FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
31-12-07 11:52  Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Rok sie kończy, czas podsumowań i życzeń na rok następny :-)

Bo na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy, więc co w 2007 mnie spotkało modelarsko i czego sobie życzę na 2008.

w 2007
- wyszło pare tematów na które czekałem, np RWD-14 Czapla
- skończyłem jeden model (własciwie 2, ale jeden był praktycznie skończony w 2006) - zabójcze tempo :-))
- zacząłem pierwszy w życiu model w pełnej walorce

w 2008 chciałbym
- skleić więcej modeli :-) - a tak konretnie to mam w planach dokończyć Karalucha, zrobić jedną prostą relaksującą łajbe, skleić jedno trudne latadło i mam nadzieje zacząć w następnej kolejności S-H i jakieś latadło.
- kupić więcej modeli :-)

Aby ktoś wydał następujące modele:
- M24 Chaffee
- Sea Vixen
- Ryan PT-22
- lotniczy Ise/Hyunga
- wznowił Nagato
- pancernik Hoche z 1890 (przed modernizacją)
- Żeby Lech wydał wreszcie R-XX :-)


Zawsze chciałem założyć temat z gatunku "wodolejskich" :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
31-12-07 12:09  Odp: Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

w 2007:
-skleiłem: (kolejność tak jak powstawały) Bf-109 G-8, AH-64A Apache, Fokker E.V, Fokker D.VII, Hawker Hurricane Mk I, Hawker Hurricane Mk II
-nauczyłem się sporo i przybyło trochę doświadczenia, wystarczy spojrzeć na Bf-109 G i Hurricane'a Mk IIc:)
-zacząłem kilka modeli, które czekają na dokończenie w 2008
-kupiłem za dużo modeli:)

w 2008:
-pracować nad swoimi umiejętnościami, nauczyć się lepiej kleić:)
-pojechać na zlot do Wrocławia, bo rok temu się nie udało;/
-nie kupować tyle modeli, raczej skleić coś z tego tam co leży na tym stosie:)

Co do modeli, które chciałbym żeby się ukazały, to nie mam dużych wymagań:
-Hawker Hurricane Mk IV (Mk IID), pustynne malowanie, 2 działka 40 mm:):):)
http://www.aerospaceweb.org/question/weapons/guns/hurricane.jpg
-MiG-15 / 17 / 19

Spełnienia marzeń w nowym roku życzę:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
31-12-07 12:45  Odp: Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
kainek 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łosiu
mam takie oftopowe pytanie ;)
mowi Ci cos Klub Sensacji XX w?

 
31-12-07 12:58  Odp: Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mówi tyle, że wiem że był taki, znam paru którzy tam byli i jakiś czas siedziałem na forum :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
31-12-07 13:07  Odp: Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

He...wodolejstwo ;D

2007 - Z bliżej niesprecyzowanych powodów odkryłem że sklejanie modeli kartonowych TO JEST TO czym Rylce powinny sobie wypełnić wolny czas.
Odstawiłem wszelakie używki typu gry strategiczne na bok i zacząłem sklejać, oglądać i czytać co piszą na ten temat ludziska.

Wyrylcowałem parę modeli które może nie są za piękne i mają wiele wad ale ja jestem na etapie - "to jakieś czary że z papieru można coś zbudować " więc nie załamuję rąk ;)

W 2007 stałem się też kolekcjonerem modeli kartonowych, rok zacząłem z 1 modelem, teraz mam ich ponad 30.

2008 - Hmm, liczę że nie wypali się we mnie ten radosny zapał do papieru....;))

Marzeń wydaniczych nie mam, dziesiątki lat dostarczyły takiej masy fajnych modeli że szkoda gadać....
Każdą nowość która mnie zainteresuje potraktuję jako miłą niespodziankę.

Pozdrowienia
R

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
31-12-07 13:46  Odp: Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

2007 - powrót do modelarstwa .... sklejony Kościół gotycki w Gryfinie z Modelika, rozpoczęte Gaziki 69 wraz z przyczepą, rozpoczęte plany kontenera morskiego 20 stóp, rozpoczęte pomiary i rysunki zespołu młyna średniowiecznego w Słupsku, rozpoczęta integracja braci modelarskiej w Szczecinie.

2008 - dokończenie Gazików, budowa Mazura D-350, budowa wagonu krytego 208 Kb, rozpoczęcie warsztatów na Konradusie (i to jest plan na najbliższe 1-2 tygodnie - więc już niedługo):P, projektowanie szczecińskiego projektu grupowego, dalsza i liczniejsza integracja braci szczecińskiej, rozpoczęcie budowy zespołu młyna w Słupsku, pomoc wszystkim w e-grafice.

Marzenia wydawnicze ??? hmmmm sam nie wiem ... się okaże w praniu ... ale chętnie jakąś PKP-owską manewrówkę w 1:25, bo na parowozy chęci, czasu i miejsca brak :) ale i jakimś ciekawym wagonem towarowym (w dobrym opracowaniu) bym nie pogardził.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
31-12-07 13:54  Odp: Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

2007 - zabawa z Washingtonem
2008 - kontynuacja tej zabawy, a jak skończę to zobaczymy..lecz pewnie kolejny pancernik US Navy...

Marzenia wydawnicze: kolejny pancernik US Navy :D
--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (31-12-07 13:55)

 
31-12-07 14:12  Odp: Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A ja lubię takie podsumowania, więc się zabawię :-)

W 2007 roku
- skończyłem model samochodu strażackiego Fiat 261 z Modelika i IJN Kiji, nie jest tego wiele, ale jestem zadowolony, bo był to dla mnie rok maturalny no i zaczęłem przygodę ze studiami, więc czasu było mało.
-zaczęłem: Forda Tfc (całkiem możliwe że jeszcze dziś skończę), Isuzu ( powolutku dłubię ale nic mnie nie pośpiesza), Komsomolca oraz zestaw plastikowych figurek ryczrzy francuskich z wojny 100-letniej (w sam raz do zabawy w akademiku).
-wyszło kilka interesujących nowości wśród któych najbardziej interesujące to Courbet, Dunkierka, Hatsushimo, Fuso no i Admirał Hipper ( to tak z okrętów)
- udało mi się znacznie ograniczyc ilość kupowanych modeli z czego zadowolony jestem na pewno nie tylko ja...

W 2008
- najważniejsze dla mnie to skończyć Isuzu ( chciałbym aby udało mi się to przed konkursem modelarskim w Rzeszowie), dopiero potem skończyć Komsomolca i może zacząć jakiś inny okręcik japoński np Oyodo, Kitakami albo Hatsushimo. Z pojazdów najbardziej kręciłby mnie Kubelwagen w skali 1:16
- z marzeń na 2008 rok to już tradycyjnie coś z trójki: USS Yorktown, SMS Seydlitz lub USS Oklahoma, narazie niestety nie mam tyle doświadczenia żeby zabrać się samemu za projektowanie.

--

 
31-12-07 14:16  Odp: Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

2007 - zacząłem Berlieta, oraz niedawno Lxd2. Modeli za wiele nie kupowałem :)
2008 - chciałbym dokończyć obydwa modele, a dopiero poźniej rozpocząć coś nowego. Kusi mnie EP09 z Angrafu.

Marzenia wydawnicze - marzeń mam sporo, niekoniecznie na 2008 rok, tylko tak ogólnie w niedalekiej przyszłości żeby było :). SM/SU42, SU46, Bipa, 120A, Bxhpi-FAUR, Mbxd2 i 3Aw w skali 1:25 :)

--

Yasiu
4446759



Post zmieniony (31-12-07 14:25)

 
31-12-07 14:39  Odp: Wasze podsumowania modelarskie 2007 i oczekiwania na 2008
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Prawie skończyłem Ty2, na warsztacie już jest Pt47 a z niecierpliwością czekam na Pm2 lub Pt31.
Szczęśliwego Nowego Roku :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024