FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
25-03-07 17:16  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Michu wspominałeś, że wykorzystałeś części do Hood'a , teraz tak przeglądałem allegro i w opcji kup teraz jest coś jeszcze przystępnego
http://www.allegro.pl/item179213467_krazownik_liniowy_hms_hood_okazja_.html

przepraszam jeśli niepotrzebnie zaśmieciłem wątek, chcę pomóc...
pozdrawiam szebi

--

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Post zmieniony (25-03-07 17:18)

 
25-03-07 17:28  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Michu - mam napoczętego Hood'a, gdybyś potrzebował skany konkretnych części, daj znać - może akurat takimi dysponuję...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
26-03-07 20:02  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Niestety nie dam za ten model osiemdziesięciu złotych :-)
Sturmovik: no właśnie na tym polega problem. Ja potrzebuję karton z wycinanki. Siatki są mało istotne.
Najprawdopodobniej na budowę szalup wykorzystam karton z resztek Typhoona. Może na szalupach różnice w fakturze kartonu i kolorze, w porównaniu z resztą modelu sklejoną z oryginalnego papieru, nie będą takie wyraźne.

 
26-03-07 22:29  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

a 62 + przesylka?? bo za tyle aktualnie jest wylicytowany na allegro stan podobno idealny :)

pozdro

 
27-03-07 05:56  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Thunder909 

 

@Michu A co z tym olinowaniem ?
Zylka wedkarska to wiemy ,ale czym to kleisz ? Przypuszczam ze jakims superglue.
Ja mam zawsze problemy te liny czysto przykleic do masztow i jak przyjdzie lina do liny, nijak sie to trzyma ,a o naciagnieciu to juz nie gadam. Jaka grubosc zylki uzywasz ? Jak kleisz te podwojne linki do tych rolek ?
Hmm,chyba za duzo pytan ? ;-)

 
27-03-07 21:04  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Przy wykonywaniu olinowania wykorzystuję narzędzia i materiały:

- precyzyjna penseta do łapania elementów
- wiertło 0,2mm.
- drut miedziany 0,1mm
- żyłka 0,08mm
- klej cyjanoakrylowy (używam pattexa)
- utwardzacz do kleju
- igła od strzykawki 0,7mm do wybijania krążków imitujących bloczki

1. Z drutu zwijam oczka ( na wiertełku albo drucie o średnicy 0,2mm).

2. W reji drewnianej, wiercę otworki w miejscu mocowania want i wklejam tam druciane oczka na cyjanoakryl. Bardzo pomocny jest tutaj przyspieszacz do kleju. Po posmarowaniu, spoina od razu utwardza się.

3. Jeżeli reja jest z drutu stalowego to końce drutu tworzącego oczko owijam wokół reji dwa razy i skręcam żeby ciasno do niej przylegały (patrz rysunek), na to klej - po związaniu odcinam niepotrzebny naddatek.

4. Żyłkę jednym końcem mocuję w pokładzie, nadburciu etc. - wsuwam w nawiercony otwór i zalewam kropelką kleju. Potem przekładam przez oczko i z powrotem do pokładu - naciągam pensetką i zalewam klejem, to powinno wystarczyć żeby żyłka była napięta.

5. Wycinam igłą kółeczko o średnicy 0,7mm z papieru ksero i wklejam pomiędzy żyłki pod pętelką z drutu - będzie to imitacja bloku.

6. Na to wszystko ciemnoszara farbka i gotowe.





Post zmieniony (27-03-07 21:04)

 
28-03-07 01:51  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Thunder909 

 

Dziekuje bardzo !
Z tego co piszesz to widze ze wazne tutaj jest zastosowanie tego utwardzacza. Z mocowaniem olinowania mam zawsze problemy bo klej (mimo ze nazywa sie "sekundowy" ) nie lapie od razu. No i, im wiecej sie probuje ,tym wiecej wyglada to zapackane i nieczysto.
A przyklejanie zylki do zylki tez staje sie latwiejsze. Na jedna klej ,a na druga troche utwardzacza i powinno to przy styku trzymac.
Polece dzisiaj do sklepu i zobacze jaki utwardzacz mozna kupic.
Wlasciwie to sam moglem na to wpasc ;-)

 
28-03-07 10:33  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Klejenie cyjanoakrylem bez utwardzacza wymaga połozenia bardzo cienkiej warstwy pomiedzy powierzchnie klejone. Inaczej klej nie zwiąże, zrobi się "zgrubienie" z kleju na łaczonych elementach i po ptakach, trzeba wszystko oczyszczać i łączyć od nowa :-)

 
22-04-07 13:32  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Witam

Dodałem pare nowych detali do modelu :-)




Mam problem z dotarciem do planów, instrukcji części wyposażenia ( dokładniej na forum okrętowców) - gdyby koledzy mogli pomóc...

--

 
22-04-07 22:13  Re: [budowa] HMS HOOD cz. IV
Tomek 

 - 2

Prośba do Moderatorów! Ustanowcie jakieś złote medale, albo coś na podobieństwo Kryształowej Kuli. Jak MIchu skońzy Hood`a, to będzie można na tym modelu kręcić sceny do filmu o pojedynku z Bismarckiem i chyba wiele osób się nie połapie, że toto, to papier! przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale jestem pod wielkim wrażreniem!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024