FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-04-09 18:44  [Galeria] Polski samochód dostawczy z II połowy XX wieku"Żuk"-Modelik nr.23/07.
frydek93 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam !

Chciałem pokazać Wam mój 2 (skończonym)model w karierze modelarskiej.Oczywiście MAN'a zostawiłem na potem(jak nabiorę trochę doświadczenia to go dokończę).Żuczka zacząłem kleić pod koniec wakacji,w ostatnią Niedziele uznałem ,że jest ukończony.W modelu napotkałem wiele problemów-najwięcej z przednim zawieszeniem.Mam nadzieje ,że obsłużycie mnie "świeżaka"jakimiś radami które pomogą mi poprawić wygląd koleinych modeli.Aha ,niebawem planuję retusz kabiny-czekam na humbrola z allegro.




Tutaj taki bonus .Z cyklu "mój pierwszy model-skończony" hehe:

 
18-04-09 19:06  Odp: [Galeria] Polski samochód dostawczy z II połowy XX wieku
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Z czego jest rura wydechowa w żuku?

--

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

Post zmieniony (18-04-09 19:11)

 
18-04-09 19:07  Odp: [Galeria] Polski samochód dostawczy z II połowy XX wieku"Żuk"-Modelik nr.23/07.
frydek93 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

z papieru,nie miałem już izolacji więc posłużyłem się modelarską inwencją :)

 
18-04-09 20:30  Odp: [Galeria] Polski samochód dostawczy z II połowy XX wieku"Żuk"-Modelik nr.23/07.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

frydek93 napisał:
>Tutaj taki bonus .Z cyklu "mój pierwszy model-skończony" hehe:

hehe... To może założysz oddzielną galerię dla tego bonusu ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
18-04-09 21:05  Odp: [Galeria] Polski samochód dostawczy z II połowy XX wieku"Żuk"-Modelik nr.23/07.
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Frydek93 - rura z papieru??? a ja myslałem że zrobiona jest ze sznurka :(.
Tak na poważnie to musisz popracować trochę nad dokładnością i starannością wykonania. Spiesz sie powoli. Brzegi kartono przydało by sie retuszować, rurę mozna by ładnie skręcić z papieru a potem delikatnie powyginać, Jak raz nie wyjdzie próbuj dotąd aż efekt będzie ok. Zabrudzenia z kleju staraj sie usówać na bieżąco. Widzę że kleisz butaprenem, ten klej świetnie sie usuwa przy pomocy drewnianego patyczka - np wykałaczki (w sklepach 100 szt kosztuje 1,5 zł - żaden wydatek a pomoc wielka) Krawędzie najlepiej retuszować przed sklejeniem, na początek wystarczą zwykłe plakatówki.
To tak na razie na szybko. Ale dobrze że sklejasz i kończysz zaczęte modele. Tak trzymaj.

--
PozdrawiamKojak

 
18-04-09 21:11  Odp: [Galeria] Polski samochód dostawczy z II połowy XX wieku"Żuk"-Modelik nr.23/07.
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

witaj młody człowieku
Nie uważam się za jakiegoś fachowca w budowie modelów z kartonu ale myślę że kilka rad mogę Ci udzielić.
1. Mniej budapremu - używaj więcej kleju typu BCG - mniej go widać jak "wyjdzie" po za element (szczególnie widać to na kabinie żuczka)
2. Retusz - myślę że w wykonanym juz modelu dobry retusz będzie Ci ciężko zrobić proponuję lepiej pomalować całą kabinę a na przyszłość radzę retuszować części na bieżąco.
3. Rura wydechowa - zamiast robić na siłę z byle czego lepiej poczekać aż się znajdzie odpowiedni materiał, a w między czasie popracować nad innymi elementami modelu.
4. Koła - aby niebyły takie kanciate proponuję po sklejeniu nasączyć super-glue, następnie zeszlifować i pomalować na czarno
5. Zdjęcia - sprawdź ich jakość przed umieszczeniem w relacji (galerii) na dwóch ostatnich nic nie widać.
6. malowanie Jelcza - w żadnym samochodzie nie widziałem zielonego silnika
7. I się czasem nie poddawaj chłopie fajnie ze zająłeś się tym pięknym hobby, każdy model to zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności. Modele z pewnością będą Ci wychodziły coraz lepsze.

Witamy wśród modelarzy kartonowych i czekamy na kolejne relacje i galerie

Pozdrawiam

 
18-04-09 22:08  Odp: [Galeria] Polski samochód dostawczy z II połowy XX wieku
frydek93 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dziękuje wszystkim za porady :) Co do koloru silnika Jelenia to taki "zielony "jest w orginalnym opracowaniu .Mam jeszcze jedno pytanie,otóż jaki model według Waszej oceny moich obecnych umiejętności powinienem wziąć na tapetę?

Leszek 'BeBe' T. napisał:

> hehe... To może założysz oddzielną galerię dla tego bonusu ;-)

:D nie wydaję mi się to konieczne :)

---------------------------------------------------------------------------------
dużo czytam,mało piszę


dziękuje za uwage

Post zmieniony (18-04-09 22:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024