FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-12-08 21:20  [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
Slawoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam! Słówko wstępu. Jako świeżakowi przysługuje mi prawo do powitania się ze wszystkimi więc,: Witam was! Jestem 17-sto letnim początkującym modelarzem kartonowym. Postanowiłem giąć karton ze względu na ograniczenie w praniu sobie mózgu telewizją i innymi wypychaczami czasu wolnego. Klejenie jest na pewno lepszym rozwiązaniem niż bezmyślne gapienie się w szklane twarze o kaprawych i zakłamanych oczkach.
Zacząłem sklejać model dla siebie. Nie myślałem o pokazywaniu go, bo jestem zbyt kiepski. Przełom nastąpił gdy zobaczyłem relację z budowy tegoż samego modelu przez kolegę z forum. Pomyślałem, że ja też mogę ;-) Tak więc, jestem tutaj ze swymi wypocinami. To jest mój pierwszy model ale poparty wiedzą teoretyczną. Dobrze odwzorowuje to chociażby czas, to co do tej pory zrobiłem zajęło mi 2 miesiące. To chyba nie jest żaden problem, że są dwie relacje z jednego modelu?



Model ustrzelony w ciemno. Poszedłem do salonu Ruchu w mojej kochanej metropolii i kupiłem bo był ładny. Nabierając doświadczenia nie będę marudził. Czyż nie tak?



Pogląd na cały segment. Zostało mi w nim zamknąć dół. Poszycie idealnie do siebie pasowało. Drobna różnica 1mm była pod spodem na łączeniu części poszycia ale to mój błąd. Nie sprawdziłem najpierw dokładnie położenia, zbytnio się pospieszyłem. Ogólnie, to niema tutaj na razie rażących błędów. Udało mi się uniknąć wymiętoszenia.



Wnętrze. Widać brak doświadczenia w obróbce małych elementów ale nie od razu Ciechanów zbudowano. Brakuje jeszcze celownika oraz pokrywy (nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie). A właśnie! Chciałbym zrobić oszklenie ponieważ trochę się namęczyłem z wnętrzem i chciałbym by było je widać. W instrukcji jest napisane, żeby użyć folii. Nie wiem tylko jaka byłaby najodpowiedniejsza. Może Wy coś doradzicie?

Zdjęcia robione bez zbytniego przygotowania, pod wpływem chwili i emocji. Użyłem tylko jednej żarówki dlatego widoczne są cienie, brak statywu i takie tam drobne błędy. No i robiłem te zdjęcia przed północą, więc światło słoneczne mi nie sprzyjało :( Na przyszłość postaram sięo lepsze.
Teraz tak patrzę powinienem się wybrać na manicure :D
Pozdrawiam!

 
27-12-08 07:49  Odp: [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
Thunder909 

 

Najlepsza folia jak dla mnie to ta dla drukarek atramentowych. Uzywa sie jej do drukowania prezentacji i wyswietlania na rzutnikach. Ja kupuje przewaznie luzem ,pare arkuszy,starczy na wiele modeli.

 
27-12-08 10:18  Odp: [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Slawoo, Thunder909 dobrze prawi...Taka folia jest idealna :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
27-12-08 11:57  Odp: [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Moim zdaniem świetnie Ci idzie. Ładnie retuszujesz, dobrze wycinasz i kształujesz siatki. Wszystko czysto i starannie, gratulacje.

--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

 
28-12-08 13:48  Odp: [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

I nie będziesz miał problemu z tym modelem. Nazwisko autora mówi samo za siebie. Wszystko pasuje bardzo ładnie. Poza tym już prawie go skończyłem więc wiem co mówię... Powodzenia w pracy:)

--

pozdrawiam!

Post zmieniony (28-12-08 13:50)

 
28-12-08 14:26  Odp: [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Ja też go kończę została antena i rurka pitota.... a i uważaj na przedział silnika jest tu na forum gdzieś errata - autor zapomniał o wnękach na karabiny. Trzeba szablon nanieść na segmęt i odrysować (przed sklejeniem)

--

 
28-12-08 15:55  Odp: [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Popieram chłopaków.
Doskonała robota Slawoo, tak trzymać!! ;-)
Jest nas tu sporo i zawsze możesz pytać jeśli napotkasz na jakieś problemy.

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
09-02-09 14:40  Odp: [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
Slawoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


Prace posuwają się wciąż do przodu, jednakże powoli. Ślimaczym tempem zostawiając za sobą hektolitry śluzu.

Błędów sporo ale ogólnie - nie żebym sobie słodził - jak na pierwszy raz nie jest najgorzej. Myślałem, że ten ulepek w ogóle nie będzie przypominał samolotu, a jednak :)

Jakie błędy? Ano, ....
- Nie przeszlifowane wręgi przez co poszycie nie wpasowało się dokładnie. Są milimetrowe szparki pod spodem. Udało mi się zachować prawidłowy poziom wszystkich linii ale sam fakt, że spartoliłem, uwiera boleśnie.

- Pobrudziłem poszycie niebieską plakatówką. Podczas retuszu brudnym palcem dotkłem i spsułem. Nie dało się odratować. Razi po oczach bo akurat na białej części.

- I największa porażka... nie zrobiłem karabinów. Zapomniałem zupełnie. To moja największa porażka. Przez to wygląda sztucznie.

- Do tego dochodza małe błędy początkującego. Nie będę wymieniał bo za długa lista by się zrobiła.

No to teraz zdjęcia! Ubrudzony kawałek poszycia.



Kółeczko ;]



Lewy profil..



Prawy profil...



Góra...




Pozdrawiam!

 
09-02-09 18:31  Odp: [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witaj na forum!

Jak na pierwszy raz to idzie Ci o wiele lepiej niż dobrze. Twoje błędy (i jeszcze więcej) pojawiają się u mnie zawsze i wszędzie (nie masz co sie martwić :) ).
Trzymaj tak dalej i (na wszelki wypadek) nie przejmuj się niepowodzeniami, z następnymi modelami będzie Ci szło coraz lepiej.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
09-02-09 18:39  Odp: [relacja] Messerschmitt Me 109G-2/trop - Mały Modelarz
AtoL 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam.

Bardzo fajnie ci idzie, mam tylko jedno ale: kółeczko mogło by być troszke okraglejsze. To taki maleńki problem bo idzie ci naprawde świetnie.

--
Początkujący... nie bijcie
Hangar: Avia S-199
Warsztat: Chi-he

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024