FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
30-03-06 16:47  Re: surówka czyli Winiuś w sosie własnym [R - projekt]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Mariuszu - nie wiem jak robią to "oni", wątek dotyczący kół wyłapał któryś z Kolegów Forumowiczów i zamieścił jako link. Ja osobiście ostatnio wykorzystuję zwykłą nitkę, którą tam gdzie można wklejam podczas sklejania elementów - np. pod słupki (w podwoziu tego akurat nie zrobiłem). Potem przez godzinę lub dłużej żona słyszy #$%&**#$ i takie inne a jak ucichnę to znaczy, że już po wszystkim i naciagi są gotowe. Kleję je cyjanopanami więc szybko zasychają. Niestety brak elastycznosci wymusza ich dokładne spasowanie - co nie zawsze się udaje.

Dzisiaj podwójny karabin obserwatora. Wykorzystałem tutaj igłę lekarską 0,8 mm oraz drucik miedziany. Rozpocząłem od klejenia komory zamkowej i wklejeniu w nie luf oraz tego co pod lufą (rura gazowa?). Następnie dokleiłem magazynki bębnowe. Oba karabiny zostały połączone z przodu łącznikiem w formie 8 a z tył kolbą w kształcie X. Obrotnica sklejona z okręgu wraz z wewnętrznym kołnierzem, który wejdzie w otwór kokpitu obserwatora. Dodatkowo ramię z drutu. całość pomalowana akrylem "gun metalizado" - oprócz luf. Celownik tylko na lewym km. Zdjęcia może niezbyt dobre ale dają pogląd na to maleństwo;-)



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
30-03-06 17:41  Re: surówka czyli Winiuś w sosie własnym [R - projekt]
Sebastian Cz. 



 - 16

No pieknie to wychodzi, mi sie bardzo podoba :))))))))))))))

--
Pozdrawiam
Sebastian

 
31-03-06 19:41  Re: surówka czyli Winiuś w sosie własnym [R - projekt]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No to dzisiaj końcówka kadłuba czyli ogonek. Stery wysokości posiadają wklejony szablon z tektury ze zeszlifowanymi brzegami. Jest tam również wycięcie w które wchodzi drut przechodzący przez kadłub - tworzy coś w rodzaju osi na której bujają się lotki. Ster kierunku z pionową wręgą zamocowany na zawiasie do kadłuba. Dodatkowo naciągi oraz usztywnienia z drutu biegnące od kadłuba do lotek i steru.



Całość zmontowana już z naciągami podwozia - odpokutowało nie wklejenie ich wcześniej - trzeba było delikatnie nadcinać aby je wsunąć. W dolnej części widać, trochę słabo ale zawsze, wycięte i odchylone klapki wentylacji przedziału silnikowego. Wklejone również słupki kolumienki i linki do naciągów. Całość kadłubka gotowa i czeka na skrzydełka :-)




--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
31-03-06 19:46  Re: surówka czyli Winiuś w sosie własnym [R - projekt]
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo eleganckie. Czekam z niecierpliwością, co będzie dalej :))

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
02-04-06 09:55  Re: surówka czyli Winiuś w sosie własnym [R - projekt]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No i czas na skrzydełka - najpierw płaty dolne. Montowane na dwudźwigarowym ożebrowaniu z nietypowym "wolnowiszącym" żeberkiem. Powód był prosty - krawędź spływu jest zaokrąglona i wymaga dokładnego formowania papieru a samo żeberko będzie wchodziło na wystające dźwigary wręg. Umożliwia to, pomimo swojej pozornej trudnosci w montażu, przełożenie obciążenia na elementy kadłuba - skrzydełko wtedy nie opada na dół.
I dwa płaty gotowe - dodatkowo zamontowany centropłat na kolumience - widoczne linki naciągów. W odróżnieniu od dolnych - góre płaty posiadają przedłużone dźwigary, które wejdą w centropłat.
Oczywiście w obu płatach lotki odcięte jako osobny element.
Koniec relacji już bliski...


--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-04-06 16:48  Re: surówka czyli Winiuś w sosie własnym [R - projekt]
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

a mnie sie wydaje ze diabełek sie rozjechał na 2 sąsiednich segmentach, ale moze to tylko mi sie wydaje.

 
02-04-06 18:13  Re: surówka czyli Winiuś w sosie własnym [R - projekt]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No i końcówka - płaty górne zamontowane, miejsce połaczeń podmaskowane dodatkowm paskiem (przy dokładnym montażu raczej byłby nie potrzebny). Dołożone lotki i smigiełko wycięte z 2mm tektury. Już mi się nie chciało robić opracowanego - ten sposób był szybszy. Naciagi porobione z nitki - co się nadenerwowałem to moje. Diabełek się nie rozjechał - cały czas gra na nosie:-)




No i samolocik w locie na konkurs - w Lublinie wylatał złoto w klasie modeli od podstaw. Co by było jakbym skleił wersję ostateczną? Ale to pozostawię Wam szanowni koledzy ;-)



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-04-06 18:40  Re: surówka czyli Winiuś w sosie własnym [R - projekt - SKOŃCZONY]
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No cóż powiedzieć PIĘKNY

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024