FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
11-08-06 17:41  [Zapowiedź - nowe fotki] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witamy,



Z okazji , prawie okrągłej, 86 rocznicy Bitwy Warszawskiej wychodzi nasz 3 (i na razie ostatni z tego okresu) model samolotu w barwach Rzeczpospolitej. Jest to znany wszystkim samolot myśliwski Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 w malowaniu 7. Eskady Myśliwskiej. Model jest autorstwa znanego i lubianego Maćka "Fittera" Lewana (Thomas-Morse, Salmson, Breguet XIV) i jest kolejnym etapem w jego rozwoju jako autora (jak zawsze model lepszy od poprzedniego).

Model składa się z 4 arkuszy kartonu z częściami i 13 rysunków montażowych (w tym wyproszone rzuty samolotu z każdej strony). Model można wykonać w wersji trudniejszej (silnik, koła szprychowe, ...) i łatwiejszej.









Malowanie wybraliśmy chyba najciekawsze dla nas (Maciek i Ja) i mam nadzieję, że wam się też spodoba. Mielismy przez krótką chwilę wydać go jako myśliwiec C.K. lotnictwa, ale to była naprawdę króka chwila :)









(dzióbek nam nie wyszedł, wiem ;-) )

Model powinnien być dostępny ok. 22.VIII.
Życzymy miłej zabawy.

--

-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

Post zmieniony (23-08-06 20:55)

 
11-08-06 17:46  Re: [Zapowiedż] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Super! A jaka będzie cena i gdzie on będzie dotępny?

 
11-08-06 17:55  Re: [Zapowiedż] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Odwzorowanie spiral na płóciennych elementach wygląda niesamowicie.
Gratuluję i czekam niecierpliwie.Czy będzie dostępny w salonach prasowych RUCH, tak jak Breguet?

 
11-08-06 18:16  Re: [Zapowiedż] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Kroolo kliknij na miniaturkę ze skanem okładki! Jest tam napisana cena - 15zł a WAK-i są ogólnie dostępne w Empikach a teraz również w RUCHU!
P.S.
Kolejny ciekawy temat w jeszcze ciekawszym malowaniu!
--
Fanatyk Kartonu

 
11-08-06 19:38  Re: [Zapowiedż] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Suuuper ! Do tego makieta silnika rzędówki : D

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
11-08-06 21:41  Re: [Zapowiedż] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Spirale spiralami, ale to drewniane poszycie kadłuba..., miodzio! No ten szmatolot to mnie zauroczył. Jeśli przez weekend mi nie przejdzie, to coś chyba wreszcie jest na rzeczy ;) Godny uwagi i pochwały jest też czas publikacji. Lepiej nie można było z tym konkretnym tematem trafić. Brawo!
PS. Czy na 1 września też możemy na "coś" okolicznościowego liczyć? ;)

--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (11-08-06 21:59)

 
11-08-06 23:10  Re: [Zapowiedż] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo fajny samolot, bajecznie wzorzaste płótno, dobrze odwzorowane drewniane poszycie kadłuba. Ale żeby nie było za słodko napisze co mi się nie podoba... A mianowicie "listkowane" rozwinięcie osłony silnika (to niebieskie z przodu samolotu). Wg mnie to mocno psuje efekt standardowo wykonanego modelu. W standardzie o wiele lepiej wygląda segmentowy podział obłych elementów (nawet jesli jest dość gęsty). Oczywiście wyrażam tylko moje zdanie.

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
11-08-06 23:36  Re: [Zapowiedż] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Dzięki Krzyś! Teraz tylko wypatrywać i kupować :-)

Malowanie ekstra!

--
pozdrawiam
Krooo

 
12-08-06 00:36  Re: [Zapowiedż] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Homik, jesteś Wielki. Oby więcej takich tematów, proszę...

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
12-08-06 01:42  Re: [Zapowiedż] WAK 8/2006 - Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - skala 1:33
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No , no , nie myślałem że "Homikowcy" takie cudo zmajstrują , przepiękny wzór na płatach i doskonale odwzorowane drewniane poszycie , model wzbudza zachwyt nawet u okrętowca , gratulacje !

--

Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024