FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-07-07 13:29  [Relacja/Galeria] Sopwith Snipe z WIR(KEL) 1:50
miszzal 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich
Jest to mój pierwszy post na tym forum, które przeglądam od dawna. Mam na imię Michał, 16 lat i chciałbym przedstawić skróconą relację z budowy mojego modelu.

Ostatnio naszła mnie chęć sklejenia prostego i szybkiego w wykonaniu modelu w skali 1:50. Wybór padł na wydawnictwo WIR (Kartonowa Encyklopedia Lotnictwa) i model Sopwith Snipe. Model został wydany na 2 kartkach A4 z czego 1 to części. Druk i papier są bardzo dobrej jakości. Niestety jest i także zła rzecz objawiająca się w braku bardziej szczegółowych rysunków. Ale pomijając to zabrałem się do pracy. Autor modelu: Marek Pacyński
Dane modelu:
Sopwith 7F.1 Snipe, E8102
mjr W.G. Barker
201 Dywizjon RAF
październik 1918 rok
Tak prezentuje się model w 2D:


Dotychczas zmieniłem tylko drążek. Zdjęcie z jednogroszówką ukazuje całą prawdę. Model zaprojektowany jest na dwie wręgi. Ja sklejam je po wycięciu, szlifuje i oklejam poszyciem. Tą metodę wypróbowałem w Me-109 i daje bardzo dobre efekty.


Te części sklejało się całkiem przyjemnie, nie było żadnych problemów z dopasowaniem czy też innych. Kłopoty nadeszły gdy wziąłem się za karabinki. Papier zaczął się rozwarstwiać, a druk schodzić. Jakoś to wszystko poskładałem choć bardzo męczyłem się z tymi małymi elementami.



Cześć kolejny etap budowy. Skleiłem dolne skrzydła. To sprawiło, że uwierzyłem w ten model. Skrzydła są świetnie spasowane a nieskomplikowany szkielet (jest bardzo dobry choć w jego skład wchodzą 2 elementy) powoduje, że łatwiej jest złożyć skrzydła. Po tym etapie zabrałem się za sklejenie wszystkiego w całość. Dolny element kadłuba wyposażyłem w tekturkę.


Całość przy kostce


Szkielet skrzydła:


Wszystko jest już na dobrej drodze ku końcowi, zostały jeszcze kola i parę innych rzeczy.
Niestety natrafiłem na błąd w wycinance brakuje 4 zastrzałów. Problem ukazuje zdjęcie:


Próbowałem zrobić naciągi z nitki, niestety musiałem z niej zrezygnować (nie jest za sztywna) i przejść na drut. Okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem, drut jest bardzo sztywny i łatwo się go "montuje".


W ostatnim etapie (naciągi, podwozie itp.) nie było żadnych nieprzyjemnych przygód.
Nie spodziewałem się, że tak szybko i łatwo uda mi się wykonać te naciągi. Ogólnie model sklejało się bardzo przyjemnie.
Myślę, że jest to bardzo dobra alternatywa dla pozostałych modeli. Z początku model wydawał się na łatwy i szybki w budowie. Wyszło trochę inaczej, może przez małe części ale na pewno także z powodu mojego braku doświadczenia. Pracowałem nad nim 3 miesiące.
Podsumowując za 2,50 miałem bardzo dużo zabawy.

Takie małe podsumowanie modelu:

Plusy
- bardzo dobry papier i druk
- doskonałe dopasowanie części, żadnych problemów ze sklejaniem
- świetny temat
- dużo przyjemności za tak niską cenę
- ładne jest takie maleństwo

Minusy
- brak zastrzałów (jest tylko połowa, zrobiłem z innego papieru)
- słabe, mało rysunków montażowych (do naciągów korzystałem ze zdjęć z Internetu)

Model wyszedł mi tak sobie, jestem z niego po części zadowolony.
Na pewno większą uwagę mogłem zwrócić na silnik i obudowę silnika. Teraz model ląduje na podstawce.







Na podstawce i na „dłoni” oraz przy kostce



Niestety silnik odmówił posłuszeństwa.

Proszę o komentarze
Pozdrawiam

--

 
27-07-07 14:42  Re: [skrócona relacja] Sopwith Snipe z WIR(KEL) 1:50
john 

 

NO NO , ładnie wyszło chyba musze sobie jakis model kupic w skali 1:50

--

 
27-07-07 15:16  Re: [skrócona relacja] Sopwith Snipe z WIR(KEL) 1:50
Bartek S. 

 

Chciałbym sie zapytać czy tylko kartonowy świat, kartonowa encylkopedia wydaje modele w takiej skali.
Ładny model.[pozdr]



Post zmieniony (27-07-07 15:52)

 
27-07-07 18:27  Re: [skrócona relacja] Sopwith Snipe z WIR(KEL) 1:50
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Z reguły tylko WIR (kartonowa encylkopedia) i Answer w serii Kartonowy świat wydają pięćdziesiątki. Czasami trafiają się też u innych, ale rzadko.

--


 
27-07-07 19:41  Re: [skrócona relacja] Sopwith Snipe z WIR(KEL) 1:50
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Michale! Miód lejesz na moje serce po prostu! Nie dość, że zdecydowałeś się na królewską skalę 1:50 (trzydziestki trójki są dla mięczaków, hi hi), to jeszcze Ci to elegancko wychodzi. Gratulacje.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
28-07-07 22:43  Re: [skrócona relacja] Sopwith Snipe z WIR(KEL) 1:50
Monwolph 

 

Bardzo ładny modelik! Pozdrawiam!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024