FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-01-09 11:41  [Technika] Pytanie - trwałość deskowania pokładu z okleiny.
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam.

Przepraszam jeśli podobne pytanie już kiedyś się pojawiło.

Planuje wykonać deskowanie pokładu wykorzystując "deseczki" przygotowane z pociętej okleiny meblowej (samoprzylepnej, nie chodzi mi o fornir). "Fugowanie" wg prezentowanej już na forum metody za pomocą rozmazanej a następnie wytartej kredki lub farby. Całość zabezpieczona na koniec matowym lakierem.

Pytanie skierowane jest do osób stosujących podobny patent. Czy okleina trzyma się dobrze? Chodzi mi o ew. niebezpieczeństwo odchodzenia (odklejania się) desek. Taki pokład to żmudna praca i nie chciałbym po pewnym czasie zobaczyć że wysiłek poszedł na marne.

--



Post zmieniony (07-01-09 11:42)

 
07-01-09 12:14  Odp: [Technika] Pytanie - trwałość deskowania pokładu z okleiny.
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wykonałem taki pokład w Yamato, minął już rok i nic się z nim złego nie dzieje. Lakier bezbarwny jako substancja bardzo ostra chemicznie wzmacnia paski okleiny. Ja lakierowałem pokład lakierem bezbarwnym błyszczącym do lakierowania samochodów ale można użyć w sprayu a następnie pomalowałem matowym lakierem Pactry. Do malowania nie polecam pędzla ponieważ może wyciągać pastele z pomiędzy desek i rozsmarowywać po fornirze. Z efektu jestem bardzo zadowolony i polecam go wszystkim pomimo tego że jest pracochłonny.

--

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Post zmieniony (07-01-09 12:14)

 
07-01-09 13:27  Odp: [Technika] Pytanie - trwałość deskowania pokładu z okleiny.
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dzięki Witek. O malowaniu pędzelkiem nawet nie myślałem (już widzę te smugi z czarnej farby :) )

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024