FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-10-08 10:19  [pytanie] elementy fototrawione
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
stałem się posiadaczem elementów fototrawionych ,i mam pytanie dotyczące ich malowania, czym je malujecie ? zacząłem je malować pactrą ale zbyt gęsta i zalewa małe otworki a po rozcieńczeniu wodą nie pokrywa . Czy macie jakieś rady?
Andrzej

 
01-10-08 10:49  Odp: [pytanie] elementy fototrawione
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rozcieńczona farba i raczej napylona aerografem.
Takie małe elementy traktowane pędzlem można zniszczyć , lub już nie odnaleźć w słoiku z farbą,jak sie przykleją do pędzla...;-)
Klejenie klejami CA.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-10-08 11:36  Odp: [pytanie] elementy fototrawione
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja tam nie posiadam aerografu i zawsze takie drobne, delikatne elementy maluję cienkim, bardzo miękkim pędzelkiem. Z tym, że ja używam raczej farbek olejnych (Humbrol, Revell, MM). Ważne, żebyś przed malowaniem oczyścił z brudu i tłuszczu (zwłaszcza), bo podczas obróbki elementów fototrawionych zostaje na nich sporo śmieci z palców a tłuszcz jest najgorszy i być może dlatego Pactra nie chce Ci dobrze pokryć. Wystarczy delikatnie przepłukać w spirytusie lub jakimś rozpuszczalniku.
A co do zalewania otworków - jak mi się coś takiego zdarzy, to po prostu delikatnie przedmuchuję metodą paszczową ;)

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
01-10-08 13:15  Odp: [pytanie] elementy fototrawione
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Nie trzeba mieć żadnego aerografu. Ja fototrawki maluje pędzelkiem jeszcze na blaszce przed ich wycięciem zwykłę Pactrą i jest OK. Jeśli zaleją sie otwory, robię tak jak napisał irbar.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
01-10-08 17:12  Odp: [pytanie] elementy fototrawione
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

A tak wogóle to co to są elementy fototrawione?

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
01-10-08 20:52  Odp: [pytanie] elementy fototrawione
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie wiem, czy kpisz, czy pytasz poważnie.

Gdybyś jednak nie kpił, to są to elementy trawione fotochemicznie w metalowej blaszce.

Przykładowe wyglądają tak:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=147424&t=147424&filtr=0

Jak się trawi takie elementy, to juz odsyłam na google, bo sam nigdy nie trawiłem, nie będę więc tworzył teorii. Najczęściej po prostu kupuje się takie elementy gotowe w sklepach modelarskich.

Co do malowania, to koledzy powiedzieli już wszystko. Odtłuścić, pomalować miękkim pedzlem rzadką farbą, zaklejone otwory przedmuchać (jeszcze na mokro;)).

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (01-10-08 20:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024