FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-03-06 07:52  [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam to wlasnie ten model postanowilem zrelacjonowac, wielu na niego czekalo wiec zapotrzebowanie na relacje mysle jest, od razu zastrzegam iz nie jestem Bogiem modelarstwa i model moze byc daleki od idealu nie mniej jednak bede sie staral i bede wdzieczny za wszelkie uwagi rowniez te krytyczne:)

Na poczatek zdjecia kadluba do linii wodnej..







ciag dalszy wkrotce

--



dopisek moderatora
Po "załadowaniu" zdjęcia do Fotosika na Forum wklejaj nie adres zdjęcia, ale w części "pozostałe kody" znajdź adres pod tytułem "miniaturka na forum 1".
Skopiuj go i wklej do swojej relacji. Wtedy zamiast linka widoczna będzie od razu miniaturka.

Pozdrawiam, Rajkub

Jacenty

Post zmieniony (28-03-06 16:12)

 
28-03-06 15:27  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

zgadza sie Piotti, szkielet nie jest jeszcze oszlifowany, zrobie to kiedy bedzie w calosci

Pozdrawiam

--
Jacenty

 
29-03-06 12:12  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

nie, szkielet klei sie bardzo przyjemnie jedynie kolo wregi numer 8 jest jakis 1 mm niedokladnosci ale wszystko bedze oszlifowane...

--
Jacenty

 
30-03-06 10:35  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hamburska stocznia Blohm &Voss przeslala dzisiaj kolejne fotki z budowy projektu "F"
Szkielet jest juz caly wszystko zalane wikolem wiec usztywnione oczywiscie zachowalem umiar zeby go nie powykrecac:) ogolnie jestem zadowolony wregi na gorze sa rownolegle wiec poklad bedzie ladnie pasowal, zostalo jeszcze szlifowanie moze rzeczywiscie powiniennem go szlifowac przed sklejeniem ale mysle ze nie bedzie tak zle, mam nadzieje ze podczas oklejania kadluba nie wyjda jakies niespodzianki i kadlub bedzie ladnie sie oklejal, no koniec gadania czas na fotki...aha komandor szkielt nakleilem na 1 mm tekture jak w instrukcji.







Jacenty

Post zmieniony (30-03-06 12:26)

 
30-03-06 11:49  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

dzieki bede uwazal....

--
Jacenty

 
04-04-06 15:31  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

najpierw dno potem burty mam chwilowo przerwe chorobowa i odpuscilem klejenie na kilka dni, fotki beda najszybciej jak sie da a beda na pewno

--
Jacenty

 
05-04-06 00:17  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

uwazam ze klejenie wlasnie w taki sposob jest najkorzystniejsze tzn najpierw poszycie dna potem burty jak jedno najdzie na drugie i stworzy nam linie wodna to ok gorzej jak sie okaze ze brakuje i dopiero jest bol

--
Jacenty

 
08-04-06 22:37  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No coż co ja mogę powiedzieć problemy zaczely sie od oklejania dna, sporo nie pasuje oklejalem od rufy i od dziobu azeby mniej wiecej w srodku moc jakos zniwelowac roznice wyszla mi piekna 4 mm szpara, poklad rzeczywisice jest za krotki, a kolory w miejscy laczen wygladaja fatalnie:( brazowy i nagle jasny braz bardzo widoczne, kolory oklejek dna rowniez nie jednakowe do czesci 9 jest ciemna czerwien, dalej jasna, po konsultacji ze znajomym modelarzem uzyje szpachlowki i pomaluje dno na jednolisty kolor, bede staral sie zrobic cos z tym modelem, przyznam ze spodziewalem sie wiecej po tym okrecie ale niestety MM dalej popelnia te same bledy, od razu przyznam sie ze chodza mi po glowie mysli alby zrezygnowac z tego modelu i wzaic sie za cos wdzieczniejszego a 22 zl no coz z glodu nie umre, poki co jednak bede cos staral sie zrobic, aha jeszcze jedno bedzie aparat beda fotki na razie niestety nie ma cyfraka mysle ze fotki beda za jakis tydzien wtedy powinnien tez byc gotowy kadlub, podejme rowniez decyzje czy warto dalej w nim dlubac

Pozdrawiam

--
Jacenty

 
08-04-06 23:52  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

hehe no coz nienajlepiej wybrales jak na pierwszy okret:))

--
Jacenty

 
09-04-06 12:25  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Taki pomysl tez sie pojawil ale to juz nie to samo lepiej pomeczyc sie szpachlowka i cos zrobic z tym poszyciem, ludzie ile bym dla zeby miec juz skonczony caly kadlub:( i sie nim nie przejmowac wiecej

--
Jacenty

 
09-04-06 13:39  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

rozpatrze ta mozliwosc wlasciwie nie jest taka zła:)

--
Jacenty

 
09-04-06 20:19  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

jako ze w weekend nigdzie nie kupie szpachlowki i farby postanowilem zabawic sie z nadbudowka numer 1, jestem zadowolony ladnie pasuje do pokladu zamieszczam fotke tejze...


--
Jacenty

 
10-04-06 17:05  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 




rosnie....

--
Jacenty

 
10-04-06 17:18  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

dolny poziom klejony byl butaprenem ale juz sie nawrocilem i wyzej jest tylko poliuretanowy:))

Jacenty

Post zmieniony (10-04-06 17:20)

 
10-04-06 22:02  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



oto kolejne pieterko...




tutaj nie przyklejone:)

--
Jacenty

 
12-04-06 21:43  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



kolejna fotka nadbudowki ...

--
Jacenty

 
15-04-06 12:55  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

nie dlugo powiniennem dac zdjecia kadluba zostal on wyszpachlowany i bedzie pomalowany gdyz kolory sie nie zgadzaly i powstala szpara bo nie skrocilem szkieletu. Elementy poszycia na rufie rzeczywiscie dosc skomplikowane musialem sie nawyginac i nagimnastykowac ale w ostatecznosci i tak jest szpachla...wiec bedzie dobrze

--
Jacenty

 
15-04-06 13:21  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


Kolejna fotka, przednia nadbodowka zrobiona najwiecej problemow bylo z wycieciem tych 4 drabinkowatych antenek ( nie wiem jak to nazwac na tym bedza elementy olinowania) skala 1:300 rzeczywiscie daje w kosc niektore elementy sa smiesznie male potrzeba sporo gimnastyki dobra dosc gadania ocencie sami

--
Jacenty

 
15-04-06 21:52  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


Info dla niedomyslnych to napęd:))))

ten klej z lewej sruby zostal usuniety..

Prosze o porade czy malowac sruby na zolty kolor i wal na szary albo czarny??


--

Jacenty

Post zmieniony (15-04-06 21:54)

 
16-04-06 21:22  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Swieta a moi stoczniowcy ani mysla odpoczywac...

fotka przednich hangarow tych obok komina i sam komin co prawda jeszcze nie oklejony ale juz fajny



i mniej wiecej wszystko razem jeszcze bez kleju....

--
Jacenty

 
17-04-06 12:36  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

_Grzecho_ retuszyje tylko razace biale krawedzie np. na nadbodowkach, nie bede zas bawil sie w retusz calego okretu.

--
Jacenty

 
17-04-06 20:54  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kleje takim tempem jakie mi odpowiada, to ze kleje dosc szybko nie znaczy ze robie to na odpieprz (sorka za slowo ale najlepiej mi tu pasowalo) staram sie najlepiej jak moge, to jest pierwszy moj model po dlugiej przerwie......i chce go skonczyc przed praktykami w czerwcu, jako ze jestem uczniem i mam troche obowiazkow, rowniez pozaszkolnych po prostu nie mam warunkow aby model stal na warsztacie niewiadomo ile, rozumiem ze masz na mysli to iz kleje tak szybko zeby model skonczyc i odstawic nie wazne jak wyjdzie wazne zeby byl, to nie prawda staram sie jak moge i mnie sie podoba ,a to jest chyba najwazniejsze w tym wszystkim.

Co do kadluba jutro szlifowanie i malowanie potem burty i fotka bedzie:)

Pozdrawiam

--

Jacenty

Post zmieniony (17-04-06 20:57)

 
19-04-06 01:00  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Z przyjemnoscia przeczytalem slowa Piterskiego gdyż ma on całkowitą rację...

Pozdrawiam

--
Jacenty

 
19-04-06 01:11  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



fotka zrobiona na szybcika zeby zaspokoic ciekawosc Korsarza:) jutro powiniennem dac cos lepszego.
To ciemne obok reki to cien:)

--
Jacenty

 
20-04-06 17:10  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 





Oto fotki kadluba, ogolnie jest niezle ale farba nie zakryla starej linii wodnej i dlatego tak to wygladaja te ciemne paski pod burtami, wlasnie mysle co zrobic z tym fantem, waly pomaluje na szaro, sruby na zolto ster beda pomalowane na kolor kadluba tak samo jak to cos przeciwpochylowe na bokach, ostatnia fotka przedstawia nadbodowke nieprzyklejona jeszcze, wprawni obserwatorzy zauwaza ze pojawil sie juz komin skonczony jeszcze tylko refletory na ploatformach komina ciekawie kleilo sie pancerne oslony reflektorow.

--
Jacenty

 
20-04-06 21:21  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

no nadbodoweczka fajna jak beda 2 dopiero bedzie efekt:) jest co do dziobowego elementu poszycia to nie mialem wiekszych problemow, normalnie ja uformowalem bez wiekszych rewelacji, co do farby to.......no wlasnie nie wiem czy dobra kupilem poradzono mi kupic akrylowa farbe tak tez zrobilem, na kadlubie sa juz 3 warstwy farby a ta linia wodna caly czas widoczna tak jakby farba nie chciala jej pokryc, nie wiem co robic, moze nakleje pasek papieru moze zostawie tak jak jest, niby ze okret po przejsciach:) pomysle jeszcze nad tym bo naprawde nie wiem

--

Jacenty

Post zmieniony (20-04-06 21:22)

 
20-04-06 22:59  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Uwagi od doswiadczonych modelarzy sa jak najbardziej wskazane i ciesze sie ze zamiesciles swoja opinie, spróbuje się chociaż trochę usprawiedliwić:) mianowicie jest to pierwszy model w ktorym zdecydowalem sie na szpachlowanie i malowanie kadluba i nigdy wczesniej tego nie robilem, wolalem sprobowac zrobic to na MM ktory nie kosztuje majatku niz eksperymentowac na jakims drozszym egzemplarzu, fotki nie oddaja idealnie stanu kadluba lampa sprawia ze wyolbrzymione sa niektore niedokladnosci, a na zywo tak naprawde nie rzucaja sie one w oczy aczkolwiek zdaje sobie sprawe ze są, na etapie jakim jestem w tej chwili juz ciesze ze mam sklejony kadlub i nie musze o nim myslec i nie mam ochoty juz przy nim grzebac za duzo nerwow:)

--

Jacenty

Post zmieniony (20-04-06 23:02)

 
23-04-06 03:33  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



mejn artilery:):)

Boshe 3.30 kleilem 8 godzin:)



od razu zastrzezenie lufy sa z papieru i wcale nie sa za grube..

--
Jacenty

 
23-04-06 12:53  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



Tak mniej wiecej powinna wygladac wieza dzialowa przed oklejeniem..

--
Jacenty

 
23-04-06 15:45  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



tak to wyglada elementy oczywiscie jeszcze nie przyklejone, daje fotke bo wczoraj robilem o 3.30 i ciezko bylo swiatelko zlapac dobrze a przy dziennym swietle jest lepiej.

--
Jacenty

 
23-04-06 16:03  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

na zdjeciu z wnetrzem wiezy jest szpilka, jak montowalem lufy
to szpilke oczywiscie wyjalem zrobilem otwor w lufie wsadzilem lufe w ten walec do konca i dopiero wlozylem szpilke ktora idealnie przeszla przez obie lufy i szkielet wiezy, lufy fajnie sie podnosza nie ma duzego luzu dzieki czemu lufy sie nie "trzęsą" i trzymaja sie jak sie je podniesie.

--

Jacenty

Post zmieniony (23-04-06 16:04)

 
24-04-06 16:03  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Moj plan jest mniej wiecej taki, skleic ten model ale niekoniecznie w stuprocentach tak jak sobie wymyslil to autor, mam na mysli drobne uproszczenie np. brak relingow itp, jak wspomniales model byl bardziej na przetarcie i rozruszanie palcow po dlugiej przerwie w klejeniu, jak patrze na niewyciete czesci dzialek przeciwlotniczych to mnie ogarnia panika i strach, troche malo sprytnie robic takie elementy w skali 1:300 nie wiem jak to wytne a co dopiero skleje:), jak Saburo master mowi ze model jest niezgodny z oryginalem to jak najbardziej sie z tym nalezy zgodzic;)

--
Jacenty

 
24-04-06 21:59  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hm to jest sprawa otwarta na razie taki mam tylko zamysl najprawdopodoniej zrobie najpierw model a dopiero pozniej go orelinguje, mozna kupic z Loku reling fototrawiony ale cena jest zdecydowanie niedoprzyjecia :) nie bede inwestowal w MM:)

--
Jacenty

 
01-05-06 16:57  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Prace posuwaja sie do przodu, teraz stocznia pracuje nad nadbodowka rufowa jako ze dziobowa jest juz skonczona, fotka z gory


i z perspektywy



Korsarz napisz co z twoim Bismarckiem bo cos wspominales ze bierzesz sie za gneisenau...

PZDr

--
Jacenty

 
02-05-06 11:49  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 




Prezent dla Korsarza... zdaje sobie sprawe ze te lornetki nie sa idealne ale nie rzutuje to na efekt.. bo sa malutkie

--
Jacenty

 
02-05-06 12:07  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wiem o czym mowisz to blad w opracowaniu autor odwrotnie oznaczyl czesci szkieletu tam sa bodaj czesci "J" i na podluznicy tam gdzie oznaczone jest J3 trzeba dac J1 tam gdzie J1 dajemy J3 srodek bez zmian i wtedy wszystko pasuje cacy.... zaluje ze wczesniej tego nie napisalem bo wiedzialem a zapomnialem, mam nadzieje ze nie skleiles jeszcze:/? dobrze ze sam tez wczesniej dopasowalem a nie skleilem bo moglo by byc roznie..

--
Jacenty

 
04-05-06 21:04  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 




nadbodowka wzbogacila sie o kolejne detale... i rufowy dalmierz na gorze jest otwor na maszt rufowy..

--
Jacenty

 
05-05-06 21:16  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



oto moje najnowsze dziecko, dźwig...






dość skomplikowana konstrukcja zrobiona calkowicie w standardzie a i instrukcja nie ulatwia budowy tegoż..

nitka bedzie napieta na razie mysle jak to zrobie i z czego zrobic hak bo ten z opracowania jest smieszny, propozycje na hak mile widziane:)

--
Jacenty

 
09-05-06 22:17  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



wywietrzniki na barbecie Bruno, prace caly czas prą naprzod wykonalem sporo elementow na pokladzie, jak rowniez oba dzwigi biore sie teraz za 2 pozostale wierze dzialowe , C i D.

--
Jacenty

 
10-05-06 15:57  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



Zdjecia modelu w stanie na 10 maj 2006, godz 15:56

--
Jacenty

 
12-05-06 00:40  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 



konwoj z motorowek szalup i szalupek pancernika Bismarck





Korsarz skleisz mi działka przeciwlotnicze wysle ci je poczta, a ty mi odeslesz potem:):)

--
Jacenty

 
12-05-06 15:17  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Spody łódek sa takie jak w opracowaniu, nic nie zmieniam no i jedna wana zmiana uporalem sie w koncu z linia wodna prosze o opnie, pomalowalem je czarna farba uprzednio naklejejac papierowa tasme na kadlub zeby nie pobrudzic burti poszycia.

efekty..




Korsarz pomysle i dam ci znac za flache to dobry interes:)) chyba:)

--Piterski jakos nie pomyslalem przy najblizszej okazji zrobie PZDR

Jacenty

Post zmieniony (12-05-06 16:02)

 
12-05-06 21:59  Re: [relacja] Bismarck z MM 1:300
Jacenty 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hehe a wlasnie zastanawialem sie czy ktos zauwazy ten kuponik z pod monitorka wystajacy, no ale zmartwie cie niestety jak zwykle nie wszedl jeden mecz Elfsborg - Gefle dalem 1 była 2:):) PZDR

--
Jacenty

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024