FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-09-08 13:02  [pytanie] mały problem z Fiatem 621L z Modelika
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Koledzy szanowni!
Mam mały problem z kołami Fiata 621L. Czy obudowę łożysk (to ta mała część na zdjęciu), która powinna się znaleźć w środku felgi powinienem przykleić do bębna (czyli sama obudowa łożysk będzie nieruchoma przy obracającym się kole), czy może mam ją przykleić do samej felgi (co sprawi, że będzie się obracać razem z nią)?



Wiem, że takie kwestie rozwiązuje instrukcja, w której stoi napisane wyraźnie "w otwory felg wklejamy obudowy łożysk", ale z rysunków wynika raczej, że powinny być one przyklejone do bębnów. Im dłużej się zastanawiam jak powinno być tym bardziej jestem zakręcony...

Z góry dziękuję za pomoc.
PS. Na ewentualne "zaczepki" w stylu "kierowca a nie wie" z góry odpowiadam: "no właśnie, kierowca, a nie mechanik";)

--



Post zmieniony (25-09-08 13:08)

 
25-09-08 13:33  Odp: [pytanie] mały problem z Fiatem 621L z Modelika
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zdecydowanie ta rzecz raczej powinna się obracać z całym kołem (felgą).
Wydaje mi się, że obudowa łożysk znajduje się na zewnątrz i powinna się obracać razem z zewnętrzną częścią łożyska, wewnętrzna część łożyska jest nieruchoma.
Mam nadzieję że trochę pomogłem :D
Poza tym ładny bieżnik ci wyszedł.

 
25-09-08 15:14  Odp: [pytanie] mały problem z Fiatem 621L z Modelika
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dzięki, Iron. Właśnie mnie oświeciło, że przecież bębny na przedniej osi się obracają, a więc nie robi różnicy do czego je przykleję... Cała kwestia tyczy się więc tylnej osi gdzie bębny są nieruchome. Rozumiem, że obudowy łożysk w bliźniakach również mają się obracać razem z kołami, czy tak?

 
25-09-08 22:01  Odp: [pytanie] mały problem z Fiatem 621L z Modelika
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

jacek z tego co widziałem przy ciężarówkach to całe te elementy się obracały.
sądzę, że w przypadku tego pojazdu nie będzie inaczej.

P.S. zasadniczo obudowy jak i łożyska powinny sie obrać nie ważne gdzie są
czy z przodu czy z tyłu. Chyba tylko piasta się nie obraca (nie mówi tu
o elementach układu hamulcowego).

Mam nadzieję, że na następne spotkanie w Bydgoszczy zobaczę s
obie ten autobusik na żywo.

Pozdrawiam.

 
26-09-08 00:10  Odp: [pytanie] mały problem z Fiatem 621L z Modelika
greg   

Witam kolegów , jako mechanik zabiorę głos . Te małe elem. ( zwane w/g instr. obudowami łożysk ) krecą się wraz z całym kołem - jak podpowiedział kol. Iron_84 . Natomiast piasta koła - jest to również ruchoma część, gdyż do niej bezpośrednio mocowany jest bęben/tarcza hamulcową i koło. Jest ona(piasta) osadzona na czopie/zwrotnicy za pomocą zamocowanych (wciśniętych ) łożyska dzięki, którym to wszystko co jest widoczne z zewnątrz (obud. łożyska, felga z oponą ) się obraca. Starałem się to wszystko jak najprościej wyjaśnić, choć moja ukochana (jezdzi samochodem) i tak nic z tego nie zakumała. Pozdrawiam i życzę Wszystkim okazałych modeli.

 
26-09-08 11:24  Odp: [pytanie] mały problem z Fiatem 621L z Modelika
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dziękuję kolegom! Iron, też mam takie spostrzeżenia z obserwacji ciężarówek, ale trochę zwątpiłem przy tym nieruchomym tylnym bębnie.. Nie wiem jak to będzie z przyniesieniem modelu na spotkanie, bo znając moje tempo budowy skończę go jakoś za półtora roku;)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024