FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-08-07 16:24  [Relacja/Galeria] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam. Chcaiłbym zaprezentować Wam relacje z budowy modelu Dut'a wyd. Modelik. Mówcą nie jestem, dlatego będzie tu wiecej zdjęć, niż tekstu :P

Dzięki pomocy Witka (bardzo pozdrawiam) udało mi sie uniknać błędów, już na samym początku. Poza tym model klei sie przyjemnie. Przy tym modelu postaram się uniknąć błędu, który popełniam najcześciej, a mianowicie za dużo kleju Super Glue. To na razie tyle, teraz zdjecia.






P.S. Nie dałem okładki modelu, tak jak to czynią inni w swych relacjach, gdyż model ten klejony jest na tym forum trzeczi raz, więc kazdy wie jak ona wyglada. A nawet jesli nie wie, niech wejdzie na strone Modelika i sobie zobaczy :P

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-11-16 20:28)

 
15-08-07 16:31  Re: [Relacja] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.Chętnie obejrzę zdjęcia z budowy.Mała uwaga: powinny być jaśniejsze.Co do sklejania pytanie: model będzie malowany?.Widzę brak retuszu krawędzi.

 
15-08-07 16:35  Re: [Relacja] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Malowana będzie rama, oraz koła. Mam pytanie z tym związane czy rama powinna być malowana czarnym matowym czy błyszczącym?

--


 
15-08-07 16:39  Re: [Relacja] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
Śliwa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam
Co do zadanego pytania to proponuje czarny mat ;]

Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------------
Jelcz W640 JS
------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie:Kraz 255B

 
15-08-07 20:52  Re: [Relacja] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
butterfly222   

Ale szczęście tak mnie długo na forum nie było a tu prosze, kolega robi bumarka. Życze tobie pięknego bumara. Pozdro.

 
15-08-07 21:00  Re: [Relacja] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Ja również gratuluję wyboru tego modelu. Podejrzyj relację Janka, myślę, że wiele ułatwi. Powodzenia.

--

 
18-08-07 01:32  Re: [Relacja] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Troche odswieże ten temat :P Byłem w sklepie modelarskim i niestety mają tam tylko czarny błyszczący... Ale po niedzieli ma być dostawa, więc zobacze czy przyjdzie. A jeśli nie to pozostanie tylko zamówić z jakiegoś sklepu internetowego.

Rama jest już gotowa do malowania, tak samo jak mosty, oraz zwrotnice kół. Dzisiaj w nocy mam zamiar dokończyc siłowniki skrętu. A potem.... hmmm... chyba pójde spać xD

Zdjęcia z wczoraj:





--





Post zmieniony (18-08-07 01:34)

 
18-08-07 19:26  Re: [Relacja] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam. Siłowniki skończone, czekam tylko aż wyschnie farba, aby móc je przymierzyć do modelu.
Zdjęcia:



--


 
28-08-07 16:50  Re: [Relacja] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Wczoraj dokonałem inwestycji w postaci zakupu właśnie tego modelu.
Teraz czeka w szafie cierpliwie na swoją kolej...

Życzę przyjemnego sklejania i będę bacznie obserwował.

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
29-08-07 23:08  Re: [Relacja] Bumar Dut 0-502 S - Modelik
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam po długiej przerwie związanej z moim wyjazdem na wakacje. Przydało mi sie to, bo model zmęczył mnie elementami podwozia ( wszytsko 6x ).

Rama i mosty już pomalowane:


Wał kardana. Krzyżaki to istna męka... Tektura nasączona kropelką, a przy wycinaniu i tak się rozwarstwiała. Jak do tąd to najtrudniejszy element modelu ( wg. mnie ).


Silnik. Malowany czarnym błyszczącym, oraz metalizerem.



Skrzynia biegów. Nie do konca wiem czy ją tak zostawić, czy pomalować metalizerem :/



I koła ( wraz z moim cyrklem tnącym :] ). Narazie jedno. Będzie bieżnik, jednak nie tak skomplikowany jak oryginalny, a złożony z samych rombów.



Teraz relacja troche zwolni, i przerwy między uaktualnieniami dłuższe, ponieważ zacznie się szkoła... A dopóki mam wakacje siedze po nocach i dłubie przy Ducie.

Pozdrawiam

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024