FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-07-08 22:00  [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Kanclerz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich, od dłuższego czasu przeglądam forum i postanowiłem wreszcie tu zaistnieć:). Dzięki pomocy kolegi Lazarusa, który podesłał mi skan zgubionej części, mogłem wrócić do klejenia modelu Messerschmitta 109 G2 z wydawnictwa Orlik. Trochę już zdążyłem skleić, oto efekty:


Zdjęcia robiłem aparatem telefonu komórkowego, więc jakość nie jest najlepsza.

--

 
20-07-08 03:35  Odp: [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Kolega Lazarus służy pomocą;-) A model wychodzi cacy;-)
pozdr. Lukasz

--

 
21-07-08 21:54  Odp: [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Kanclerz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dokleiłem trochę z przodu i z tyłu. Osłona silnika wyszła nie najlepiej, źle wyciąłem wręgi i musiałem się nieźle nagimnastykować, ale jakoś to wygląda, tył za to bezproblemowy, wszystko pasowało jak ulał.



--

 
22-07-08 10:04  Odp: [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Czysta robota! Oby tak dalej;-)

czy można liczyć na więcej ostrzejszych zdjęć?

pozdr. Łukasz Fuczek

--

 
24-07-08 21:05  Odp: [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Kanclerz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to się zaciąłem :/ Mam problem przy ogonie:



Statecznik poziomy powinienem przykleić do wręgi 27b, ale wtedy poszycie statecznika pionowego będzie za bardzo wystawało, a jak dopasuje go według poszycia to będzie za bardzo wysunięty do przodu. I jeszcze jedno pytanie do Lazarusa :) Czy ten model ma być wykonany bez felg kół? Nie ma ich w wycinance, a na zdjęciach na stronie Orlika felgi są.

--
Pogrzebałem trochę w sieci, ma być tak jak po prawej, tzn statecznik poziomy będzie odstawał od wręgi statecznika pionowego. Ale pytanie odnośnie felg jest dalej aktualne.



Post zmieniony (24-07-08 21:49)

 
24-07-08 21:49  Odp: [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Felgi kół zostały ujęte w całości jako część koła cz. 50a. Jeśli chcesz wykonać felgi w 3D sugeruję zrobić kopię tychże części, lub też odebrać emila, którego w tym momencie posyłam;-)

pozdr. Łukasz

--

 
26-07-08 10:26  Odp: [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Kanclerz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeszcze raz dzięki za pomoc, felg naprawdę nie ma w wycinance, część 50a to całkowicie czarne koła :/

Trochę detali kabiny:


Ogon zajął mi sporo czasu, ale efekt końcowy jest lepszy niż przypuszczałem :)


--

 
26-07-08 14:17  Odp: [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

"Jeszcze raz dzięki za pomoc, felg naprawdę nie ma w wycinance, część 50a to całkowicie czarne koła :/"

A w moim egzemplarzu są one widoczne;-/

pozdr. Łukasz

--

 
23-08-08 15:05  Odp: [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Kanclerz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Od dawna nic nie pisałem, ale niestety wakacyjna praca zabiera mi za dużo czasu :( Mimo to budowa trwa, ukończyłem szkielet skrzydeł, jak tylko zajmę się nimi na poważnie to prześlę jakieś zdjęcia.

 
16-10-08 20:26  Odp: [Relacja]Me-109 G2 Orlik
Kanclerz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po wielu próbach udało mi się wreszcie skleić skrzydła. Nie wyszło najlepiej, ale już nie mam sił i chęci, żeby to kolejny raz poprawiać:( Tak czy inaczej, mam nadzieję, że teraz już pójdzie z górki.



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024