FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
09-05-07 21:54  [Relacja/Galeria] Fokker D.VII KK 1/2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Ponieważ prace nad Camelkiem dobiegły już końca pora było wybrać kolejny model do swojej kolekcji i tym razem padło na wydawnictwo Pawła Mistewicza którym jest nr 1/2007 samolot myśliwski Fokker D.VII w skali 1:33 Kartonowej Kolekcji. Jest to chyba jak się nie mylę a mogę ;-) pierwsza relacja tego samolotu z nowej kolekcji Pana Mistewicza na tym forum;-)
Sam model "na surowo" sprawia miłe wrażenie. Dobry karton, opracowanie na pierwszy rzut oka bez większych błędów, parę ładnych szczegółów.
Co do standardu klejenia to u mnie jest to szerokie pojęcie, ponieważ jak mi się coś bardzo nie podoba to zmieniam oczywiście w granicach rozsądku, a jak mi się podoba to zostaje jak jest ;-]
A teraz może klika słów o budowie:, która rozpocząłem od zaimpregnowania wszystkich 4 arkuszy z obu stron rozcieńczonym Caponem następnie arkusz nr.1 z wręgami postanowiłem podkleić tekturą o grubości 1.0mm.
c.d.n.
Pozdrawiam.



--

Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

Post zmieniony (15-08-09 15:48)

 
09-05-07 21:58  Re: [relacja] Fokker D.VII KK 1/2007
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Hurrrra! Szkoda tylko, że nie pokazałeś żadnych sklejonych elementów...niemniej jednak bardzo się cieszę z tej relacji w Twoim wykonaniu. Też mam ten model i kiedyś go będę kleił, będzie z czego ściągać:p Powodzenia, i czekam na fotki z budowy:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
09-05-07 22:06  Re: [relacja] Fokker D.VII KK 1/2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

"Stachooo" dopiero zakończyłem klejenie Camelka fotki wrzucę po polakierowaniu go a co do Fokkerka to właśnie zabieram się za wycinanie wręg;-) Postaram się wrzucać jak najwięcej zdjęć i opisów...
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
10-05-07 13:01  Re: [relacja] Fokker D.VII KK 1/2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Prace posuwają się powoli do przodu, arkusz z wręgami wycięty. Co do wręg to starałem się nie używać nożyczek cały szkielet wyciąłem tylko za pomocą skalpela firmy Olfa oraz metalowej linijki (rade tą zaczerpnąłem od Wujka Andrzeja z jednej z jego relacji - efekty rewelacyjne), po wycięciu każdy element został przeszlifowały papierem ściernym. Przepraszam za jakość zdjęć ale aparat nie jest pierwszej młodości ;-)
Pozdrawiam...


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
11-05-07 15:27  Re: [relacja] Fokker D.VII KK 1/2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Prace nad Fokkerem idą pełną parą :-] Kadłub i wnętrze kabiny gotowe;-) jak na razie model klei się rewelacyjnie wszystko bardzo dobrze spasowane żadnych większych problemów nie było. Co do samego kadłuba to wszystkie krawędzie potraktowałem cjanoakrylatem, aby wzmocnić je przed delikatnym szlifowaniem;-)
Pozdrawiam...
c.d.n.



--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
12-05-07 00:42  Re: [relacja] Fokker D.VII KK 1/2007
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nikogo chyba nie zaskoczę mówiąc, że będę tutaj częstym gościem. Jestem pod wrażeniem Twojego zapału i tempa pracy. Pośpiech jednak nie zawsze jest wskazany, zwłaszcza w modelarstwie. Jak zauważyłem wycinając elementy szkieletu kadłuba z rozpędu niepotrzebnie naciąłeś fragmenty cz.1L i P w miejscu klejenia tablicy przyrządów. Cyjanoakrylem śmiało potraktuj (czytaj wzmocnij) płozę ogonową. Ten element we wszystkich "druciakach" jest newralgicznym punktem, narażonym na ciągłe ugięcia, łamania itp. Jak narazie Twoje postępy wyglądają obiecująco. Tak trzymać.
P.S. Gratuluję zakończonej sukcesem przygody z "Camelkiem".

 
14-05-07 20:55  Re: [relacja] Fokker D.VII KK 1/2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Panie Pawle, co do tych naciętych elementów w cz.1L i P to faktycznie mój błąd, ale został on już naprawiony miejsce przecięcia zalałem wikolem, następnie potraktowałem cyjanoakrylem i na koniec pomalowałem i jest dobrze;-) Co do płozy to oczywiście zaraz po wycięciu została potraktowana cyjanoakrylem :-]. Model tak jak widać na zdjęciach został już oklejony poszyciem, najwięcej kłopotu miałem z dopasowaniem części nr 31 którym jest poszycie górne jest one chyba ciut za wąskie - szczególnie przy końcowej części w wyniku, czego powstaje szczelina w granicach 0,3 mm ale może to być mój błąd, może przy następnej relacji ktoś opisze pasowanie tej części do poszycia ;->. Co do reszty poszycia oraz usterzenia poziomego i pionowego nie można mieć żadnego zarzutu wszystko pasuje idealnie....
Pozdrawiam...
c.d.n.



--

Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

Post zmieniony (14-05-07 20:58)

 
14-05-07 21:23  Re: [relacja] Fokker D.VII KK 1/2007
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Śliczny model ślicznego samolotu...:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-05-07 23:29  Re: [relacja] Fokker D.VII KK 1/2007
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Być moż e tekturka na burtach za gruba była i stąd to niespasowanie oklejki górnej części kadłuba ?Będe Ci kibicował też mam go w planach ,właśnie skończyłem snipa i zastanawiam się co skleić , strasznie kusisz tym fokkerkiem jest świetny.

 
15-05-07 17:37  Re: [relacja] Fokker D.VII KK 1/2007
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Chciałbym zaprezentować efekt dwóch ciężkich dni pracy przy Fokkerku - usterzenia pionowego oraz poziomego ;-]. Co do usterzenia to jak narazie wszystko pasowało bardzo bobrze bez większych błędów ;-)
Pozdrawiam...



--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024