FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-04-09 22:42  ORP Piorun JSC- proszę o radę
Tomek 

 - 2

Zwracam się z prośbą do wszystkich mistrzów nożyczek i papieru. Jestem przy klejeniu modelu z wydawnictwa JSC, o którym mowa w temacie. Problem polega na tym, iż burta w górnej części dziobnicy jest dłuższa niż na wodnicy w tym samym miejscu. Innymi słowy ujmując problem: na linii wodnej wszystko gra, natomiast burta w górnej części wyłazi poza pokład na jakieś2- 3 mm. Poradziłem sobie podobnie jak osoba sklejająca ten model u wydawcy, jednakże to rozwiązanie powoduje, iż dziób traci charakterystyczne podcięcie zbliżające jego wygląd do dziobnicy typu kliprowego. Ponieważ chciałbym skleić Orkana nie chciałbym popełnić tego samego błędu.
Za wszelkie rady będę niezmiernie wdzięczny!
Pozdrawiam!
Tomek

--

 
19-04-09 13:26  Odp: ORP Piorun JSC- proszę o radę
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A możesz wrzucić jakieś zdjecie jak ten dziob wyglada teraz?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
19-04-09 14:11  Odp: ORP Piorun JSC- proszę o radę
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Zdjęcie dużo by pomogło, bo nie bardzo wiem o co ci chodzi. Pioruna kleiłem lata temu, ale takiego problemu sobie nie przypominam.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
19-04-09 19:57  Odp: ORP Piorun JSC- proszę o radę
Tomek 

 - 2

Dziękuję za zainteresowanie. Myślałem, że nikt już nie odpowie na moje zapytanie. Na razie trudno mi daćjakąś fotkę, gdyż model zostawiłem w gablocie szkolnej do następnego kółka. Póki co, postaram się nieco inaczej opisać problem.
Jak oklejamy kadłub, to mamy poziom linni wodnej jako jedna płaszczyzna, do której przyklejamy burtę i poziom pokładu. jak na linii wodnej długość burt się zgadza, tak na poziomie pokładu mam wrażenie jakby brakowało właśnie pokładu tak z 2- 3 mm. Poradziłem sobie tak, że dokleiłem burtę, a to co zostało starałem się jak najrówniej obciąć. Dzięki temu dziób prezentuje się jak w niszczycielach typu A- I a nie jak w klasie J,K,N i dalszych. U mnie wyszedł prosty, a powinien mieć lekko łukowaty kształt . Kombinowałem jak koń pod górę, ale póki co, to nic nie wymyśliłem! nie wiem jak będzie z Orkanem, ale tam poodcinam burty od dennicy i wszystko będę oddzielnie kleił.
Pozdrawiam!
Tomek

--

 
19-04-09 20:25  Odp: ORP Piorun JSC- proszę o radę
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Znaczy, domyslam sie, na czym polega problem, ale chcialem zobaczyc, jak wyglada stewa dziobowa teraz - od profilu. Bo dziob pioruna był faktycznie ukosny, ale łuk był tak delikatny ze w skali 1/400 chyba nie ma sie czym przejmowac.
A wogole to na ksztalty modeli z JSC nalezy patrzec z lekkim przymruzeniem oka.
Mi w Gneisenau tez nie udało sie uzyskac takiego kształtu dziobu jaki powinien byc, no ale juz trudno.

A, jeszcze jedno- na stronie jsc jest zdjecie sklejonego Pioruna i tu http://sklep.jsc.pl/galerie/033_3.jpg widac wyraznie dziob- w gornej czesci burte na dziobie trzeba uformowac w delikatny kielich i moze tam "wchodzi" te 2mm?

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (19-04-09 20:28)

 
20-04-09 10:58  Odp: ORP Piorun JSC- proszę o radę
Tomek 

 - 2

Próbowałem tak formować, ale nijak nie mogłem zgubić tych milimetrów. Błędów jest w modelu więcej, choć biorąc pod uwagę moje umiejętności, wiele z nich może być mojego autorstwa. Wracając do dziobnicy, to i tak burta musiała stykać się z pokładem. Wobec powyższego i tak wystawała burta w górnej części. Zdjęcia w najbliższym czasie.
Pozdrawiam!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024