FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-08-07 10:04  [Zapowiedź] MODELIK 21/07- SMS „ELBING”
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Okręty z I wojny światowej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wydawnictwo Modelik przygotowało w związku z tym model lekkiego krążownika z tego okresu o nazwie „ELBING”, czyli „Elbląg”. Model przypomina sylwetką 3 kominowy duży niszczyciel i przeznaczony jest dla modelarzy średnio zaawansowanych.
Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej.
Więcej informacji o modelu na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo


--
JOL

 
05-08-07 11:52  Re: [nowość: MODELIK 21/07] SMS „ELBING”
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A mimo to byl duzo większy od kazdego ówczesnego niszczyciela [4300t.] i lepiej uzbrojony- 8X150mm.
Zatopiony podczas Bitwy Jutlandzkiej, omyłkowo, przez okret liniowy Posen [przez staranowanie].

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
05-08-07 12:22  Re: [nowość: MODELIK 21/07] SMS „ELBING”
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


...i większy od niszczycieli z II wojny światowej - "Elbing" miał 134,5 m długości.

--
JOL

 
05-08-07 15:43  Re: [nowość: MODELIK 21/07] SMS „ELBING”
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A czy podobnie jak w sąsiednim wątku, moge prosic o przykladowy arkusz? Chociaz to juz formalnosc [jak dla mnie] bo itak wlasnie zamówilem :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-08-07 19:15  Re: [nowość: MODELIK 21/07] SMS „ELBING”
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model bardzo obiecujący :-)
Czy w zestawie są fotki modelu, albo choćby surówki?

 
07-08-07 07:51  Re: [nowość: MODELIK 21/07] SMS „ELBING”
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Cieszę się, że pojawia się nowy model okrętu z I wojny światowej. Wygląda smakowicie! Przyłączam się do prośby o kilka fotek.

 
07-08-07 18:53  Re: [nowość: MODELIK 21/07] SMS „ELBING”
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Niestety foto modelu nie posiadam. Dzisiaj wysłałem model KoRsarzowi, więc chyba najlepiej będzie jak za kilka dni sam tutaj napisze, czy model mu się podoba czy nie i jakie jego zdaniem są w nim plusy i minusy.

--
JOL

 
09-08-07 15:06  Re: [nowość: MODELIK 21/07] SMS „ELBING”
ROBO 

 - 10

...mozna by tu dodac ze okrecik ten nalezał do typu : Pillau i wczesniej były one zamowione przez Rosje :
ELBING eks ADM.NIEWIELSKOJ
PILLAU eks.MURAWIEW AMURSKIJ , w roku 1920 włoski BARI...

po wybuchu wojny zarekwirowane dla kajzerowskiej floty...

---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo


Post zmieniony (09-08-07 15:07)

 
10-08-07 01:15  Re: [nowość: MODELIK 21/07] SMS „ELBING”
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

[in-box]
Obejrzałem, kupiłem, znowu obejrzałem...
Jestem zadowolony z zakupu. Okładka taka sobie, nie widać nic specjalnego. W środku jednak jest już pięknie. Szkielet dzielony wzdłuż KLW na dwie części, więc jeśli ktoś chce tylko do linii wodnej, nie ma problemu. Autora nie kojarzę, ale ten model dobrze rokuje na przyszłość. I cytat: "Druk: Drukarnia Wydawnictwa 'MODELIK'" - i bardzo dobrze. Kolory ładne, nasycone, w moim modelu nie widzę żadnych różnic między arkuszami, raster trudno dostrzec. W sklepie widziałem nieco zabrudzony jeden arkusz (ostatni, z częściami 6, 4, 9) - nie wiem, czy zabrudzony przy druku, czy przez klientów; warto sprawdzić przed zakupem, choć mój egzemplarz jest bez zastrzeżeń. Sklejki poszycia dna są czerwone, w kolorze dna, takoż paski łączące - pięknie. Dodatkowo sporo jest zapasu koloru. Szkielet kadłuba raczej rzadki (na 70cm 10,5 wręgi), ale kształty kadłuba są proste, więc powinno wystarczyć. Dość nietypowa jest konstrukcja nadbudówek, ale bardzo mi się podoba. Co trudniejsze części mają egzemplarze zapasowe. Bulaje w kolorze burt, co mi osobiście się niezbyt podoba. Na burtach brak podziału blach, ale za to podział taki jest na pokładach.
Opcjonalne elementy drzwi. Rozrysowanie detali ładne, proste, powinno się dobrze kleić. Dobrze byłoby nieco bardziej uplastycznić model graficznie. Odrutowanie kominów, drabinki itp. wyrysowane na częściach, więc trudno coś poprawiać - model z założenia jest dla średniozaawasowanych.
Opis budowy, delikatnie mówiąc, skrótowy, ale rysunki objaśniają większość detali, reszta wyjdzie w praniu. Wnętrze wież wymaga pomalowania, jest jedna wieża rezerwowa. Śruby dobrze oddają barwę mosiądzu.
Brak informacji, jak kajzerowska flota malowała wnętrza nawiewników (cz.72, 73). Głowce kompasów płaskie - dobrze byłoby przynajmniej opcjonalnie uplastycznić (cz. 40g, 60f). Na planie generalnym nieźle rozrysowane olinowanie.
Podsumowując, model mogę z czystym sumieniem polecić: konstrukcja jednostki bardzo ciekawa, do opracowania nie mam żadnych istotnych zastrzeżeń. I wydaje mi się, że wbrew twierdzeniu Wydawcy, model nadaje się także dla osób z niewielkim doświadczeniem.
Pozdrawiam,
Tomek

 
10-08-07 13:59  Re: [nowość: MODELIK 21/07] SMS „ELBING”
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Co do autora - jeśli się nie mylę to WAKowska Dunkierka to też jego dzieło... Chyba, że coś mi się poplątało ;)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024