





Post zmieniony (06-05-09 16:39)

 
06-05-09 16:47  Odp: [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Zimer w pełni popieram słowa Radussa, o klejeniu dalej i nostalgii ,głowa do góry a palce do roboty : ) -pozdrawiam.

 
06-05-09 17:26  Odp: [Relacja] P-38J Lighting 1:33 Haliński
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Zimer, trzymam kciuki za kontynuację budowy modelu, dasz radę :-)

Usuwanie wątku z relacją to ostatnia rzecz jaką bym chciał robić na Forum, tym bardziej że udowodniłeś już że jesteś wytrwałym modelarzem ( choćby "niesklejalna" Dunkierka) ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024