FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-01-08 12:21  Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc (plus kilka fotek na życzenie)
Robson 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Witam
Mam na imie Robert i postanowiłem zaistnieć na tym forum. Jako że to mój pierwszy wpis czuje sie w obowiązku powitać wszystkich i napisać parę słów o sobie. Forum obserwuję od ponad roku czyli od momentu kiedy zdecydowałem się ostrożnie powrócić do przerwanej jakieś dwadzieścia lat wstecz przygody z kartonem. Okazało się że dwadzieścia lat to szmat czasu i trzeba się trochę podciągnąć technicznie i właśnie tu znalazłem wsparcie dla mojej pracy. Po kilku modelach ściągniętych z sieci zmierzyłem się z dość prostym modelem wiatraka holendra Olsztynek wydanym przez GPM, poszło obiecująco i na warsztat wziąłem kolejny model GPM-u, drezynę pancerną TATRA.
I właśnie przy okazji pracy nad tym modelem zwracam się o pomoc, w czym rzecz ?
Wycinanka daje możliwość wykonania jednej z trzech wersji, ja wybrałem wersję czechosłowacką bo nigdzie nie znalazłem relacji z budowy modelu w tej wersji. Budowa ma się ku końcowi i pojawił się problem, wygląda na to iż projektant przewidział wykonanie pewnego elementu ( tylko wersja czechosłowacka ), ale go nie zaprojektował, przewidział bo jest miejsce na zamontowanie, a nie ma samego elementu, przynajmniej ja go nie znalazłem. Najgorsze jest to że nie wiem co to jest, wygląda na jakiś wentylator umiejscowiony w tylnej, górnej częsci kadłuba. Wykonam go we własnym zakresie, ale materiały które posiadam nie dają żadnego pojęcia o tym elemencie. Jeśli ktoś może pomóc ( mile widziane fotki ), to będę wdzięczny.


--

... próbować i nie poddawać się ...

Post zmieniony (18-01-08 13:49)

 
09-01-08 16:21  Odp: Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Mam model tej drezyny , ale pierwsze wydanie w wersji polskiej , ale marzy mi sie niemiecka.
Mam zatem pytanie , czym różni się wersja niemiecka od polskiej , poza zewnetrznymi antenami radiowymi , czy w środku zamontowano wewnątrz jakąś radiostacjię , itd ?
Czy nie odsprzedałbys lub odstąpił cześci od wersji niemieckiej ?
Pozdrawiam
Adam
PS.Co do Twego pytania to niestety nie znam odpowiedzi :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
09-01-08 16:38  Odp: Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Robson - chyba wiem, jak Ci pomóc :-)

Na początek, zobacz te zdjęcie :

http://www.utocna-vozba.estranky.cz/fotoalbum/obrnena-drezina-tatra-t-18/obrnena-drezina-tatra-t-18/original/63

Widać na nim wyraźnie, że na tylnej części kadłuba drezyna ma przymocowane "jakieś" belki stalowe (ceowniki czy jak tam to zwą:-))), nieważne).

Poniższy link :
http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=2454&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=6cb5f59e6e1c9d198b588a0579a66f62
odeśle Cię do relacji z budowy czechosłowackiej wersji na forum modelarskim naszych południowych sąsiadów - tutaj jest chyba już wszystko jasne.

Co do umiejscowienia tych części to są to elementy 34a,b,c,d,e,f (+szablon J) umieszczone na arkuszu nr 3 (znajdują się tam elementy "podstawowej" wersji w polskich barwach - m.in. ściany wewnętrzne, reflektory i belki).

No chyba... że chodzi o coś jeszcze innego?;-)
Aczkolwiek przeglądając model nic więcej nie przyszło mi do głowy:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-01-08 19:46  Odp: Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc
Robson 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Witam ponownie
Adam Cook - wersja niemiecka dodatkowo nie posiada uzbrojenia i jest wyposażona w dodatkowy pancerz ( wg. autora wycinanki ), sam przymierzam się do wykonania wersji niemieckiej, więc niestety ale muszę pozostałe części zachować.

StuG - dzięki, już wszystko jasne, opis w wycinance jest choć niedokładny, a części na rysuku nie ma mimo że tak zapewnia autor, a te "jakieś" belki stalowe to mechanizm zmiany toru który w wersji polskiej montowany jest z boku do częsci nr 33.
Tak czy inaczej wielkie dzięki, teraz mam pełen przegląd sytuacji nie tylko w tej kwestii

Pozdrawiam

--
... próbować i nie poddawać się ...

 
10-01-08 14:36  Odp: Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Robson - przy okazji... nie wstawiłbyś jakiś fotek z budowy?
Może jakaś - spóźniona bo spóźniona ale jednak - relacja?;-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-01-08 16:35  Odp: Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc
Robson 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Na relację to chyba jednak za póżno bo budowa ma się ku końcowi, ale cos pokaże a juz na pewno będzie galeria tylko jeszcze trochę czasu potrzeba.

--
... próbować i nie poddawać się ...

 
12-01-08 14:37  Odp: Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc
Robson 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Witam ponownie
Kilka fotek zrobionych na szybko, jak już wspomniałem prace dobiegają końca, model traktuję jako poligon doświadczalny i już o kilka doświadczeń jestem mądrzejszy.
Równocześnie z modelem powstaje podstawka.




--
... próbować i nie poddawać się ...

 
12-01-08 20:15  Odp: Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc plus kilka fotek
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam! Nie myślałeś o bardziej zbrązowiałych podkładach pod tory? W końcu bądź co bądź z drewna wykonane;) Wydaje mi się, że w ten sposób nadasz podstawce barwniejszej kolorystyki. Podobnie ma się sprawa z rdzą na szynach, ale to zdecydowanie sprawa indywidualna:)Czekam na dalszą relację i pozdrawiam!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
12-01-08 22:05  Odp: Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc plus kilka fotek
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

szyszkownik: masz na myśli rdzę na główkach, czy bokach szyn? Barwa szyn świadczy o ich użytkowaniu (co akurat niespecjalnie dziwi), ale wbrew pozorom podkładów też - brązowe są raczej w obszarach, gdzie się często hamuje (osadzają się tlenki metali ze startych klocków hamulcowych); a drewno solidnie zakonserwowane raczej też nie będzie brązowe...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-01-08 09:48  Odp: Drezyna pancerna TATRA - prosze o pomoc plus kilka fotek
Robson 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Jak napisałem wczesniej model jeszcze powstaje więc to nie jest wygląd ostateczny, nad torami też jeszcze pracuję. Gdyby pozostawić to jak jest teraz to gotów jeszcze ktoś pomyśleć że pomiędzy podkłady sypano węgiel :)
Postaram sie dorzucić następne fotki jak prace posuną się do przodu.

--
... próbować i nie poddawać się ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024